Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
הדוכס ואני
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2020
מס' עמודים: 384
לרגל עליית סדרת הנטפליקס "ברידג'רטון", כריכה חדשה וחגיגית לספר הראשון בסדרה "הדוכס ואני", שפורסם לראשונה בספטמבר 2020. "דוכס לא נשוי - התוכלו לשוות בנפשכם אתגר גדול יותר לאימהות השאפתניות של לונדון?" עלון החברה הגבוהה של הליידי וויסלדאון, אפריל 1813 לונדון מוצפת בימים אלו שמועות עקשניות הגורסות כי סיימון באסט עומד להציע נישואין לאחותו של חברו הטוב ביותר, דפני בריג'רטון היפה שכבר עברה את תקופת פרקה. אבל שניהם, גם סיימון, שאין בכוונתו להתחתן לעולם, וגם דפני, יודעים את האמת; שהכל חלק מתרמית; תוכנית שרקמו יחד כדי להגן על סיימון - מפני האימהות הדורסניות של החברה הגבוהה וכדי לעזור לדפני למשוך מחזרים ראויים, עכשיו, כאשר ידוע לכל שהיא מוצאת חן בעיניו של הדוכס האופנתי. אבל בעוד דפני רוקדת בזרועותיו של סיימון, נשף אחר נשף, היא מתקשה יותר ויותר להזכיר לעצמה שהחיזור הזה הוא זיוף אחד גדול. אולי זה החיוך הזדוני שלו, או עיניו החורכות אותה בכל פעם שהוא מביט בה. מה שברור הוא שדפני מתאהבת. עכשיו היא חייבת לעשות את הבלתי אפשרי ולשכנע את ההולל הנאה שהתוכנית הקטנה והחכמה שלהם צריכה להשתנות מעט ושהדבר ההגיוני ביותר בשבילם יהיה להתאהב... באמת!

בדרך כלל אני לא נוהגת לראות קודם סידרה ואח"כ לקרוא ספר, שאגב הסדרה נקראת ברינדג'טון וניתן למצוא אותה בנטפליקס או באתר סדרות.
הסדרה מושכת ממש, קומית לתקופה, שום דבר לא נאמן לתקופה ההיסטורית המסופרת הן בתלבושות והן במוזיקה, למרות שמאוד נהנתי מהעיבודים של מארון 5. שלא נדבר על פרקים 5 ו 6 דברים שהשתיקה יפה להם.
בדרך כלל שאני קוראת ספר הדמויות הם פרי דמיוני ופה הדמויות של הסדרה השתלטו עליי. הדוכס בסדרה הורססס רק שבספר הוא עם עיניים כחולות וקרות ובכל זאת הייתי מעדיפה לזכור אותו כמו הליהוק שבסדרה.
לגבי דפני, הדמות בסדרה "צנונית" לטעמי וממש לא תואמת את הדמות בספר, ליהוק לוקה בחסר. לאורך כל הספר והסדרה ישנה סופרת צללים, הלא היא ליידי וויסלדאון שמסקרת את האירועים באצולה. הרבה רוצים לגלות מי היא. אם אתם לא רוצים לקלקל לכם את הספר אל תצפו בפרק האחרון של הסדרה זה ספוילר רציני.
עד לכאן על הסדרה, עכשיו על הספר הדוכס ואני.
סיימון באסט, נולד לשושלת הדוכסים אבל מפאת גמגום בילדותו אביו ניכר אותו והתכחש לקיומו.
בעקבות הקושי סיימון הילד, פיתח עקשנות יתרה ושם לעצמו מטרה להצליח. הוא הפך להיות איש אקדמיה, מתמטיקאי מדופלם ושמו הלך לפניו.
לימים, כשאביו היה על ערש דווי, סיימון נדר נדר שעל הניכור שחווה בילדותו ובמהלך כל חייו הוא לא ימשיך את שמו ואת השושלת של אביו.

הדוכס הפך לרווק הנחשק ביותר בלונדון. ביום שהוא מגיע לעסקים בעיר הוא מרגיש חובה מוסרית למי שליוותה אותו כל חייו והאמינה בו. היא מאלצת אותו להראות נוכחות בנשף הנחשק ביותר בשנה והאתגר הגדול שעומד בפניו הוא להתרחק באלגנטיות מאימהות שאפתניות שמנסות לדחוף לו את בנותיהן.
אבל רק נערה אחת צדה את תשומת ליבו, מחוזרת לא פחות, הלא היא דפני ברינדג'טון, אחותו הרביעית למשפחת ברידג'טונים מתוך עשר, אחות של חברו הטוב ביותר! בדרך לא דרך חוברים השניים לתרמית שתרחיק מאיתם מחזרים ומחזרות פוטנציאלים. מצד דפני מחזרים מעיקים ומצד סיימון מאימהות להוטות שידוכים עם הדוכס המבוקש.
התחבולה נותנת להם שקט יחסי בזמן שהם מנהלים את הצגת חייהם מול כולם. ההצגה מצליחה לתעתע בכולם אבל גם בנפש העדינה של דפני שבין נשף אחד למשנהו מאוד מבלבלת אותה.
כל אחד מהם הכי חשוף וכנה לקשר ביניהם שבו חושפים את כל הקלפים הם מגלים עניין סמוי אחד בשניה. בכל זאת הם בהצגה של חייהם
האם המשחק יהרוס הכול והמגדל המטאפורי שבנו יקרוס?
הכיצד סיפור הכיסוי של אהבתם הסתיים?
תקראו ותגלו.

לרכישת הספר דרך אתר עברית לחצו כאן

סוזן צדוק

סוזן צדוק, חיה ונושמת ספרים, מלאה בשמחת חיים ומכורה לסושי.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן