Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
הגבעה מעל האגם
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2021
מס' עמודים: 472
דייב גרני, הבלש הנודע, פרש לגמלאות ומנהל חיים שלווים בחוותו. אך לאחר שמייק מורגן, שותפו הוותיק מימיו במשטרת ניו־יורק, מתקשר ומבקש ממנו עזרה, חוב מהעבר דוחף אותו להיענות. מייק הוא כיום מפקד המשטרה בלַרצ'פילד, עיירה קטנה ואמידה, שלווה ופסטורלית לכאורה. כשאנגוס ראסל הקשיש, אחד מאנשיה החזקים והמשפיעים ביותר של לרצ'פילד, נרצח, הראיות בזירה, כולל בדיקת די־אן־איי, מצביעות על כך שרצח אותו אחד מאויביו הידועים - בילי טייט, צעיר פרוע ומזרה אימים. אלא שיום קודם בילי טייט נהרג בנפילה מגג הכנסייה המקומית. כאשר המשטרה ממהרת אל בית ההלוויות, היא מגלה שארונו של בילי טייט נפרץ מבפנים, והגופה נעלמה. גרני צולל לנבכי לרצ'פילד ומגלה שלא כל הנוצץ זהב. מתחת לפני השטח רוחשים איבה, אלימות, כעס, אינטרסים סמויים ותאוות בצע. כל התקדמות בחקירה מולידה תעלומה חדשה, מספר הקורבנות גדל ונדמה שהרוצח הולך ומתרחק. את הכאוס הכללי והאווירה המפוחדת בלרצ'פילד מתעלים לטובתם גורמים קיצוניים וגופי תקשורת נצלניים, שמסבכים את החקירה ומשבשים את התקדמות המשטרה. גרני פוגש אתגרים שכמוהם לא פגש מעולם, לא רק בפענוח התעלומה אלא גם בהחזרת הסדר בעיירה על כנו. העלילה הנפרשת בפנינו מפותלת ומלאת הפתעות, ומגיעה לשיאים עוצרי נשימה. זהו הספר השביעי בסדרת המותחנים האהובה מאת ג'ון וֶרדוֹן, בכיכובו של הבלש דייב גרני. מספריו הקודמים של ורדון שראו אור בהוצאות כתר ועברית: ’פיטר פן חייב למות', ’חשוב על מספר' ו'עצמי עיניים חזק'. הספרים תורגמו ליותר מעשרים שפות והיו לרבי־מכר ברחבי העולם.

דייב גרני פרש מתפקידו כבר מזמן. הוא ואישתו רק רצו שקט מכל המתח וההמולה שהיו להם כשהוא היה חוקר בכיר. הם עברו להתגורר בחווה מובדדת במדינת ניו יורק, היכן שמצאו את השלווה.

דייב העביר הרצאות בתחום הידע הנרחב שלו במכללה לשוטרים כדי להעביר את הזמן וכדי להרוויח כמה גרושים. מייק מורגן שותפו לשעבר מפר את השלווה ויוצר איתו קשא אחרי כל כך הרבה שנים של נתק, הוא צריך את עזרתו.
רצח שבוצע בעיירה הנידחת והשקטה שלו מטריד את מנוחתו והוא פונה אליו לעזרה.

אנגוס ראסל היה קשיש בן 78 שהתגורר יחד עם אישתו בת ה 28 ועובדת משק בית. לילה אחד משהו פרץ לביתו וחתך את גרונו. ראסל דימם למות. ראסל ומשפחתו היו השליטים של לרצ'פילד, רוב הנכסים היו שייכים להם והיתה להם השפעה עצומה על כל מה שקורה בעיירה. מי עשוי לרצוח את ראסל? הבעיה היתה שיכלו להיות יותר מידי אפשרויות. עבור מורגן החקירה היתה קריטית בגלל ההשפעה של ראסל, הוא הבין שאסור לו לפשל בחקירה ואין טוב יותר מגרני לבוא לעזרתו.

אתם בטח שואלים מדוע גרני צריך את כל זה? למה לו להכניס ראש בריא למיטה חולה? הרי החיים שלו תותים עכשיו… הוא מרגיש חייב למורגן שהציל את חייו באחת מהפעולות שלהם כשעבדו יחד. גרני לא ישכח לו את זה. הוא יכיר לו טובה תחת טובה.

החקירה מתחילה והבלגאן חוגג. טביעות באצבע שנמצאו בזירה וממצאים נוספים מצביעים על בחור מסויים בשם טייט שהיה אוייב של ראסל ויש לו מניע מוצק. הבעיה היתה שערב לפני הרצח ברק פגע בו והוא מת כך שלא יכל להיות חשוד. גבה הורמה שקיבלו את הממצאים מהמעבדה. כיצד זה יכול להיות?
הגבה השניה הורמה כשגופתו של טייט נעלמה…

כל מה שקרה עד עכשיו הוא רק קדימון להמשך.
ספר מותח מהעמוד הראשון, ספר שהתקשתי לסגור כשהייתי חייבת. רק רציתי לדעת מה קרה שם באמת.

ספר טוב של ורדון, קראתי את כל ספריו הקודמים. היו שנהנתי יותר, היו שנהנתי פחות, פה נהנתי יותר. יש פה את כל המוטיבים החוזרים בסדרה, מדלן אישתו, המגורים בחווה נידחת, ג'ק החבר שבא לעזרתו ובעיקר הרצון לחיים שקטים…

אם אתם רוצים לדעת מה קרה שם באמת והאם מדובר בתחיית המתים, תמצאו את כל התשובות בספר שלפנינו.

אני נהנתי, עכשיו תורכם!

 

שרון בצלאל

אמא לשלושה, אין לי דקה לנשום אבל בולעת ספרים כאילו אין מחר.

לפוסט הזה יש תגובה אחת

  1. רותם

    שכחת לציין את הסיבה העיקרית בעטיה דייב נענה לקריאתו של מורגן: מכיוון שהמעבר לחיי הכפר היתה החלטה של אישתו, לא שלו. הוא עצמו נמשך כמו מגנט לאפשרות לפתור עוד תעלומה, להרכיב עוד פזל.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן