Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
הדיר ברחוב אמלי
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2019
מס' עמודים: 363
כשרובי הנדרסון נישאה לצרפתי מרסל בנואה, היא הייתה בטוחה שמצאה את האושר. היא עוזבת את קליפורניה ועוברת להתגורר בעיר חלומותיה פריז, בדירה ברחוב אמלי המשקיפה אל מגדל אייפל. אבל חייה החדשים והמאושרים מקבלים תפנית מטרידה עם פרוץ מלחמת העולם השנייה וכיבוש פריז בידי הגרמנים. בצל ענני המלחמה יוצרת רובי קשרים אמיצים עם שרלוט, בת השכנים היהודיה, ויחד הן נשבעות לעשות כל שביכולתן על מנת לעזור לכוחות הטוב לנצח את כוחות הרשע. בתוך כך הן מגלות שגם באחת התקופות הקשות והאפלות בהיסטוריה, מצליחים האור והאהבה לחדור מבעד לסדקי החשיכה ולאחות לבבות שבורים. הדירה ברחוב אמלי הוא רומן היסטורי עשיר, מרגש וסוחף המבוסס על דמויות היסטוריות אמיתיות ונשאר עם הקוראים זמן רב אחרי סיומו. זהו ספרה החמישי של קריסטין הרמל הרואה אור בעברית, וקדמו לו רבי המכר המתיקות שבשכחה, החיים שנועדו לי, כשניפגש שנית ורק עוד יום אחד.

שתי הדמויות המרכזיות בסיפור הן גיבורות, שארלוט ורובי שגרות דלת ליד דלת ברחוב אמלי שבפריז בסמוך למגדל אייפל סביב 1940.

רובי היא בחורה צעירה אמריקאית שהגיעה לצרפת לאחר שהתאהבה במרסל, צרפתי שהיה באותה העת בארצות הברית. הם התחתנו ועברו לגור יחד בפריז. יום אחד שהיא היתה לבדה במרפסת ביתה, היא שמעה קול שקורא לה והיא הבחינה בשארלוט. ילדה בת 10, הבת של השכנים. כך התיידדו השתיים.

שארלוט, בת יחידה להוריה, בת למשפחה יהודיה. בדיוק באותה תקופה הגרמנים הגיעו לפריז והטילו את המגבלות שלהם על היהודים. אף אחד לא חשב שהם יגיעו עד פריז. היהודים חשבו שהם מוגנים ושלא יאונה להם כל רע.

בעלה של רובי, מרסל, התחיל להיעלם מהבית לשעות רבות ואף לימים שלמים, ללא הסבר. רובי הבינה שמסתיר משהו וזה לא מאהבת. מרסל סרב לשתף את רובי מאחר ודאג לבטחונה. רובי הרגישה בודדה. לא היה לה איש להחליף איתו מילה חוץ משארלוט, ביתה של השכנים.

בין שארלוט לרובי נוצר קשר מיוחד, קשר אמיץ וחברי. רובי אף לימדה אותה אנגלית לבקשתה של הוריה של שארלוט. הם ידעו שהשפה האנגלית תשמש אותה בעתיד .

מהר מאוד מגלה רובי מה בעלה מסתיר – תרתי משמע. הוא מסתיר טייסים בריטיים או אמריקאיים שמטוסם הופל ע"י הגרמנים. הוא חלק משרשרת הברחה שמבריחה אותם דרך הפירינאים לספרד. סיפור הכיסוי של מרסל נחשף ורובי נשארת לבדה. מרסל נורה ונהרג.

יום אחד הידפק על דלתה של רובי טייס בריטי שחיפש את בעלה. רובי החליטה שהיא עוזרת לו ואף הצליחה ליצור קשר עם המפעיל של בעלה. היא מצטרפת לשרשרת ההברחות ומצילה לא מעט טייסים שהגיעו אליה באישון לילה. אחד מהם היה תומס, טייס אנגלי שהגיע אליה פצוע ובאפיסת כוחות. הוא נשאר אצלה מעבר לימים שבד"כ נשארים טייסים אחרים. בין השניים נרקם קשר מיוחד והם התאהבו. תומס החליט שהוא יעשה הכל כדי לחזור למצוא את רובי ברגע שיוכל. האם יפגשו בשנית?

בנתיים הגרמנים מחייבים את היהודים לענוד טלאי צהוב והוריה של שארלוט לא מבינים את גודל הסכנה.. האם ישארו בחיים? מה יעלה בגורל המשפחה?

הסיפור מסתעף והדמויות מתפתחות. מה יקרה לכל אחת? ממליצה לכם בחום לקרוא את הספר המקסים הזה !!

הסופרת לא מאכזבת גם כאן. קראתי את הספר בשקיקה, לא יכולתי לעזוב. המזל היה שהתחלתי לקרוא את הספר בשישי בבוקר וסיימתי בשבת אחה"צ, אחרת הייתי מתקשה ללכת לעבודה…

יש בספר סיפור אהבה מקסים, אומץ לב של אנשים את מול המלחמה הארורה וגם הרבה תקווה, תקווה של אנשים שרק רצו לחיות ושהמלחמה תסתיים.

שרון בצלאל

אמא לשלושה, אין לי דקה לנשום אבל בולעת ספרים כאילו אין מחר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן