Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
הדירה
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
ספר:
שנת הוצאה: 2019
מס' עמודים: 320
מארק וסטף מנהלים חיי משפחה רגועים עם בתם הקטנה בקייפטאון, דרום אפריקה, עד שיום אחד פורצים לביתם שלושה גברים חמושים במסכות סקי ותוקפים אותם. מצולקים מהטראומה, הם מנסים להשאיר את צרותיהם מאחור ולצאת לדרך חדשה. כשחברתם קרלה מציעה להם להירשם לאתר אינטרנט של חילופי בתים, הם לוקחים את ההצעה בשתי ידיים בתקווה שחופשה בארץ אחרת תעזור להם להחלים. מארק וסטף פוגשים אונליין בזוג צרפתים אופנתי בשם פֶטיט שברשותם דירה מקסימה בפריז, ומסכימים להתחלף איתם למשך שבוע. אבל כשהם מגיעים לבירה הצרפתית, מתברר להם שפרסום לחוד ומציאות לחוד. כשהחופשה ה"מושלמת" מקבלת לפתע תפנית מאיימת ואלימה, גם הסדקים בחיי הנישואים שלהם הולכים ומתרחבים, וסודות אפלים מעברו של מארק מתחילים לצוץ אל פני השטח.

מארק וסטף הם זוג צעיר ולו ילדה אחת קטנה. החיים שלהם, כמו החיים של רוב האנשים, אינטנסיביים ושבלוניים. המצב הכלכלי שלהם לא מזהיר, רק מארק מפרנס, הוא עובד באקדמיה. פריצה לביתם באישון לילה כשהם בבית מערערת את שלוותם ושפיותם והם נכנסים לתקופה קשה מבחינתם. כל כך מתאימה להם חופשה כדי להתנתק מהכל, אך המצב הכלכלי שלהם לא מאפשר את זה, הם חיים בצמצום. סטף מוצאת רעיון יצירתי – סאבלט. דרך אתר אינטרנט הם מוצאים דירה בפריז, בדיוק היכן שרצו לטייל. את הילדה השאירו אצל הוריה של סטף והם יוצאים לירח דבש שלא היה להם. הם ינוחו, יטיילו, יאכלו טוב, יאהבו… נשמע מעולה. נכון?

כשהם מגיעים לדירה בפריז, שום דבר לא נראה רגיל. הם היו בטוחים שהם מגיעים לדירה של זוג שגר שם דרך קבע. הם מתפלאים שהרהיטים בסיסיים וישנים, אין מצרכים בדירה, אין וייפיי, החלונות מוזרים ולא ניתן לפתוח אותם. זה לא מה שהם ציפו בלשון המעטה. לא רק שלא הרגישו תחושת בטחון בדירה, דפיקות חזקות על הדלת הטרידו את מנוחתם – הם לא הצליחו לתפוס את מי שדפק. מוזר!

הדירה הופכת מוזרה מרגע לרגע. היא ממוקמת באיזור מבוקש ומרכזי אך מוזר שהבניין כמעט ריק לחלוטין. הבניין כולו הרגיש כמו שהוא רדוף שדים.

במקום להנות מחופשת החלומות בפריז הרומנטית, החופשה שלהם הופכת לסיוט. הם מגלים חפצים מוזרים מאוד בדירה, בני הזוג פטי (שאיתם החליפו את הדירות), לא מגיעים לדירה שלנם בקייפטאון, הקשר איתם אבד והשאלות, התהיות, הפחדים והמיסתורין עולים מרגע לרגע. החוויות שהם חווים כמו לקוחים מסרט אימה, לא רק שהחופשה שלהם נהרסה, כל מה שהם חווים רק מעמיק את הפערים בין בני הזוג.

הסופרים משלבים בסיפור גם את העבר של בני הזוג שלא פחות חשוב מהווה. מארק חווה טראומה גדולה מאוד שמשפיעה עליו מאוד. בכל מקום שאליו הולך ובכל מה שהוא עושה הוא רואה רוח רפאים שלא עוזבת אותו. מאחר ובני הזוג חוו טראומה משותפת שגנבים פרצו אליהם לדירה ושניהם חשו לא בטוחים בבית שלהם – תחושה איומה כשלעצמה, בעיקר לאחר שחזרו מפריז.

גם שבני הזוג חוזרים לקייפאטון לאחר כל מה שהם חוו בפריז, סימני השאלה והמיסתורין לא נעלמים. הסיפור לא נגמר פה! הוא מסתעף וממשיך. מה יקרה לבני הזוג? האם יגלו מי באמת השכיר להם את הבית בפריז? מה יהיה עם כל התעלומות והתהיות? כל זאת ועוד בספר שלפנינו.

ספר מתח אפל ומותח שהשאיר אותי דרוכה ממש עד העמוד האחרון. נהנתי ממנו גם בזכות הכתיבה המשובחת של הצמד, גם בזכות הסיפור ובעיקר בזכות זה שלסיפור היו כמה רבדים והדמויות היו שלמות.

ממליצה לכם בחום על הספר, קראו אותו בימים שיש לכם זמן לקרוא, אחרת לא תשנו בלילה…

שרון בצלאל

אמא לשלושה, אין לי דקה לנשום אבל בולעת ספרים כאילו אין מחר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן