Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
הבריחה
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
ספר:
שנת הוצאה: 2020
מס' עמודים: 368
הבת שלך הלכה לאיבוד. היא מכורה לסמים, ויש לה חבר אלים. היא הבהירה שהיא לא רוצה שתמצא אותה. לכן היא ברחה. אישה צעירה מנגנת ברחוב ליד סנטרל פארק. היא דומה לבת שלך אבל מפוחדת, ונראה שהסתבכה במשהו שלא תצליח להימלט ממנו לבדה. אין זמן לחשוב, צריך לגשת אליה. צריך להחזיר אותה הביתה. כל הורה היה עושה את זה. גם אם המשמעות היא להיכנס לעולם מסוכן שמעולם לא ביקר בו. גם אם זה יסכן את שאר המשפחה. כדי להגן על הבת שלך, צריך להתייצב מול הסכנות שהעולם הזה מציב. וזה לא מספיק למצוא אותה. צריך גם למצוא את הפתרון לתעלומת הבריחה. המותחנים של הרלן קובן נמכרו ביותר משבעים מיליון עותקים ברחבי העולם, בהם אינספור רבי־מכר שהגיעו לראש הרשימה של "הניו יורק טיימס" - אל תעזוב, בבית הטעות כולה שלך (בהוצאת כנרת זמורה) ועוד. ספריו ראו אור בארבעים ושלוש שפות וכיכבו ברשימות רבי־המכר ביותר מתריסר מדינות. הוא מתגורר בניו ג'רזי.

משפחה יכולה להיות דבר מורכב.

סיימון מוצא את עצמו יושב בפארק ומאזין להומלסית מנגנת. לכאורה הכל בסדר בחיים שלו. יש לו עבודה טובה בחברה משלו, הוא נשוי באושר לרופאה ויש לו ילדים וחברים. הכל טוב, חוץ מדבר אחד קטן. יש לו בת נרקומנית, והיא יושבת ומנגנת עכשיו בפארק.

בניסיון לגעת בה, לגרום לה לחזור הביתה אחרי שנעלמה, סיימון ניגש אליה. מהר מאוד דברים מדרדרים, וסיימון מוצא את עצמו בליבה של דרמה לא קטנה. המשטרה מעורבת, סרטון של סיימון מופץ והוא מגלה שגבול הנאמנות של הסביבה הוא דק. והגרוע מכל, פייג׳ שלו נעלמה. אין לו שום סיכוי למצוא אותה.

סיימון מתחיל במסע לאיתור פייג׳, תחילה בעצמו, בהמשך הוא חובר אל חוקרת פרטית שגם לה יש עניין בבת שלו. המסע שלו מלא בשאלות שרק ממשיכות להיערם אחת על השניה, אבל סיימון לא מוותר. הוא בטוח שימצא את פייג׳. איפה? לא ברור. מתי? בתקווה שבקרוב. ואיך? הוא מקווה שבחיים.

במקביל לעלילה של סיימון והחוקרת הפרטית, קובן נותן לנו הצצה לעולמם של שני רוצחים שכירים. הבחורה מנווטת בין הקורבנות והבחור מבצע. מי הם? האם הם קשוריםזאת נדע, כמיטב המסורת, רק בסוף.

כבר הרבה זמן שלא קראתי קובן. ספר המתח הראשון שקראתי היה דיו חיוור שלו, ולמרות שהתרגלתי מאוד לסגנון הכתיבה שלו מאז ואפילו הצלחתי לזהות דפוסים מסויימים, הקריאה תמיד משאירה אותי עם אותה תחושה נפלאה. הוא פשוט גאון. אין מה להגיד.

הספר תפס אותי מהרגע הראשון. משהו באב שנלחם על הילדה שלו דיבר אליי. רציתי לדעת גם למה הם הגיעו למצב הזה, מה קרה לפני ומי שיחק תפקיד בהרעת המצב של פייג׳. כי בתור הורים, אנחנו חיים את החשש הזה תמיד. מה אם לא נעשה את תפקידנו כראוי? מה אם נאבד אותם, איך נחזיראותם?

לקובן יש נטייה להכניס לסיפור דמויות ונעלמים מבלי לנסות אפילו לקשר אותם, ואנחנו מגששים באפלה במשך עמודים עד שהקשרים מתחילים להתבהר. מה שאני כל כך אוהבת אצלו, זה שאתה חושב שהבנת הכל ואז פתאום בחמישה העמודים האחרונים אתה קולט שלא היה לך מושג מה באמת הולך שם.

הטוויסט הסופי השאיר אותי פעורת פה. עם כמה שסיפורי מתח יכולים להישמע סוראליסטים, הסיפור הזה הרגיש לי אמיתי מאוד. הזדהתי עם הדמויות, והייתי איתן בסרט הרע הזה שלהן.

ספר נהדר של סופר גאון.

עדן עבודי

עדן, אמא לשלוש נסיכות תולעת ספרים בין הבישולים והכביסות. מלמדת את בנותיי שספרים הם מסע של חלומות, תקווה, מנגינה ואהבה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן