Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
הדוכס ואני
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2020
מס' עמודים: 384
"דוכס לא נשוי - התוכלו לשוות בנפשכם אתגר גדול יותר לאימהות השאפתניות של לונדון?" עלון החברה הגבוהה של הליידי וויסלדאון, אפריל 1813 לונדון מוצפת בימים אלו שמועות עקשניות הגורסות כי סיימון באסט עומד להציע נישואין לאחותו של חברו הטוב ביותר, דפני בריג'רטון היפה שכבר עברה את תקופת פרקה. אבל שניהם, גם סיימון, שאין בכוונתו להתחתן לעולם, וגם דפני, יודעים את האמת; שהכל חלק מתרמית; תוכנית שרקמו יחד כדי להגן על סיימון - מפני האימהות הדורסניות של החברה הגבוהה וכדי לעזור לדפני למשוך מחזרים ראויים, עכשיו, כאשר ידוע לכל שהיא מוצאת חן בעיניו של הדוכס האופנתי. אבל בעוד דפני רוקדת בזרועותיו של סיימון, נשף אחר נשף, היא מתקשה יותר ויותר להזכיר לעצמה שהחיזור הזה הוא זיוף אחד גדול. אולי זה החיוך הזדוני שלו, או עיניו החורכות אותה בכל פעם שהוא מביט בה. מה שברור הוא שדפני מתאהבת. עכשיו היא חייבת לעשות את הבלתי אפשרי ולשכנע את ההולל הנאה שהתוכנית הקטנה והחכמה שלהם צריכה להשתנות מעט ושהדבר ההגיוני ביותר בשבילם יהיה להתאהב... באמת!

כבר בתחילת הספר הרגשתי שאני נמצאת בסרט רומנטי של וולט דיסני. יש מישהו חיצוני שמקריא ומספר על האווירה ועל הדמויות ולאט לאט מתחיל הסיפור.

הסיפור אומנם מתרחש בתקופת המאה השמונה עשרה, אך הסגנון, הקצב והדו שיח בין הדמויות עכשווי לגמרי. לא ממש רומן היסטורי קלאסי.

בנוסף את הסיפור מלווים ציטוטים של קטעי רכילות המופיעים בעיתון המקומי. מי כותב אותם? מיהו זה שיודע יותר מאחרים? תעלומה שמלווה אותנו עד סוף הספר, בשנינות ובהומור.

דפני ברינדג'טון, נמצאת כבר בעונתה השלישית, משמע כבר שנה שלישית שהיא מחפשת חתן. היא מסננת את המחזרים אך גם אחיה הגדול אנתוני מסנן אותם עבורה. שניהם רוצים עבורה נישואים מאהבה או לפחות קצת חיבה. משהו שלא כ"כ אופייני לאותה תקופה. דפני גם עצמאית ועומדת על דעתה ואפילו מביעה אותה, עוד מאפיין חריג יחסית לרומן היסטורי, אה, גם יש לה מכת אגרוף מדוייקת ומכאיבה. 🙂 

את סיימון היא פוגשת כשהיא מנסה להיפטר ממחזר נואש ועקשן במיוחד. סיימון באסט , חבר טוב של אחיה הגדול אנתוני ברינדג'טון, זה עתה קיבל את תואר הדוכס וחזר ממסע של חמש שנים בארצות שונות, לא מודע בתחילה לכך שדפני היא אחותו הקטנה של חברו הטוב ביותר, אנטוני, ואינו חוסך ממנה את מבטיו. אך מהר מאוד הם מתוודעים אחד לשני ושומרים על המרחק המקובל.

שניהם מחוזרים ומבוקשים מאוד . ושניהם משתדלים ככל יכולתם להימנע מהצעות ומפגשים עד שסיימון יוזם רעיון, הם יציגו את עצמם כזוג ויחסכו על ידי כך הרבה עוגמת נפש.

האומנם? 

ניצוצות עפים בניהם. דפני מדמיינת עתיד עם סיימון אך סיימון הבטיח לעצמו כי לעולם לא יתחתן ולא יביא ילדים. אז מה בכ"ז גורם להם לשנות את דעתם? איך הם מתמודדים עם החלטתו החד משמעית של סיימון? ומה צופן להם העתיד?

רומן קליל וסוחף. דמויות וסיטואציות מלאות הומור. הנשים ברומן זה ממש לא אופייניות לאותה התקופה. והאחים המגוננים של דפני יחד עם אימה השלטת ביד רמה מוסיפים המון לאווירה הקלילה והחייכנית שבספר.

אורנה שפי

אורנה, אוהבת ספרים ובישולים ומערבבת הכל יחד עם שירים טובים.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן