Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
הדרך הביתה
סופר/ת:
סוגות: ,
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2016
מס' עמודים: 330
גאיה הדר הייתה בטוחה שהיא בכיוון הנכון. היא עזבה את המושב הדרומי המנומנם שבו גדלה, בנתה את חייה בתל אביב ותחזקה משרה נחשקת בחברת היי-טק, מערכת יחסים עם בן זוג נאה ומצליח וחיי חברה תוססים. אבל דווקא אז, ביקור אצל הוריה במושב מתחיל רצף של התרחשויות בחייה, שמסיט אותה ממסלולה הבטוח והידוע מראש. בין מסדרונות מגדלי המשרדים בעיר הגדולה לבין טורי השיחים בחממות של הוריה, משהו חדש מתרקם בחייה של גאיה. בין רחובות הכרך הסואנים לבין שבילי המושב הפסטורליים, היא מגלה דברים חדשים על עצמה ועל הסובבים אותה. צעד אחר צעד גאיה מתקרבת אל האושר ואל המקום שאליו הלב שלה שייך. אבל היכן הוא המקום הזה? ואיזו מן הדרכים מובילה אליו? "הדרך הביתה" הוא סיפור על צמיחה מתוך רגעי משבר, התגברות על דעות קדומות ובעיקר סיפור על אהבה בלתי צפויה.

 מאי 2014.

גאיה הדר היא צעירה בת 26 שחיה את חייה הסוערים ברמת גן ונהנית מקריירה מבטיחה כמנהלת יחסי ציבור בכירה בחברת אינפו-טראוול.
הימים הם ימי מלחמה וכאשר יש הפוגה במטחי הרקטות שנורים אל שטח ישראל מרצועת עזה, מחליטה גאיה לצאת לחופשה כדי לבקר את הוריה במושב רננים שבדרום הארץ.
גאיה עזבה את המושב לאחר הצבא והחופשה בבית גורמת לה לזיכרונות מהעבר וכמו כן היא פוגשת בדרכה חברים שנשכחו ונשארו מאחור.
כבר ביומה השני בבית היא נתקלת בחצר בית הוריה בסער רוזן, שהיה ספורטאי מוכשר והחתיך של בית הספר והיום הוא מנהל את המחלבה של המושב.
המפגש המחודש עם סער מתחיל ברגל שמאל וטומן בחובו צלקת ממשקעי עבר שגאיה לא מוכנה לשכוח ולסלוח עליהם.

סער רוזן, איזה טיפוס שחצן ומרגיז.  מסתבר שיש דברים שאף פעם לא משתנים, גם עם חלוף השנים.

חברי המושב מקבלים את פניה של גאיה בהרמת גבה בגלל היותה רווקה כאשר רוב בני גילה כבר נשואים עם ילדים ובעלי בית פרטי במושב.
גאיה אף סופגת ביקורת מצד אמה על הזוגיות שלה עם רונן, החבר שלה מיזה שנתיים, ועל חוסר יכולתו להתחייב כלפיה.
גאיה היתה בטוחה שחייה מושלמים עד שהגיעה לביקור בבית ודברי אמה מצליחים לערער את בטחונה בזוגיות שלה.
בעוד גאיה ממתינה לרונן שיבלה איתה את סוף השבוע במושב, היא מעבירה את ימיה בבריכה, יוצאת למסיבת אביב ועוזרת לאביה בקטיף העגבניות בחממות ששייכות לבני משפחתה.
סער ממשיך להפציע בכל פעם מחדש ומעורר בה רתיעה ובאותה מידה משיכה (שהיא אפילו לא מוכנה להודות בפני עצמה שהיא קיימת).
בזמן שהגוף שלה נמצא במושב, הלב שלה מתגעגע לעיר והיא מחליטה לקצר את הביקור המתוכנן ולחזור לשגרת יומה ולחבר שלה רונן אבל המציאות העגומה טופחת על פניה וכשכל הדלתות נסגרות בפניה היא נאלצת "לחשב מסלול מחדש" ולהבין מהר מאד שלטוב ולרע, אין כמו בבית.

הכי קל יהיה לחזור אל בית הוריה במושב. מחכה לה שם החדר שלה, ותמיד יש עבודה בחממות.

דמותה של גאיה עוברת שינוי במהלך המסע הביתה, בתחילת העלילה היא עקשנית וגאוותנית, היא לא אוהבת ששופטים אותה אבל לא מהססת לשפוט אחרים שלא עומדים בקריטריונים הגבוהים שלה.
השיבה הביתה גורמת לה להתחבר לילדה שבה ולשחרר לאט לאט את כל ההגנות שבנתה בעמל רב והיא לומדת משהו על אהבה, חמלה וחיבור לשונה ממנה.
זהו ספרה השני של הסופרת הילה ארוון, מחברת הספר: "סודות באחוזת השושנים" וגם בספר זה, כמו בספרה הקודם מורגשת בין המילים האהבה הגדולה של הילה לארץ ישראל.
הבית במושב זה בעצם הבית שלנו, הארץ שלנו, גם ברגעים הקשים לא נוכל להתכחש לעובדה שכאן הוא מקומנו.

אהבתי והתרגשתי מאד מהספר "הדרך הביתה" וממליצה עליו מאד.

קריאה מהנה

 

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן