Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
הגיע הזמן להדליק את הכוכבים
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2020
מס' עמודים: 303
אנה‭ ‬קמה‭ ‬בכל‭ ‬בוקר‭ ‬לאותה‭ ‬שגרה:‭ ‬היא‭ ‬מארגנת‭ ‬את‭ ‬הדירה,‭ ‬יוצאת‭ ‬לקניות,‭ ‬מתעסקת‭ ‬עם‭ ‬החשבונות,‭ ‬מכינה‭ ‬אוכל,‭ ‬משאירה‭ ‬לבנות‭ ‬פתק‭ ‬לרוקן‭ ‬את‭ ‬המדיח,‭‬‭ ‬יוצאת‭ ‬לעבודה,‭ ‬חוזרת‭ ‬מהעבודה,‭ ‬משאירה‭ ‬לבנות‭ ‬פתק‭ ‬שהן‭ ‬לא‭ ‬רוקנו‭ ‬את‭ ‬המדיח,‭ ‬מרוקנת‭ ‬את‭ ‬המדיח‭.‬ אך‭ ‬כאשר‭ ‬הבוס‭ ‬שלה‭ ‬מפטר‭ ‬אותה‭ ‬מהמסעדה‭ ‬שבה‭ ‬היא‭ ‬עובדת‭ ‬14‭ ‬שנים‭ ‬כדי‭ ‬לתת‭ ‬את‭ ‬התפקיד‭ ‬למאהבת‭ ‬שלו,‭ ‬אנה‭ ‬מחליטה‭ ‬שהגיע‭ ‬הזמן‭ ‬לשינוי‭ ‬גדול‭ ‬ומודיעה‭ ‬לבנות‭ ‬שיארזו‭ ‬מזוודה:‭ ‬הן‭ ‬יוצאות‭ ‬למסע‭ ‬בקרוואן‭ ‬של‭ ‬אביה‭ ‬לראות‭ ‬את‭ ‬הזוהר‭ ‬הצפוני!‭ ‬לילי,‭ ‬בת‭ ,‬12‭ ‬מצחיקה‭ ‬וטובת‭ ‬לב,‭ ‬וקלואי‭ ‬בת‭ ‬ה־17,‬ מחוננת‭ ‬ורגישה,‭ ‬חושבות‭ ‬שאימן‭ ‬יצאה‭ ‬מדעתה‭ ‬אבל‭ ‬נדבקות‭ ‬במהרה‭ ‬בהתרגשות‭ ‬לקראת‭ ‬ההרפתקה‭ ‬הצפויה‭.‬ במסען‭ ‬הן‭ ‬יצטרפו‭ ‬לאב‭ ‬שמטייל‭ ‬עם‭ ‬בנו‭ ‬האוטיסט,‭ ‬לזוג‭ ‬שיצא‭ ‬לירח‭ ‬דבש‭ ‬ומאז‭ ‬לא‭ ‬הפסיק‭ ‬לטייל,‭ ‬לשני‭ ‬אלמנים‭ ‬שיצאו‭ ‬לטיול‭ ‬ההרפתקני‭ ‬האחרון‭ ‬של‭ ‬חייהם‭ ‬ולזוג‭ ‬הורים‭ ‬שהחליטו‭ ‬להראות‭ ‬לילדיהם‭ ‬את‭ ‬"החיים‭ ‬האמיתיים".‭ ‬בין‭ ‬בני‭ ‬החבורה‭ ‬יירקמו‭ ‬קשרים‭ ‬וחברויות‭ ‬שישנו‭ ‬את‭ ‬חייהם‭.‬ הרפתקאות,‭ ‬נופים‭ ‬מרהיבים,‭ ‬מריבות,‭ ‬גילויים‭ ‬וחשיפות‭ - ‬כמו‭ ‬מטפורה‭ ‬של‭ ‬החיים‭ ‬עצמם,‭ ‬המסע‭ ‬הזה‭ ‬יאפשר‭ ‬לאנה‭ ‬ולבנותיה‭ ‬לגלות‭ ‬זו‭ ‬את‭ ‬זו‭ ‬מחדש,‭ ‬להתחבר,‭ ‬להתבגר,‭ ‬להתגבר‭ ‬על‭ ‬פחדים‭ ‬ולאהוב‭.‬

שום דבר לא קבוע, הכל משתנה.

אנה מולינו היא אם חד הורית בת 37 שמתגוררת בטולוז שבצרפת עם שתי בנותיה: קלואה בת ה-17 ולילי בת ה-12.
כשאנה היתה צעירה היא למדה מינהל וחשבונאות וקיוותה למצוא עבודה בתחום שלה אבל אז היא גילתה שהיא בהריון עם קלואה והחלומות שלה לפתח קריירה משלה נגנזו.
ב-14 שנים האחרונות אנה עבדה כמלצרית במסעדה וניסתה לפרנס את שתי בנותיה ולשרוד תחת נטל החובות הכבדים שלה שהלכו והצטברו.
אנה מבלה את שעות היום והלילה במסעדה בזמן שהבנות שלה עוברות דרמות אישיות משלהן ובעצם מגדלות את עצמן.
כשאנה מפוטרת מעבודתה לאחר שהבוס שלה מחליט לשים במקומה את המאהבת שלו, אנה נלחמת בכוחותיה האחרונים להחזיק את הראש מעל המים ולא לטבוע תחת כל ההוצאות הרבות שהצטברו ואלה שעוד מחכות לה בהמשך.
אנה לא מוכנה לקבל את הפיטורים שלה בשוויון נפש, בשנים האחרונות היא היתה עובדת חרוצה ונאמנה והיא לא מוכנה להיזרק לרחוב כאילו שהיא העיתון של אתמול, לבסוף היא מגיעה להסכם עם הבוס שלה שהיא תעזוב בתנאי שהוא ישלם לה פיצויים נכבדים שאמורים לכסות את החובות שלה.

כשאנה מגיעה הביתה, היא מבינה שאיבדה שליטה על הבנות שלה, קלואה שנחשבה תמיד בעיניה כילדה נוחה ותלמידה מצטיינת עוברת משהו לא טוב, היא מתחצפת למורים, נעדרת מבית הספר, ומבלה עם בנים שמחפשים רק לנצל אותה.
ואילו לילי המתוקה מסתבכת בקטטה בבית הספר ואנה בטוחה שהיא קורבן להתעללות.
אנה מבינה עד כמה הבנות שלה זקוקות לה אבל היא לא יודעת איך לעזור להן.
לאנה יש עכשיו שתי אופציות: לשלם עם כספי הפיצויים את כל החובות שלה או להשתמש בכסף כדי לצאת עם בנותיה להרפתקה כדי להציל את נפשן, אנה בוחרת באפשרות השנייה.
וכך שלושת הבנות עולות על הקרוואן ששייך לאביה של אנה והן יוצאות למסע ברחבי אירופה כשהן בדרכן לצפות בזוהר הצפוני בנורווגיה.
אנה רוצה לבלות זמן איכות ביחד, להנות מנופים חדשים ולהכיר תרבויות חדשות, שתי הבנות בטוחות שאמא שלהן נפלה על הראש כשהחליטה לנתק אותן מהציוויליזציה אבל הן משתדלות לזרום איתה, על הדרך הן פוגשות חבורה של מטיילים צרפתים שלכל אחד יש סיפור חיים משלו אבל האם יצליחו האם ובנותיה להתאחד?

הפרקים נעים בין כל אחת מהבנות, אנה, לילי שמתארת את חייה דרך יומן שהיא מכנה אותו מוריס וקלואה שמתארת את חייה דרך בלוג.
אהבתי את דמותה המשעשעת והרגישה של לילי, קלואה לעומתה היתה מתבגרת טיפוסית שמחפשת אהבה בכל המקומות הלא נכונים, ואילו אנה היתה אמיצה כשעזבה הכל מאחור ויצאה להרפתקה של פעם בחיים כדי להתקרב לבנותיה.
אנה היא אישה קשת יום שתמיד הקדישה את חייה לאחרים, היא לא רגילה לצאת מאזור הנוחות שלה והמסע הזה מוציא ממנה דברים שהיא לא ידעה שקיימים בתוכה, היא מבינה שהחיים לא יחכו לנצח כדי שהיא תפרוץ החוצה כדי לחוות אותם במלואם.
הטיול שלהן ברחבי אירופה הזכיר לי נשכחות כאשר יצאתי עם בני משפחתי לטיול דומה לפני הגיוס שלי לצה"ל ועד היום אני זוכרת את הטיול הזה כחוויה מרגשת ובלתי נשכחת.
הספר היה קסום ונפלא והרגשתי שבזכותו התנתקתי לכמה שעות מהכל וטיילתי ברחבי אירופה בקרוואן גם בלי לצאת מהבית.
הבנות מגלות שמעבר לעבודה, לבית הספר ולמסכים, יש עולם שלם ומרהיב ביופיו שמחכה להן בחוץ ולפעמים כשיוצאים לטייל בדרכים אפשר גם לגלות חברים חדשים.
במהלך העלילה סודות יתגלו, שקרים שהוסתרו יחשפו וגם אהבות יפרחו. "הגיע הזמן להדליק את הכוכבים" זהו ספר שמשאיר טעם טוב בפה גם אחרי שמסיימים לקרוא אותו.

קריאה מהנה.

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן