Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
הגיע הזמן להדליק את הכוכבים
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2020
מס' עמודים: 309
אנה‭ ‬קמה‭ ‬בכל‭ ‬בוקר‭ ‬לאותה‭ ‬שגרה:‭ ‬היא‭ ‬מארגנת‭ ‬את‭ ‬הדירה,‭ ‬יוצאת‭ ‬לקניות,‭ ‬מתעסקת‭ ‬עם‭ ‬החשבונות,‭ ‬מכינה‭ ‬אוכל,‭ ‬משאירה‭ ‬לבנות‭ ‬פתק‭ ‬לרוקן‭ ‬את‭ ‬המדיח,‭‬‭ ‬יוצאת‭ ‬לעבודה,‭ ‬חוזרת‭ ‬מהעבודה,‭ ‬משאירה‭ ‬לבנות‭ ‬פתק‭ ‬שהן‭ ‬לא‭ ‬רוקנו‭ ‬את‭ ‬המדיח,‭ ‬מרוקנת‭ ‬את‭ ‬המדיח‭.‬ אך‭ ‬כאשר‭ ‬הבוס‭ ‬שלה‭ ‬מפטר‭ ‬אותה‭ ‬מהמסעדה‭ ‬שבה‭ ‬היא‭ ‬עובדת‭ ‬14‭ ‬שנים‭ ‬כדי‭ ‬לתת‭ ‬את‭ ‬התפקיד‭ ‬למאהבת‭ ‬שלו,‭ ‬אנה‭ ‬מחליטה‭ ‬שהגיע‭ ‬הזמן‭ ‬לשינוי‭ ‬גדול‭ ‬ומודיעה‭ ‬לבנות‭ ‬שיארזו‭ ‬מזוודה:‭ ‬הן‭ ‬יוצאות‭ ‬למסע‭ ‬בקרוואן‭ ‬של‭ ‬אביה‭ ‬לראות‭ ‬את‭ ‬הזוהר‭ ‬הצפוני!‭ ‬לילי,‭ ‬בת‭ ,‬12‭ ‬מצחיקה‭ ‬וטובת‭ ‬לב,‭ ‬וקלואי‭ ‬בת‭ ‬ה־17,‬ מחוננת‭ ‬ורגישה,‭ ‬חושבות‭ ‬שאימן‭ ‬יצאה‭ ‬מדעתה‭ ‬אבל‭ ‬נדבקות‭ ‬במהרה‭ ‬בהתרגשות‭ ‬לקראת‭ ‬ההרפתקה‭ ‬הצפויה‭.‬ במסען‭ ‬הן‭ ‬יצטרפו‭ ‬לאב‭ ‬שמטייל‭ ‬עם‭ ‬בנו‭ ‬האוטיסט,‭ ‬לזוג‭ ‬שיצא‭ ‬לירח‭ ‬דבש‭ ‬ומאז‭ ‬לא‭ ‬הפסיק‭ ‬לטייל,‭ ‬לשני‭ ‬אלמנים‭ ‬שיצאו‭ ‬לטיול‭ ‬ההרפתקני‭ ‬האחרון‭ ‬של‭ ‬חייהם‭ ‬ולזוג‭ ‬הורים‭ ‬שהחליטו‭ ‬להראות‭ ‬לילדיהם‭ ‬את‭ ‬"החיים‭ ‬האמיתיים".‭ ‬בין‭ ‬בני‭ ‬החבורה‭ ‬יירקמו‭ ‬קשרים‭ ‬וחברויות‭ ‬שישנו‭ ‬את‭ ‬חייהם‭.‬ הרפתקאות,‭ ‬נופים‭ ‬מרהיבים,‭ ‬מריבות,‭ ‬גילויים‭ ‬וחשיפות‭ - ‬כמו‭ ‬מטפורה‭ ‬של‭ ‬החיים‭ ‬עצמם,‭ ‬המסע‭ ‬הזה‭ ‬יאפשר‭ ‬לאנה‭ ‬ולבנותיה‭ ‬לגלות‭ ‬זו‭ ‬את‭ ‬זו‭ ‬מחדש,‭ ‬להתחבר,‭ ‬להתבגר,‭ ‬להתגבר‭ ‬על‭ ‬פחדים‭ ‬ולאהוב‭.‬

אנה חייה חיים פשוטים, בעיקר כי חשבון הבנק שלה לא מאפשר לה אחרת, היא מגדלת את שתי בנותיה, לילי וקלואי כמעט מרחוק, בגלל העבודה שלה במסעדה היא בקושי מספיקה להיות איתן. אבל אחרי 14 שנים של יציבות יחסית, הבוס שלה מחליט לפטר אותה, וזה כדי להעסיק במקומה את המאהבת שלו, בינתיים היא גם מגלה שהבנות שלה עוברות דברים לא פשוטים. במקום לפעול בצורה רציונלית ולחפש עבודה חדשה, אנה בוחרת לברוח מהכול, ביחד עם הבנות שלה, ולצאת למסע אל הזוהר הצפוני, כדי לשקם את עצמה ואת בנותיה, ליצור יחידה משפחתית טובה ויותר ולשחרר, היא יוצאת למסע עם משימה, אבל לא יודעת מה היא תגלה בדרך ואילו אנשים היא עומדת לפגוש ולהכיר. ולמרות שלא הכול ורוד במסע הזה, היא לא יודעת איזה שינוי עוד עומד לקרות.

האמת? לא אהבתי את הכריכה של הספר, משהו בכריכה שידר לי שזה ספר ישן, אבל ביחד עם זה הכריכה גם שידרה לי קיטשיות, וזה בדיוק סוג הספר שהייתי צריכה כשהרמתי אותו, אז פניתי לתקציר לבדיקת התאמה והבנתי שזה ספר שאני רוצה לקרוא. הספר כתוב מ3 נקודות מבט, של האמא-אנה, של לילי שכותבת ליומן שלה, ושל קלואי שכותבת מין בלוג, נקודות המבט השונות, הופכות את הספר למיוחד יותר, הן מראות לנו סיפור שלם, ועוזרות לנו לראות את הדברים בצורה אחרת.

למרות שחשבתי שמדובר בספר קיטשי ביותר, הוא לא היה לגמרי כזה, נכון שהיו בו חלקים דביקים, אבל היו גם המון דברים שצפו על פני השטח, המון קושי וכאב, שהיה צורך להתמודד איתו במהלך הספר. הספר הזה נוגע בהמון דברים, אבל לא בצורה מציפה מידי, אלא בדיוק במידה, ואהבתי אותו יותר בגלל זה. היה איזה שלב בספר, שחשבתי שאני מבינה לאיזה כיוון הוא הולך, אבל אז הגיע סוף הספר, ונשארתי מופתעת ביותר, זה נורא הצחיק אותי, כי זה לא ספר מתח, אבל עדיין נשארתי פעורת פה.

הספר מתאים למי שמחפש ספר פיל גוד כזה, הוא מתאים לקריאה בדיוק כשחושבים שהמצב ממש גרוע, ואז מצליחים ללמוד מהספר, שדווקא כשנראה שהכול כבר גרוע, יכול להיות גרוע אפילו יותר, אבל שרגע אחרי זה גם המצב יכול להשתפר. זה ספר מסע, ספר משפחתי ובעיקר ספר שמחמם את הלב.

שורה תחתונה: לפעמים כשנדמה שצריך להדליק את הכוכבים, אנחנו מגלים שהם כבר דלקו מזמן, ואנחנו פשוט עוד לא ראינו אותם.

רעות אסתר פנקוס

לומדת חינוך, עובדת בסטימצקי ומכורה לריח של ספרים וגם לקריאה בהם.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן