Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
הבריחה
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
ספר:
שנת הוצאה: 2020
מס' עמודים: 367
הבת שלך הלכה לאיבוד. היא מכורה לסמים, ויש לה חבר אלים. היא הבהירה שהיא לא רוצה שתמצא אותה. לכן היא ברחה. אישה צעירה מנגנת ברחוב ליד סנטרל פארק. היא דומה לבת שלך אבל מפוחדת, ונראה שהסתבכה במשהו שלא תצליח להימלט ממנו לבדה. אין זמן לחשוב, צריך לגשת אליה. צריך להחזיר אותה הביתה. כל הורה היה עושה את זה. גם אם המשמעות היא להיכנס לעולם מסוכן שמעולם לא ביקר בו. גם אם זה יסכן את שאר המשפחה. כדי להגן על הבת שלך, צריך להתייצב מול הסכנות שהעולם הזה מציב. וזה לא מספיק למצוא אותה. צריך גם למצוא את הפתרון לתעלומת הבריחה.

שדים לעולם לא מתים. גם סודות לא.

סיימון גרין הוא יועץ פיננסי שחי במנהטן חיי רווחה יחד עם אשתו אינגריד ושלושת ילדיהם: פייג', סאם ואניה.
סיימון מאמין שאולי כסף לא קונה אושר אבל הוא מספק חינוך טוב יותר, מזון משובח, רופאים טובים יותר ומספק שלווה, נחמה וחופש אבל לצערו כל הכסף שבעולם לא הצליח להציל את הבת הבכורה שלו.
כשפייג' הייתה סטודנטית צעירה היא נפלה לסמים.
אינגריד שהייתה אמא נפלאה, רופאה מסורה והקדישה את חייה לילדים במצוקה החליטה שהיא לא רוצה את פייג' יותר בבית שלה.
הכל התחיל כשפייג' הכירה את ארון קרובל שהיה מבוגר ממנה ב 11 שנה והיה סוחר סמים שדרדר אותה למקומות לא טובים.
פייג' ברחה ונעלמה וסיימון שכר בלש פרטי ללא ידיעתה של אינגריד שניסה לאתר אותה במשך חודשים אבל הוא העלה חרס בידו.
יום אחד סיימון מגלה במקרה שמישהו ראה את פייג' מנגנת ברחוב בסנטרל פארק והוא מוצא דרכים עקלקלות כדי להיתקל בה שם במקרה ולגרום לה לבוא איתו כדי שהוא יוכל להכניס אותה למוסד לגמילה מסמים.
כשסיימון מוצא בפארק את פייג', היא כבר לא ניראת כמו הילדה הקטנה שלו אלא הוא רואה אל מול עיניו קבצנית מוזנחת, רזה ומלוכלכת.

סיימון מתחיל לעקוב אחרי פייג' אבל מסתבך בתגרה לא צפויה ולא רק שפייג' שוב חומקת לו מבין האצבעות, הוא גם נעצר ואנשים ברחוב מצלמים אותו מכה גבר אחר והסרטונים האלו הופכים במהרה לוויראליים.
כדי לצאת מהתסבוכת שסיימון נקלע אליה הוא נעזר בעורכת הדין הסטר קרימסטין שמלווה את כל צעדיו ומזהירה אותו מתי לדבר ומתי עדיף לו לשתוק.
כשגופה הקשורה לפייג' נמצאת בדירה בה היא התגוררה, סיימון הופך להיות חשוד ברצח שלה והוא טרוד מעצם העובדה שפייג' שוב נעלמה והוא יוצא יחד עם אינגריד לחפש אותה ברחבי העיר ורק מסתבך עוד יותר עם העולם התחתון ונכנס מבלי להתכוון לתוך מלחמות בין כנופיות סמים.
במקביל לחיפוש אחר פייג', סיימון נקלע לפרשייה נוספת וככל שהוא חוקר יותר, התמונה הולכת ונהיית יותר ויותר מטושטשת.
משפחתו של סיימון הולכת ומתפרקת אל מול עיניו וכשהשקרים סביבו נערמים נותר לו רק לשאול את עצמו: כמה רחוק בן אדם יהיה מוכן ללכת כדי להציל את האנשים היקרים לו ביותר?

העלילה נעה בין חיפושיו של סיימון אחרי פייג' לבין פרשיות נוספות של אנשים שנרצחו שיש להם חוט מקשר שנוגע לפייג'.
הרלן קובן בכתיבה המיוחדת שלו ובהומור הציני ששמור רק לו, רקם כאן עלילה סבוכה ומתעתעת.
אהבתי בספר שתי דמויות משנה שהצליחו לשדרג את ההנאה שלי מהספר: הדמות הראשונה היא
עורכת הדין הסטר קרימסטין שהצליחה לסחוט ממני לא מעט חיוכים ופרצי צחוק והזכירה לי את דמותה של אמו היהודיה של מיירון בוליטר, אחת הדמויות המרכזיות בספריו של קובן.
והדמות השנייה היא הבלשית אלנה רמירז שנשכרה לחפש בחור שנעלם ועזרה לסיימון בחיפושים אחר בתו והיא הזכירה לי מאד את הבלשית אספרנזה דיאז, שותפתו של מיירון בוליטר.
דמותו של סיימון היתה נוגעת ללב, הוא היה אמיץ ולא בחל באמצעים כדי למצוא את בתו, הוא התחבט הרבה בשאלה האם הוא אבא מספיק טוב והאם הוא אשם שבתו הפכה לנרקומנית.
אני עוקבת אחרי ספריו של קובן עוד משנות התשעים, היו ספרים שאהבתי יותר והיו שאהבתי פחות ולאחרונה הרגשתי שהוא קצת ממחזר את עצמו ולכן היו לי ספקות לפני שהתחלתי לקרוא את הספר הזה אבל לשמחתי הרגשתי שבספר הזה הוא חזר לגדולתו וקראתי את הספר בהנאה צרופה.

קריאה מהנה.

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

לפוסט הזה יש 2 תגובות

  1. תודה חגית , כרגיל סקירתך מפורטת ומסקרנת ומעוררת סקרנות להתעמק בעולם שהרלן קובן יוצר.
    גם אני אוהבת לקרוא את הרלן קובן ומסכימה עם קביעתך לגבי איכות ספריו, בכל אופן הוא מעצב דמויות שיש להם אחיזה במציאות, והכי מהנה ההומור שלו מריר ומצחיק

    1. חגית בן-חור

      מסכימה לגמרי מיכאלה, הרלן יש רק אחד והדמויות הססגוניות שלו שמורות רק לו! נראה לי שתהני מהספר הזה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן