Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
הבתולות
קטגוריה:
סוגה:
מוציאים לאור: ,
שנת הוצאה: 2021
מס' עמודים: 352
אלכס מיכאלידס עושה זאת שוב. ספרו החדש של מחבר רב-המכר העולמי המטופלת השקטה הוא מותחן כובש המשלב רצח, פסיכולוגיה ומיתולוגיה יוונית. קולג' סנט כריסטופר, קיימברידג', הוא עולם סגור עבור רובנו. בשביל מריאנה אנדרוס – מטפלת קבוצתית המתמודדת עם אבל פרטי משלה – זהו המקום שבו פגשה את בעלה המנוח. בשביל אחייניתה זואי, זוהי זירת הרצח של חברתה הטובה ביותר. מריאנה נחפזת לקיימברידג' לתמוך בזואי ונקלעת לחקירת הרצח. היא מתוודעת לדבר קיומה של אגודה אפופת סודות העוברת טלטלה עזה עקב מות סטודנטית החברה בה. מאחורי היופי האנגלי האידילי מפעפעים קנאה וזעם שמקורם בקבוצת סטודנטיות הידועה רק בכינוי "הבתולות" ומצויה תחת השפעתו המאיימת של הפרופסור המסתורי אדוארד פוסקה. פוסקה נראה כמי שיודע יותר מכל אחד אחר על מעשה הרצח – ועל הקרבן. הוא גם ייהפך לחשוד המרכזי בחקירתה של מריאנה – אובססיה שתגבה ממנה את היקר לה מכול. הבתולות הוא סיפור של אהבה ושל אבל – של מה שמעצב אותנו ושל מה שגורם לנו להרוג. אלכס מיכאלידס נולד ב־1977 בקפריסין לאב יווני ולאם אנגלייה. הוא למד ספרות אנגלית באוניברסיטת קיימברידג' ולתואר שני בכתיבת תסריטים במכון האמריקאי לקולנוע בלוס אנג'לס. מיכאלידס כתב את התסריט של "השטן שאת מכירה" והשתתף בכתיבת התסריט של "האנגלים באים" (2018). המטופלת השקטה (פן הוצאה לאור/ידיעות ספרים, 2019) היה לרב־מכר עולמי ותורגם ל־50 שפות.

מריאנה אנדרוס היא בת לאמא אנגליה לאב יווני שגרה בלונדון. היא אלמנה יחסית טריה, התאלמנה במפתיע בגיל צעיר כשבעלה טבע בים. היא עובדת למחייתה כמטפלת קבוצתית דרך הנחיית קבוצות בביתה. היא התגעגעה לבעלה האהוב בכל מאודה, הוא היה כל חייה.

ביום בהיר אחד מתקשרת אלה אחייניתה האהובה זואי שמבקשת ממנה להגיע לקולג' שבו היא לומדת בקיימבריג' כדי לתמוך בה נפשית, החברה שלה נמצאה מתה, משהו היכה אותה נמרצות והרג אותה. אחרי סבסטיאן שאותו אהבה מכל היא היתה קשורה לזואי בקשר מיוחד, היא היתה לה לאחות גדולה כשהוריה של זואי נהרגו בתאונת דרכים. זואי ביקשה עזרה, מריאנה מתייצבת בלי לשאול שאלות, היא רק לא תיארה לעצמה מה יקרה בהמשך…

זואי מספרת למריאנה שטרה, חברתה המתה סיפרה לה שעות ספורות לפני שנרצחה שהיא מרגישה מאויימת מצידו של אדם שקרוב אליה. האם הוא הרוצח? מריאנה מוצאת את עצמה כחלק מהחקירה. היא לא שיערה למה היא נכנסת…
החקירה של המשטרה מתחילה ומריאנה מתקדמת בחקירה משלה. היא נפגשת עם אנשים, דבר הוביל לדבר ויש לה חשוד עיקרי על הפרק. האם היא בכיוון? גופה שניה שנמצאה בקמפוס גורמת לה להאיץ את החקירה והשאלות הפתוחות מתרבות.

לאורך כל הסיפור משולבים מונולוגים של אדם פגוע, שרוט, מעורער בנפשו. הוא מספר בעיקר על ילדות הקשה שלו, ילדות שפגעה בו מאוד. האם יש לאותו אחד קשר לרציחות? סיקרן אותי לדעת מיהו אותו מיסתורי מתוך הדמויות השונות שבעלילה.

אז מה קרה שם בקמפוס ומיהו הרוצח?

התשובה כמובן בספר, ספר שלא תרצו לפספס.
עפתי על הכתיבה המעולה של מיכאלידס. הדמויות מלאות ומעניינות, העלילה זורמת, מתח לאורך כל הספר שעולה ועולה, מה צריך יותר?
הסתקרנתי בטירוף וניסיתי להבין לאורך הקריאה מיהו הרוצח ומה קרה שם. מודה שחשדתי באחת מהדמויות וצדקתי אבל היה טויסט מרתק בסוף שהעלה את העלילה מדרגה. אהבתי!

ממליצה בחום לוהט להתארגן על עותק ולפנות כמה שעות רצופות של קריאה, מבטיחה שאת הספר הזה תתקשו להניח מהיד.

 

שרון בצלאל

אמא לשלושה, אין לי דקה לנשום אבל בולעת ספרים כאילו אין מחר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן