Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
The Apartment
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
ספר:
שנת הוצאה: 2019
מס' עמודים: 302
יד הגורל מפגישה בלב ניו יורק ארבע נשים צעירות בנקודות מפנה בחייהן. כשקלייר קלי, מעצבת נעליים, מוצאת לופט ענקי בשכונת הֶלז' קיצ'ן הקוּלית, היא מצרפת אליה כשותפה את אבי ויליאמס, סופרת בתחילת דרכה. עם הזמן מצטרפות גם מורגן שלבי, אשת שוק־הון שאפתנית, וסאשה הרטמן, סטודנטית לרפואה שתאומתה הזהה היא דוגמנית־על מפורסמת. אט־אט נעשה החלל המרווח והמפנק בית מנחֵם ומדרבן לחברות שעומדות על סף הרפתקאות פרועות. אלא שהתפתחויות לא צפויות משנות את מסלול חייהן של כל אחת ואחת מהן, ובעודן מתמודדות עם אתגרים ותובנות כואבות, מתחוורת להן האמת המרה־מתוקה, שעם הזמן יהיה עליהן לעזוב את המקום שבו נרקמו חלומותיהן. דניאל סטיל היא סופרת אמריקנית מהפופולריות בעולם. היא כתבה עשרות רבי־מכר שתורגמו ל־43 שפות ברחבי העולם, ונמכרו ב־800 מיליון עותקים!

דניאל סטיל היא מותג של ספרות נשים כבר למעלה מ-40 שנה. בצעירותי, בעיקר בגילאי חטיבת הביניים, קראתי כמה ספרים שלה ונהניתי. זו הייתה תקופה יפה ותמימה וספרי רומן רומנטי היוו בשבילי מקום מפלט לסקרנות הילדותית שלי. מאז עברו שנים רבות ודרכי לא הצטלבה בספר נוסף שלה, עד לפני כמה ימים. אחרי קריאה של ספר כבד הייתי זקוקה נואשות לספר קליל, ולשמחתי גיליתי שהדירה יצא לאור. הוא נשמע בדיוק כמו מה שהייתי צריכה, והחלטתי לנסות ולקרוא שוב ספר של דניאל סטיל אחרי כל השנים הללו.

הדירה מספר את סיפורן של ארבע נשים צעירות, שמתגוררות כולן באותו הלופט בשכונת הלז קיצ'ן במנהטן ניו יורק:
קלייר בת ה-28, היא מעצבת נעליים ועובדת בחברה שאינה אוהבת. המעסיק שלה מגביל אותה לעיצוב של נעליים שמרניות, והיא מרגישה שזה עוצר אותה מלהתקדם מקצועית. קלייר היא רווקה ובמקור הגיעה מסן פרנסיסקו ללימודי עיצוב במכללה ניו יורקית יוקרתית. הוריה עדיין יחד אך אינם ביחסים טובים וזה ללא ספק משפיע על רצונה לוותר על מערכת יחסים ולהתמקד בקריירה שלה.
אבי בת ה-29, היא השותפה השנייה בדירה. אבי הגיעה לניו יורק מלוס אנג'לס על מנת להתמקצע בכתיבה שלה. הוריה הם תסריטאים מפורסמים ומצליחים בהוליווד ואבי מחפשת את הקול והכיוון שלה. היא מכירה את אייבן, שמבוגר ממנה ב-17 שנה ומתאהבת. אייבן הוא בעליו של תיאטרון עצמאי וחתרני שמהלך קסם על אבי, והיא עוצרת את חייה המקצועיים עבורו.
מורגן בת ה-33, היא אנליסטית בשוק ההון ועובדת בחברת השקעות צעירה ומבטיחה. היא במערכת יחסים טובה ויציבה עם מקס, בעליה של מסעדה שנמצאת לא רחוק מהדירה. מורגן גדלה בבית קשה, הוריה אינם בחיים והיא נמצאת בקשר מעולה עם אחיה, שחי גם הוא במנהטן עם בן זוגו הספורטאי, ומרבה לבקר את הבנות בדירה.
סאשה בת ה-32, היא רופאה מתמחה וההתמחות שלה היא במיילדות (גניקולוגיה). החלום של סאשה הוא לעסוק בהריונות בסיכון והיא הגיעה לניו יורק מאטלנטה הרחוקה. סאשה, כיאה למתמחה, עסוקה מאד והיא מקדישה את חייה לעבודתה. אין לה כמעט חיי חברה והיא כמעט ואינה יוצאת לדייטים. הוריה גרושים ויש לה אחות תאומה זהה, ולנטינה, שלמרות השוני הגדול ביניהן, הן חברות טובות וקשורות אחת לשנייה.

אנחנו עוקבים אחרי חיי האהבה של הבנות, היחסים עם בני משפחתן, הקריירה שלהן, החברים שלהן והכל מתנקז לדירה אחת שבה ארבעתן הכירו והפכו לחברות טובות. הספר נכתב כולו בגוף שלישי עם ארבע נקודות מבט ונע בין ארבע הבנות לסירוגין ללא סדר קבוע. הדירה הוא ספר על חברות בין נשים.

פסק הדין:
הדירה הוא רומן לינארי וחסר דאגות, שיכול להיות ספר גשר בין ספרים מורכבים יותר. אין בו הפתעות וסגנון הכתיבה שלו הוא פשוט. הרגשתי חזרתיות על אותם הפרטים במדויק לאורך הסיפור והדמויות נשארו עבורי שטוחות. הדמות היחידה שהצלחתי להתחבר אליה ולחבב אותה הייתה סאשה הרופאה. הרעיון של ארבע נשים שחיות יחד בניו יורק היה מבטיח, אבל לא הרגשתי שהעלילה מרתקת במיוחד או מתרוממת לכיוונים מעניינים. ישנן לא מעט סופרות ותיקות בז'אנר הרומן הרומנטי, נורה רוברטס למשל, שהצליחו להתקדם ולהתפתח עם השנים, ואילו כתיבתה של דניאל סטיל לא הייתה בעיני מספיק עדכנית ל-2019. דניאל סטיל לא השתנתה, היא נאמנה לסגנון שלה, כנראה אני זו שהשתניתי. בסך הכל ספר נחמד וקולח שיתאים לטיסה או חופשה.

נועה הולצר

אמא עסוקה לזואי הפעוטה, שמצליחה לגנוב קצת זמן קריאה בין 'הופ' ו'לולי'.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן