Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
הגיע הזמן להדליק את הכוכבים
תגיות: , ,
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2020
מס' עמודים: 309
אנה‭ ‬קמה‭ ‬בכל‭ ‬בוקר‭ ‬לאותה‭ ‬שגרה:‭ ‬היא‭ ‬מארגנת‭ ‬את‭ ‬הדירה,‭ ‬יוצאת‭ ‬לקניות,‭ ‬מתעסקת‭ ‬עם‭ ‬החשבונות,‭ ‬מכינה‭ ‬אוכל,‭ ‬משאירה‭ ‬לבנות‭ ‬פתק‭ ‬לרוקן‭ ‬את‭ ‬המדיח,‭‬‭ ‬יוצאת‭ ‬לעבודה,‭ ‬חוזרת‭ ‬מהעבודה,‭ ‬משאירה‭ ‬לבנות‭ ‬פתק‭ ‬שהן‭ ‬לא‭ ‬רוקנו‭ ‬את‭ ‬המדיח,‭ ‬מרוקנת‭ ‬את‭ ‬המדיח‭.‬ אך‭ ‬כאשר‭ ‬הבוס‭ ‬שלה‭ ‬מפטר‭ ‬אותה‭ ‬מהמסעדה‭ ‬שבה‭ ‬היא‭ ‬עובדת‭ ‬14‭ ‬שנים‭ ‬כדי‭ ‬לתת‭ ‬את‭ ‬התפקיד‭ ‬למאהבת‭ ‬שלו,‭ ‬אנה‭ ‬מחליטה‭ ‬שהגיע‭ ‬הזמן‭ ‬לשינוי‭ ‬גדול‭ ‬ומודיעה‭ ‬לבנות‭ ‬שיארזו‭ ‬מזוודה:‭ ‬הן‭ ‬יוצאות‭ ‬למסע‭ ‬בקרוואן‭ ‬של‭ ‬אביה‭ ‬לראות‭ ‬את‭ ‬הזוהר‭ ‬הצפוני!‭ ‬לילי,‭ ‬בת‭ ,‬12‭ ‬מצחיקה‭ ‬וטובת‭ ‬לב,‭ ‬וקלואי‭ ‬בת‭ ‬ה־17,‬ מחוננת‭ ‬ורגישה,‭ ‬חושבות‭ ‬שאימן‭ ‬יצאה‭ ‬מדעתה‭ ‬אבל‭ ‬נדבקות‭ ‬במהרה‭ ‬בהתרגשות‭ ‬לקראת‭ ‬ההרפתקה‭ ‬הצפויה‭.‬ במסען‭ ‬הן‭ ‬יצטרפו‭ ‬לאב‭ ‬שמטייל‭ ‬עם‭ ‬בנו‭ ‬האוטיסט,‭ ‬לזוג‭ ‬שיצא‭ ‬לירח‭ ‬דבש‭ ‬ומאז‭ ‬לא‭ ‬הפסיק‭ ‬לטייל,‭ ‬לשני‭ ‬אלמנים‭ ‬שיצאו‭ ‬לטיול‭ ‬ההרפתקני‭ ‬האחרון‭ ‬של‭ ‬חייהם‭ ‬ולזוג‭ ‬הורים‭ ‬שהחליטו‭ ‬להראות‭ ‬לילדיהם‭ ‬את‭ ‬"החיים‭ ‬האמיתיים".‭ ‬בין‭ ‬בני‭ ‬החבורה‭ ‬יירקמו‭ ‬קשרים‭ ‬וחברויות‭ ‬שישנו‭ ‬את‭ ‬חייהם‭.‬ הרפתקאות,‭ ‬נופים‭ ‬מרהיבים,‭ ‬מריבות,‭ ‬גילויים‭ ‬וחשיפות‭ - ‬כמו‭ ‬מטפורה‭ ‬של‭ ‬החיים‭ ‬עצמם,‭ ‬המסע‭ ‬הזה‭ ‬יאפשר‭ ‬לאנה‭ ‬ולבנותיה‭ ‬לגלות‭ ‬זו‭ ‬את‭ ‬זו‭ ‬מחדש,‭ ‬להתחבר,‭ ‬להתבגר,‭ ‬להתגבר‭ ‬על‭ ‬פחדים‭ ‬ולאהוב‭.‬

אחרי שקראתי ספר שדי העיק עלי, הספר הזה הגיע כמו משב רוח רענן, ספר קליל ומתוק לשיפור המצברוח!

"העיסוקים הבלתי פוסקים לא הניחו לי לחשוב, בכל יום עשיתי ברצף את המשימות, עבודות הבית, הקניות, הטיפול הניירת; לעבוד, להחליף נורה, להכין אוכל, להפעיל מכונת כביסה, להשאיר פתק לבנות שירוקנו את המדיח, להשאיר פתק לבנות שהן שכחו לרוקן את המדיח, לרוקן את המדיח… בכל ערב קרסתי על המיטה כאילו הלמו בראשי. כאן אני חושבת. מנתחת. מעריכה את המצב. לפעמים אני לא חושבת על כלום. המוח במנוחה, זוהי המטרה המועדפת על המועקה" (עמוד 94)

אנה היא הם חד הורית גרושה לשתי בנות מתבגרות- קלואה בת ה-17 ולילי בת ה-12.
בכל בוקר היא יוצאת לעבודה במסעדה, ובכל ערב חוזרת מותשת. התקשורת עם הבנות נעשית בעיקר בפתקים, כל אחת טרודה בענייניה, ויש תחושה קשה של פספוס.

באחד הימים המנהל שלה מודיע לה על פיטוריה באופן פתאומי, והיא נותרת בהלם ובעיקר בלחץ מערימת החובות הממתינה לה, שרק הולכת ותופחת.

בהחלטה של רגע היא מחליטה לארוז מזוודה, לשאול מאביה את הקרוואן שקנה, ולצאת למסע עם בנותיה לכיוון הזוהר הצפוני.
במהלך המסע הן עוברות במספר מדינות כמו גרמניה, שבדיה, דנמרק ונורבגיה.
בהתחלה הן נוסעות לבדן, אך בהמשך הן מצטרפות יחד לחבורת מטיילים המורכבת מתמהיל מגוון של אנשים: זוג קשישים אלמנים, אב המטייל עם בנו האוטיסט, זוג בירח דבש, ומשפחה עשירה שמחליטה ללמד את ילדיה לחיות את החיים הפשוטים.

מעבר לנופים המדהימים הנגלים לעיניהן ולחוויות המשותפות, אט אט נחשפים גם גילויים וסודות כך שהמסע הזה כבר לא משאיר אותן כמו בתחילתו.

זהו ספר מסע גם בין מדינות וגם מסע לנפש שלהן. הוא מתאר את המסע מנקודת המבט של האם אנה ושל כל אחת מהבנות. כל פרק מזווית ראיה אחרת.

כל אחת מהבנות עוברת תהליך של התפכחות בהתאם לגילה ולשלב בו היא נמצאת בחייה. ובסופו של דבר הן לומדות אחת את השנייה והקשר ביניהן רק מתחזק.

החלטתה של אנה כאם, היא החלטה אמיצה ולא שגרתית, יש רגעים של חששות והתלבטויות, אך בסופו של דבר יש גם המון יתרונות.

הסיפור מסופר בשפה קלילה וקולחת, והוא נעים לקריאה. (אולי הייתי מוותרת על כמה קטעים שעוברת קלואה).
ממליצה מאוד לשיפור המצברוח או סתם להעביר את הזמן בכיף.

בשורה אחת: לעיתים החלטות ספונטנית, לא שגרתיות ומעבר להגיון יכולות לשנות את החיים ליותר טובים!

חוי הראל

נשואה ואם לארבעה, תולעת ספרים מלידה ואופטימית נצחית.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן