Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
הדוכס ואני
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2020
מס' עמודים: 384
"דוכס לא נשוי - התוכלו לשוות בנפשכם אתגר גדול יותר לאימהות השאפתניות של לונדון?" עלון החברה הגבוהה של הליידי וויסלדאון, אפריל 1813 לונדון מוצפת בימים אלו שמועות עקשניות הגורסות כי סיימון באסט עומד להציע נישואין לאחותו של חברו הטוב ביותר, דפני בריג'רטון היפה שכבר עברה את תקופת פרקה. אבל שניהם, גם סיימון, שאין בכוונתו להתחתן לעולם, וגם דפני, יודעים את האמת; שהכל חלק מתרמית; תוכנית שרקמו יחד כדי להגן על סיימון - מפני האימהות הדורסניות של החברה הגבוהה וכדי לעזור לדפני למשוך מחזרים ראויים, עכשיו, כאשר ידוע לכל שהיא מוצאת חן בעיניו של הדוכס האופנתי. אבל בעוד דפני רוקדת בזרועותיו של סיימון, נשף אחר נשף, היא מתקשה יותר ויותר להזכיר לעצמה שהחיזור הזה הוא זיוף אחד גדול. אולי זה החיוך הזדוני שלו, או עיניו החורכות אותה בכל פעם שהוא מביט בה. מה שברור הוא שדפני מתאהבת. עכשיו היא חייבת לעשות את הבלתי אפשרי ולשכנע את ההולל הנאה שהתוכנית הקטנה והחכמה שלהם צריכה להשתנות מעט ושהדבר ההגיוני ביותר בשבילם יהיה להתאהב... באמת!

"הדוכס ואני" מתרחש באנגליה בימי הביניים.

סיימון, היורש של קלייבדון, הוא הבן שאביו כה ציפה לבואו אחרי 15 שנים של ניסיונות. אמו מתה בלידתו ולכן סיימון גדל עם האומנת שלו. אביו כמעט לא פוגש בו. אך כשזה קורה, מגלה האב כי בנו לא כמו כל הילדים. הוא לא מוציא מילה מפיו, וכשהוא כן מדבר הוא מגמגם. האב המאוכזב מחליט כי סיימון סובל מפיגור ומתנכר לו.

סיימון הילד, בעזרת האומנת שלו ולמרות יחסו המזלזל של אביו, מנסה בכל כוחו להתגבר על קשייו האישיים ומצליח. אך עבור אביו זה מאוחר מדי. סיימון גדל להיות בחור צעיר, יהיר, זחוח, חתיך, כובש לבבות אך בעל שנאה וטינה גדולים כלפי אביו, שמתעלם מקיומו.

דפני היא האחות השלישית במשפחה של 8 ילדים. מעליה יש 2 אחים גדולים – אנתוני ובנדיקט שמגוננים עליה יתר על המידה. בהיותה מעל לגיל 20 אמה מנסה לשדך לה בערך כל בחור בלונדון בתקווה שהיא סוף סוף תתחתן. אך שום שידוך לא מבשיל לאהבה ונישואים שכן לטענתה של דפני הבחורים רואים בה ידידה ולא מישהי שניתן להתאהב בה. לכן, כבר די נמאס לה מכל ניסיונות השידוך.

גם סיימון, למרות היותו רווק הולל נחשב למציאה בקרב נשות לונדון. למרות זאת הוא לא מעוניין להינשא לעולם! ערב אחד הוא מגיע לנשף עם חברו הטוב אנתוני (אחיה של דפני) ומציל את דפני ממחזר לא רצוי שקצת חוצה את הגבול. מאותה שנייה נדלקים דפני וסיימון זה על זו. כשהם מבינים כי מטרתם זהה הם מחליטים להעמיד פנים שהם בני זוג על מנת להדוף את ניסיונות השידוך הלא רצויים.

מה יקרה כשהם יתאהבו? האם הם יתחתנו? האם אחיה של דפני יסכימו לשידוך?

דעתי על הספר:

"הדוכס ואני" הוא ספר כיפי ומשעשע ונהניתי מאוד לקרוא אותו. קראתי אותו מהר יחסית שכן הסתקרנתי לדעת מה יעלה בגורלם של דפני וסיימון. נכון, העלילה צפויה וכבר קראתי ספרים שעוסקים בנושא הזה בדיוק, אבל "הדוכס ואני" שונה מכולם ועולה עליהם. האופן בה הוא כתוב – בשנינות, בקסם, בציניות – הופך אותו למיוחד ולכזה שקשה להניח מהיד.

מכיוון שהספר כתוב בגוף שלישי ויש בו מספר יודע-כל הרגשתי כמו זבוב על הקיר במהלך ההתרחשויות – בנשף, בביתם ואפילו בחדר המיטות

אהבתי מאוד את דמותה של דפני. היא שונה משאר הדמויות הנשיות של התקופה – היא עצמאית, פייטרית, ועומדת על שלה. היא לא מוכנה להיכנע לתכתיבי החברה בה היא חיה.  גם אהבתי שכל פרק מתחיל בידיעה מעיתון רכילות סטייל "גוסיפ גירל". זה הוסיף לאווירה הכללית. ומה יותר טוב מספר רומנטי העוסק באהבה בלתי אפשרית ורכילות?

ביו רחל

תולעת ספרים ואמא לשתי בנות שמעבירה להן את אהבתה לקריאה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן