Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
הדירה
תגיות: ,
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
ספר:
שנת הוצאה: 2019
מס' עמודים: 302
כשקלייר קלי, מעצבת נעליים, מוצאת לופט ענקי בשכונת הֶלז' קיצ'ן הקוּלית, היא מצרפת אליה כשותפה את אבי ויליאמס, סופרת בתחילת דרכה. עם הזמן מצטרפות גם מורגן שלבי, אשת שוק־הון שאפתנית, וסאשה הרטמן, סטודנטית לרפואה שתאומתה הזהה היא דוגמנית־על מפורסמת. אט־אט נעשה החלל המרווח והמפנק בית מנחֵם ומדרבן לחברות שעומדות על סף הרפתקאות פרועות. אלא שהתפתחויות לא צפויות משנות את מסלול חייהן של כל אחת ואחת מהן, ובעודן מתמודדות עם אתגרים ותובנות כואבות, מתחוורת להן האמת המרה־מתוקה, שעם הזמן יהיה עליהן לעזוב את המקום שבו נרקמו חלומותיהן.

הדירה בהלז קיצ'ן היתה נמל מבטחים שכל אחת מהן נזקקה לו כדי להגשים את חלומותיה.

קלייר קלי, אבי ויליאמס, מורגן שלבי וסאשה הרטמן הן ארבע שותפות לדירה שמתגוררות יחד בשכונת הלז קיצ'ן, שכונת אמנים ממערב למנהטן, ניו יורק.
לפני תשע שנים, קלייר שהיתה אז סטודנטית לעיצוב נעליים והגיעה לניו יורק מסן פרנסיסקו, מצאה את הלופט והוסיפה כשותפה לדירה את אמי ויליאמס שלמדה אז כתיבה יוצרת והגיעה לניו יורק מלוס אנג'לס.
לאחר ארבע שנים של מגורים משותפים השתיים החליטו שהן צריכות לקצץ בהוצאות ולכן הוסיפו לדירה עוד שתי שותפות: מורגן שלבי שעבדה בשוק ההון וסאשה הרטמן שהיתה אז סטודנטית לרפואה.
במהלך השנים הפכו ארבעת השותפות לדירה לחברות הכי טובות ונהיו כמו משפחה והדירה היתה חממה שכל אחת מהנשים הביאה אליה משהו קטן מעצמה.
כל אחת מהן חוותה חיי משפחה מורכבים מצד הוריהן ולא רצתה לוותר על הקריירה שלה עבור אף גבר.
מבחינה רומנטית, אבי יצאה עם מפיק תאטרון מבוגר שניצל אותה, קלייר וסאשה היו מכורות לעבודה שלהן ורק למורגן היתה זוגיות יציבה עם בעל מסעדה מצליח.
הנשים חיו יחד בהרמוניה וידעו לתמוך ולהיות שם אחת בשביל השניה.

הן היו פשוט חברות טובות בלי שום אינטרסים או מניעים נסתרים, והן הכירו זו את זו היטב, על החולשות והחוזקות שלהן והיוו קבוצת תמיכה חזקה אל מול האתגרים שאיתם התמודדו. (עמ' 24)

הנשים שהיו בתחילת שנות השלושים לחייהן נהנו להמשיך ולהיות רווקות שמשקיעות את כל כולן בקריירה שלהן ומבלות את הערבים בדירת הרווקות החמימה שלהן.
מורגן עבדה בעבודה תובענית בוול סטריט, קלייר שעבדה כבר שנים בחברה לייצור נעליים היתה מאד מתוסכלת מהמשרה שלה וחלמה לפרוץ קדימה עם קו אופנתי משלה אבל המצב הכלכלי שלה לא
איפשר לה את הפריביליגיה להתפטר, סאשה בילתה כל היום בבית החולים ויילדה נשים ואבי התעסקה עם עצובי תפאורות בתיאטרון שהוציאו אותה מדעתה.
כל אחת מהן היתה עסוקה בקריירה שלה והן בקושי ניהלו חיי חברה מעבר לשעות העבודה אבל לחיים יש תוכניות משלהם וכשזורקים את האהבה מהדלת אז היא נוהגת להכנס דרך החלון.
הנשים מתאהבות, מתאכזבות, נשברות אבל מתרוממות מחדש ונמצאות שם תמיד כדי לחזק ולתמוך.
הדירה תמיד מלאה רעש, אנשים באים ונכנסים, הדרמות לא מעטות ואף פעם לא משעמם בלופט, מה יקרה לדירה כאשר כל אחת תצטרך לפנות לדרך עצמאית משלה?

אני מאד את אוהבת את סגנון הכתיבה של דניאל סטיל, עוד מאז שהייתי צעירה יותר.
הספר הזה קליל ורומנטי על גבול הקיטצ'י, אבל גם ספר על חברות נפש ואומץ לצאת מאזור הנוחות ולא לפחד להעיז ולתת ללב להוביל את ההיגיון.
קצת קינאתי בחברות העמוקה של הבנות, בפרגון, בתמיכה וביכולת ההכלה שלהן כי חברות אמיתית זה לא דבר מובן מאליו.
הדמויות בעלילה היו חביבות אבל לא היה שם מספיק עומק כי הספר היה קצר וסטיל ניסתה לדחוס קצת זמן במה לכל אחת מהן אז כך יצא שהיה שם הרבה אבל מעט – אם אתם מחפשים ספר חמוד להעביר איתו שבת
אז זה הספר בשבילכם.

קריאה מהנה.

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן