Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
הבתולות
תגית:
סוגה:
מוציאים לאור: ,
שנת הוצאה: 2021
מס' עמודים: 352
אלכס מיכאלידס עושה זאת שוב. ספרו החדש של מחבר רב-המכר העולמי המטופלת השקטה הוא מותחן כובש המשלב רצח, פסיכולוגיה ומיתולוגיה יוונית. קולג' סנט כריסטופר, קיימברידג', הוא עולם סגור עבור רובנו. בשביל מריאנה אנדרוס – מטפלת קבוצתית המתמודדת עם אבל פרטי משלה – זהו המקום שבו פגשה את בעלה המנוח. בשביל אחייניתה זואי, זוהי זירת הרצח של חברתה הטובה ביותר. מריאנה נחפזת לקיימברידג' לתמוך בזואי ונקלעת לחקירת הרצח. היא מתוודעת לדבר קיומה של אגודה אפופת סודות העוברת טלטלה עזה עקב מות סטודנטית החברה בה. מאחורי היופי האנגלי האידילי מפעפעים קנאה וזעם שמקורם בקבוצת סטודנטיות הידועה רק בכינוי "הבתולות" ומצויה תחת השפעתו המאיימת של הפרופסור המסתורי אדוארד פוסקה. פוסקה נראה כמי שיודע יותר מכל אחד אחר על מעשה הרצח – ועל הקרבן. הוא גם ייהפך לחשוד המרכזי בחקירתה של מריאנה – אובססיה שתגבה ממנה את היקר לה מכול. הבתולות הוא סיפור של אהבה ושל אבל – של מה שמעצב אותנו ושל מה שגורם לנו להרוג. אלכס מיכאלידס נולד ב־1977 בקפריסין לאב יווני ולאם אנגלייה. הוא למד ספרות אנגלית באוניברסיטת קיימברידג' ולתואר שני בכתיבת תסריטים במכון האמריקאי לקולנוע בלוס אנג'לס. מיכאלידס כתב את התסריט של "השטן שאת מכירה" והשתתף בכתיבת התסריט של "האנגלים באים" (2018). המטופלת השקטה (פן הוצאה לאור/ידיעות ספרים, 2019) היה לרב־מכר עולמי ותורגם ל־50 שפות.

טרגדיות יווניות ידועות בעלילות מלאות העצב שבהם, אבא שהורג את ביתו כהקרבה, אהובה שיורדת השאולה בעקבות אל המוות – האדס, בן שהורג את אימו כנקמה על כך שהרגה את אביו, בשורה התחתונה, לא סתם הן נקראות טרגדיות.

העלילה של "הבתולות" הוא סוג של טרגדיה יוונית בתור עצמה, אלכס מיכאלידס, בעל השורשים היווניים, משלב בצורה יפייפיה בספרו החדש את המיתולוגיה היוונית אשר נותנת נפח נוסף לעלילת הספר המרתקת.

בספר אנחנו פוגשים את מריאנה אנדרוס, פסיכולוגית קבוצתית אשר התאלמנה מאהוב ליבה, חוזרת לקולג' בו היא ובעלה המנוח נפגשו, אך לא מסיבות משמחות. בקולג' בו היא למדה, מתרחשות רציחות של בנות צעירות, ומה שמביא אותה חזרה לקולג' היא בת חסותה, זואי, אשר חברתה הטובה ביותר, טרה הינה הנרצחת הראשונה בסדרה.

הרוצח של טרה הוא רוצח בעל מחשבה תיאטרלית ביותר, זאת ניתן לראות על פי איך שגופתה נמצאה, כאילו הייתה קורבן לאל או אלה נקמניים במיוחד.

בעל כורחה, מתחילה מריאנה לחקור את הרצח של טרה, אשר מוביל אותה לקבוצה אקסלוסיבית של תלמידות שטרה הייתה חלק מהן, קבוצת ה"בתולות", שבראשן עומד פרופסור כריזמטי ומסתורי, פרופסור אדוארד פוסקה, המומחה לטרגדיות יווניות.

מריאנה לא מפסיקה לחפש אחר רמזים שיובילו אותה לרוצח, כאשר מניין הרציחות עולה ועולה, כאשר הקשרים היחידיים בין הקורבנות הם, כל הקורבנות קיבלו גלויה עם ציור מתוך טרגדיה יווניות הכוללת ציטוט מתוך אותה טרגדיה, וכולן כמובן, מתוך "הבתולות".

העלילה תיקח אותנו למחוזות אפלים ופסיכולוגיים, היא תחשוף בפנינו את כל מה שחשבנו שידענו, ותראה לנו עד שכמה שטעינו. אהבה, בגידה ונקמה, אלו יהיו הקווים המנחים בעלילה הזאת, כאשר סוף העלילה ישאיר לקורא את הלסת על הרצפה.

בכתיבה של אלכס מיכאלידס התאהבתי עוד בספרו הראשון, "המטופלת השקטה", גם עליו אגב, כתבתי סקירה שאתם מוזמנים לקרוא. מיכאלדיס משלב עלילות זו בזו ושובה את הקורא בעלילת הספר בצורה מרשימה ומרתקת כרגיל. הסוף של הספר היה בלתי צפוי בצורה מהממת, ובתור אחת שכמעט תמיד מצליחה להבין את הסוף של הספר, הסוף תפס אותי עם הלסת ברצפה.

ממליצה על הספר בחום, מבטיחה שלא תתאכזבו!

תהל רוזיליו

כל ספר טוב יתקבל אצלי בברכה. אוהבת לטייל בארץ ובעולם. "הדבר המדהים בספרים הוא שהם נותנים לך לטייל מבלי להזיז את הרגליים שלך."

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן