Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
הדוכס ואני
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2020
מס' עמודים: 384
"דוכס לא נשוי - התוכלו לשוות בנפשכם אתגר גדול יותר לאימהות השאפתניות של לונדון?" עלון החברה הגבוהה של הליידי וויסלדאון, אפריל 1813 לונדון מוצפת בימים אלו שמועות עקשניות הגורסות כי סיימון באסט עומד להציע נישואין לאחותו של חברו הטוב ביותר, דפני בריג'רטון היפה שכבר עברה את תקופת פרקה. אבל שניהם, גם סיימון, שאין בכוונתו להתחתן לעולם, וגם דפני, יודעים את האמת; שהכל חלק מתרמית; תוכנית שרקמו יחד כדי להגן על סיימון - מפני האימהות הדורסניות של החברה הגבוהה וכדי לעזור לדפני למשוך מחזרים ראויים, עכשיו, כאשר ידוע לכל שהיא מוצאת חן בעיניו של הדוכס האופנתי. אבל בעוד דפני רוקדת בזרועותיו של סיימון, נשף אחר נשף, היא מתקשה יותר ויותר להזכיר לעצמה שהחיזור הזה הוא זיוף אחד גדול. אולי זה החיוך הזדוני שלו, או עיניו החורכות אותה בכל פעם שהוא מביט בה. מה שברור הוא שדפני מתאהבת. עכשיו היא חייבת לעשות את הבלתי אפשרי ולשכנע את ההולל הנאה שהתוכנית הקטנה והחכמה שלהם צריכה להשתנות מעט ושהדבר ההגיוני ביותר בשבילם יהיה להתאהב... באמת!

היום שבו נולד סיימון, הרוזן של קלייבדון, היה יום חג. אין ספק שאביו ואימו חיכו לו הרבה שנים והוריו עברו לא מעט סבל כדי להביא אותו לעולם. אימו סיכנה את חייה בלהרות וללדת אותו והיא מתה בלידה. סיימון גדל עם מטפלת צמודה שגידלה אותו כמו אמא, אביו היה עסוק בשלו. כשסיימון הגיע לגיל שנתיים ועדיין לא התחיל לדבר הבינו כולם שיש בעיה ואילו אביו חשב שהוא מפגר. אביו עבר לגור בעיר אחרת וסיימון גדל לבדו עם המטפלת שלו שגידלה אותו במסירות רבה ובאהבה. גם כשגדל והיה בן שבע שדיבר בקושי אביו סרב לראות אותו והתכחש אליו, זה לא הבן שהוא חלם עליו, הילד שלי מפגר- כך הוא חשב.

כמה שנים לאחר מכן, במקום אחר, בחורה בשם דפני ממשפחה ממוצעת מחפשת חתן. היא די בררנית ולא מסכימה להשתדך לכל אחד. אחיה אנתוני הוא במקרה בן הלוויה וחברו הטוב של סיימון שבדיוק הפך דוכס בעצמו שאבא שלו נפטר. שניהם לומדים באוקספורד ומבלים יחד במסיבות ואירועים של החברה הגבוהה.

במסיבה מיוחדת השניים נפגשים ממש במקרה מבלי להכיר האחד את השניה. סיימון מציל את דפני ממחזר לא רצוי שחיזר יתר על המידה והקליק בניהם נוצר מיד! בהמשך הוא הזמין אותה לריקוד כך שהיה להם זמן לדבר ולהכיר מקרוב יותר. מהשיחה הקצרה שלהם הם הבינו שיש על כל אחד מהם לחץ מאסיבי להתחתן ולהקים משפחה. דפני רצתה בכך אך בדרכה שלה וסיימון לא רצה בכך כלל, מבחינתו לא להקים משפחה. סיימון הציע הצעה שתגרום לכולם לרדת מהגב שלהם – הם יכריזו על עצמם כזוג. לא זוג אמיתי, רק למראית עין…
מה אתם חושבים שקרה בדיוק?

הזהירו את דפני שהוא לא בשבילה, אמרו לה שהוא לא ינשא לה בחיים והיא לגמרי מבזבזת את הזמן שלה, הוא אמר לה בעצמו… אבל היא נקשרה אליו והתאהבה בו כל יום יותר ויותר. היא רצתה לדעת מדוע התנגד ככ למוסד הנישואים, היא רצתה להכיר את עברו, את ההווה שלו, היא רצתה אותו!

סיימון נשבע שלא יתחתן לעולם, יש לו סיבה מספיק טובה, הוא פשוט לא יכול. הוא מיגן את עצמו היטב, שם חומות מסביב אבל שום דבר לא הכין אותו לעוצמת הרגשות שיפתח לדפני. זה התחיל בתרגיל של העמדת פנים שיביא יותר מחזרים לדפני ושיוריד את הלחץ מסביבו כדי שיתחתן ונגמר במשהו אחר לגמרי שאף אחד לא ציפה, באהבה.

אבל לא הכל התפתח כפי שציפו כמובן, אחרת היה משעמם. כדי לדעת מה עלה בגורלם של הזוג תצטרכו לקרוא את הספר המקסים הזה בעצמכם!

כמה נהנתי בקריאה שלו… הוא סחף אותי די מההתחלה והרגשתי זבוב על הקיר, ממש איתם במסיבות שלהם, בנסיעה בכרכרה, בביתם וגם בחדר המיטות שלהם😁. ספר סוחף, נעים ומרתק שנקרא בשלוק! ממליצה בחום לאוהבות הרומנים ההיסטוריים וגם לאלו שלא.

אהבתי במיוחד שכל פרק נפתח בדיווח מן העתון של החברה הגבוהה באותה תקופה, עיתון החברה הגבוהה של ליידי וויסלדאון עם קטע רכילות רלוונטי שתואם לאותו הפרק. הקטעים הללו המחישו מצויין את הלך הרוח של התקופה, את הגינונים החברתיים ובעיקר את הדחף לחתן בדחיפות עלמות צעירות.

התאהבתי בדמותה של דפני שהלכה אחרי הלב שלה ולא ויתרה גם שהלכה כנגד המוסכמות של פעם, אהבתי את השנינות שלה והייתי שמחה להיות חברה שלה ולהצטרף אליה לאיזה נשף או שניים.

 

שרון בצלאל

אמא לשלושה, אין לי דקה לנשום אבל בולעת ספרים כאילו אין מחר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן