Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
הדרך למחילה
תגית:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2021
מס' עמודים: 268
"אם לא הייתי מתנהג כפי שהתנהגתי אז, סביר להניח שאימך הייתה בסופו של דבר, כשזמנה היה מגיע, נישאת לאברך מלומד, ויחד היו מקימים בית נאמן בישראל.' גלי עצרה את נשימתה. איך הוא יכול לומר לה דבר כזה? היא הזדעזעה מהאטימות שלו. היא ידעה שסבה מצטער על אורח החיים החילוני של משפחתה, אבל באופן שהוא מציג את זה הוא למעשה שולל את זכות קיומם, שלה ושל שני אחיה. הוא התבייש באביה על כך שלא היה בחור ישיבה מבריק, למרות שעלה עליו עשרות מונים מבחינה אנושית." הדמויות ברומן הזה הן דמויות של אנשים רגילים המשתייכים לקהילות סגורות. מה קורה כאשר הן חורגות מהקודים המקובלים? עולמות נבנים, מתנפצים, ונבנים מחדש בדרך שונה ההולמת יותר את נפשותיהן של הדמויות. מה קורה כשהעולם החרדי פוגש בחיים השיתופיים של הקיבוץ? מה קורה, כשערכי היהדות נבחנים דרך  משקפי הבודהיזם? שתי הדמויות הראשיות עוברות מסע פנימי ארוך של ייסורים, אהבה, נאמנות, כעס וכאב המביאן לפיוס ולמחילה. אריאלה בק פרסקי עסקה שנים רבות בחינוך במסגרות ההוראה וההתנדבות המגוונות. היא נחשפה לתרבויות שונות בארץ ובחו"ל. היא תמכה וטיפחה נערות ונערים בסיכון יוצאי האוכלוסייה החרדית והחילונית כאחד. במשך שבע שנים כיהנה כיושבת ראש סניף ויצו בירושלים ולאחר מכן כחברה בועד המנהל של ויצו העולמית, כאחראית על הטמעת הקוד האתי בארגון. הדרך למחילה הוא ספרה השני. ספרה הראשון שנים אשר אין בהן חפץ? יצא לאור בשנת 2020.

הדרך למחילה

כשזוג מביא ילדים לעולם, הוא מחנך אותם לערכים, ליסודות החיים, אמות מידה מוסריות, השקפות אמונות כפי רצונם וחייהם שלהם. אך רצון לבד ומציאות בצד. מה תעשו לו בתכם תחליט ללכת בדרך אחרת? האם תברכו אותה לדרכה , בבחירתה או שמא תסגרו בפניה את הדלת ותותירו אותה בחייה שלה ללא קשר כלל עם משפחתה?

דילמה?!

חנה (חני)גדלה בסביבה חרדית, למדה זו השנה האחרונה בבית ספר לבנות. אולם יום אחד חרב עליה עולמה. אביה פקד עליה להישאר בבית ולסייע בבית לאמה החולה ולאחיה הצעירים והפסיק מידית את לימודיה. רוח השמחה נטש את לבבה. היא ביצעה את המטלות ללא הכרת הטוב מצד משפחתה. בניגוד למקובל במגזר החרדי, הציע לה בחור העובד במכולת להינשא לה כדי שלא תישאר בביתה.  כשהדבר הובא לידיעת אביה, גירשה מהבית והורה לאמה ולאחיה לבל יהיו בקשר איתה . היא נישאה בחתונה צנועה, אחיה נכח בחתונה ללא ידיעת האב. חנה ושלום גרו בבית הוריו של שלום עד שקיבל הצעת עבודה נדיבה מקיבוץ. השניים העתיקו מקום מגוריהם לקיבוץ חילוני וחנה נאלצה להתמודד עם חיים חילוניים.

משחר ילדותה אהבה לקרוא ספרים וכך מצאה לה מפלט בספריה הקיבוצית והתחברה לספרנית שהפכה להיות אשת סודה. שלום בעלה מצא את עצמו בחיי הקיבוץ, החליף לבושו כאחד הקיבוצניקים. לחנה היה קשה יותר. החיים בצל הדילמות שלא פסקו הגיעו גם אל ליבה ונפשה. היא פגשה את אחד המתנדבים בקיבוץ. השניים מצאו תחומי עניין משותפים ואט אט נפשם וליבם נקשרו האחד בשנייה. הם בילו זמן רב יחד עד אשר הגיע זמנו לשוב לארה"ב להמשך חייו ללימודיו. הוא ביקש ממנה להתגרש מבעלה ולבוא עמו. אלא שאז היא גילתה בהריון. של מי התינוק??

חייה של חני מוצפים באתגרים ודילמות מוסריות. מה תעשה? ומהי הטרגדיה שנאלצה להתמודד אתה בחייה הבוגרים יותר? האם יש מקום למחילה בכל הצמתים בחייה? כיצד ערכי היהדות מתיישבים עם הבודהיזם??? על כך ממליצה לקרוא  בספר. ללא ספק זהו מסע של חיים מאתגרים.

רחל רוזיליו

אמא לשבעה וסבתא לעשרה (בנתיים..) ספרים זה נשמה - אהבה שאינה תלויה בדבר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן