Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
הגל העולה
תגית:
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2020
מס' עמודים: 374
תמיד אמרו לי שהטיול הגדול הוא הזדמנות לחוות דברים שקורים פעם בחיים. אני די בטוח שהתכוונו לקפיצת בנג'י, צניחה חופשית או טיפוס על הר געש; פחות סביר שהכוונה הייתה לזריקת גופה לתוך פח זבל ברוסאריו. להפתעתי הרבה, המקרה הזה היה רק אות הפתיחה לשרשרת אירועים מטורללת והזויה שהובילה אותי ואת חבריי למקומות שלא דמיינו שקיימים במציאות. רחוק מכל מה שהכרתי בחיי, בצד השני של העולם, נקלעתי למרדף מסוכן ומורט עצבים עם ארגוני פשע אכזריים ואנשי צללים מסתוריים, שהפכו את הטיול שלי לדרום אמריקה למסע הישרדות שמטרתו אחת ויחידה – לחזור הביתה בחתיכה אחת. דווקא שם, בתוך כאוס מוחלט, מצאתי את אהבת חיי, גיליתי תובנות חדשות על אומץ וחברות, על אפרסמונים והלם קרב, על ה"עז על הצוק" וה"שור הזועם", על בחורות, גביע הטוטו והקשר ביניהם. על רוב הדברים שקרו לי במקום הזה לא אוכל לדבר לעולם, וזה בסדר, גם ככה אני לא חושב שמישהו יאמין לי שהם אכן קרו. "הגל העולה" הוא ספר מרתק, מתוחכם ומשעשע, המביא בשילוב הומור מבריק ומתח עוצר נשימה את סיפורה הבלתי נתפס של חבורת מטיילים ישראלים הכלואה בארגנטינה הבוערת בעקבות ניסיון הפיכה שיצא משליטה הכולל מפגש בלתי נמנע עם כוחות אפלים וסודות מדינה שאסור בשום אופן לחשוף. זה סיפור למי שמחפש את עצמו, למי שמצא את עצמו ולמי שאיבד את עצמו, על גן עדן באמצע הגיהינום. נועם דוכס, מגיע מהצפון, הלב בדרום ויושב במרכז. החבר'ה שלו קוראים לו "מר מגזים", כתב ספר כדי להוכיח שהם טועים, קרא אותו וגילה שהם צודקים. מהנדס במציאות, כוכב כדורגל בדמיון. נשוי לירדן ומתגורר בתל-אביב. הגל העולה הוא ספרו הראשון.

הגל העולה

בחלק האחורי של המטוס, שני ארונות קבורה. באחד- שוכב גיבור, בשני – שוכב נבל. לצידי אחד הסודות הכמוסים ביותר בעולם שמספר מצומצם של אנשים יודע עליו. ביניהם – אני.

כך נפתח לו ספר הביכורים של נועם דוכס "הגל העולה". טיול שאחרי צבא עם החברה הכי טובים , שמכירים אחד את השני מכל עבר, דיבור ומחשבה, מתגלגל להרפתקה דרמתית, מוזרה, לא צפויה. או שכן? רייז, גאוס וכפיות שלושה חבר'ה עלו לטיסה לבואנוס איירס. את טיולם תכננו זה מכבר. עם נחיתתם הגיעו להוסטל, שם פגשו את מיגל. לא עלה בדעתם כי כאן חלה התפנית הגדולה בטיולם. הם פגשו את אלה תוך שמצילים אותה משוד. לא עבר זמן, כשלחדרם הצטרפה חברתו לשעבר של כפיות רעות. נחת ושלווה לא היתה שם. אבל אף אחד לא הכין אותם לסדרת הפיצוצים רבי העצמה שניפצה את החלונות והמראות , חלקי בטון התעופפו לכל עבר. סירנות המשטרה וכוחות הביטחון נשמעו מבחוץ. מיגל סיפר להם כי מטענים התפוצצו מתחתם כשהיעד הבנק הגדול, בדיוק מתחת להוסטל שלהם. ההרס היה רב. אך הפחד מהלא נודע היה רב יותר. כל אשר רצו הוא לצאת מהמקום ולחצות את הגבול אולם משטר ההפיכה גרם לביטול טיסות, ניתוק קווי התקשורת עם העולם. בצר להם, עבור ימים מספר ארגן להם מיגל ואן עם נהג שיקח אותם כיוון בוליביה. במהלך זמן ההמתנה, הצטרפו אליהם עוד ישראלים שרצו לעזוב.

אף אחד לא דמיין כי במהלך נסיעתם באישון לילה בואן עמוס אנשים, ימצאו עצמן עם גופת הנהג שחש ברע ומת. מכאן הבינו כולם כי הם בסכנה אמתית אשר עלתה מדרגה כשמצאו בתא המטען תיקים מלאי כסף. "צרות באות בצרורות" , אומר הפתגם הידוע. כן, באין דלק, לא ניתן להתקדם ולברוח. מה גם שנתגלתה תקלה חמורה בואן אשר מנעה את המשך נסיעתם.

משנמצא פתרון לדלק ולתיקון הואן, נתקל גל רייז בשני חמושים רעולי פנים שניסו לקחת את התיקים מלאי האוצר. רייז ירה באחד מהם, את השני פצע. בן רגע נהפך למבוקש מס' 1  של גורמי ההפיכה. זוכרים? טיול שאחרי צבא?

מהו הגל העולה? האם יצליחו להיחלץ מהתופת שעוטפת אותם? מי נמצא בשני ארונות הקבורה במטוס? ומהו הסוד הכמוס ביותר?

ספר דרמתי , סוחף בכתיבתו, עוצר נשימה. עטיפתו ילדותית משהו , פחות מושכת את עין הקורא.  מומלץ!

רחל רוזיליו

אמא לשבעה וסבתא לאחד עשר נכדים (בנתיים..) ספרים זה נשמה - אהבה שאינה תלויה בדבר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן