Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
הבציר האבוד
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2020
מס' עמודים: 336
אישה חוזרת אל הכרם המשפחתי בבורגונדי וחושפת במפתיע יומן אבוד, בת-משפחה עלומה וסוד שהוסתר מאז מלחמת העולם השנייה. קייט רוצה להצטרף לקבוצה המובחרת של מוסמכים ליין בעולם. לשם כך עליה לעבור את מבחן המאסטר ביין שאין קשה ממנו. חודשים ספורים לפני המבחן הגורלי היא נוסעת לבורגונדי לבלות את האביב באחוזה המשפחתית, שם תוכל להתמחות ביינות בורגונדי ולחדש את הקשר עם בן דודה ניקו ואשתו הת'ר, שמנהלים את הכרם והיקב. האדם האחד שקייט מקווה להתחמק ממנו הוא ז'אן-לוק, יינן צעיר ומוכשר ואהבתה הראשונה. עם בואה היא מצטרפת לניקו בפינוי המרתף הענקי המלא פריטים נשכחים מדורות. כשמתגלה לה שם חדר נסתר ובו מיטה, עלונים של הרזיסטנס ומצבור אדיר של יין יקר-ערך, הדמיון שלה משתולל, והיא מתחילה לחפור בהיסטוריה המשפחתית – חיפוש שמחזיר אותה אל הימים האפלים של מלחמת העולם השנייה ומציג בפניה בת-משפחה לא ידועה, שהיתה נערה בתקופת הכיבוש הנאצי. אט-אט מיטשטש הקו שבין התנגדות לשיתוף-פעולה עם הנאצים, וקייט המטולטלת תוהה למי בדיוק סייעה משפחתה בשנות המלחמה הקשות? הבציר האבוד הוא סיפור בלתי נשכח, אלגנטי ומלא חמלה, על חיפוש אחר איזון בין אומץ-לב למציאות קשה מנשוא שיש לשרוד בה, על אהבה במשפחה נוכח אכזבה מרסקת, ועל ניסיון ליישב בין עוולות העבר לחיים ההווה. אן מא היא סופרת מסעות ואוכל המתגוררת בפריז ובוושינגטון, בוגרת בית הספר הגבוה ליין ואלכוהול בלונדון. מאמרים פרי עטה מתפרסמים בשלל עיתונים וכתבי עת, כולל מדור קבוע בניו יורק טיימס. זהו הרומן השני פרי עטה לאחר Kitchen Chinese.

צרפת, בורגונדי. השנה  2015 חדר מסתורי מתגלה בינות לשטח של כרמים וייצור יינות. סודות משפחתיים מתקופת מלחמת העולם השנייה  מתגלים ומטלטלים עולם שלם.

קייט מתמחה בתחום היין, עומדת היא לפני מבחן מאסטר חשוב ומכריע בעולם היינות. בכדי לצבור ניסיון, טסה מארה"ב לצרפת לבית קרובי משפחתה , אותם לא ראתה מזה עשור שנים. היא מתארחת בביתם של בן דודה ניקו ואשתו הת'ר אשר מנהלים כרם ויקב יוקרתיים. את אהבתה הישנה לז'אן לוק הותירה מאחור אך בביקור זה מוצאת עצמה מתראה עימו לא פעם.

קייט נעתרת לבקשת בן דודה לסייע בפינוי המרתף הענקי אשר מלא בפריטים  ישנים. היא מגלה מזוודה ובה נמצאת שמלה מכותנה עם הדפס פרחוני ועוד פרטי לבוש. בקרקעית המזוודה צרור תצלומים שחור לבן והאחד מהם נגלית נערה הלבושה באותה שמלה, אותה אחזה כעת קייט בידה. סמוך למזוודה התגלה ארגז ובתוכו התגלתה תעודה השייכת לאלן מרי שרפאן. איך היא קשורה למשפחה?

  1. אלן תלמידת תיכון מצליחה , אשר כמו כל חברותיה מתכוננת לקולג'. היא מתגוררת עם אביה, אמה החורגת ושני אחיה. את סיפורה של אלן אנו חווים מתוך קריאת יומנה. למשפחתה היה כרם גדול. כל בציר הניב כמויות אדירות של יין משובח אשר טעמו חצה גבולות. מדי שנה בעת הבציר היו מתגייסים בפרק זמן קצר לבצור את כל היבול ולהכין את היינות המשובחים. עם פרוץ המלחמה, הבין אביה של אלן כי חייב לדאוג למשפחתו , יחד עם אלן בתו הפריד את בקבוקי ה"גראן קרו" מהבצירים הנדירים והכניסם למרתף שם בנה חדר סודי .

קייט מגלה חדר סודי בתוך המרתף . מה מתגלה בתוכו?

עלילת העבר שזורה עם עלילת ההווה. שתיהן גם יחד מובילות לסיפור חיים עוצר נשימה, התמודדות משפחתית עם המלחמה, דילמות מוסריות, מציאות הזויה. ניתן לחוש בינות המילים בפחד, באימה שאפפו אותם. המסתורין מוביל לגילויים מרעישים ומטלטלים. אז מה מגלה קייט על עברה המשפחתי? האם היא קשורה לאלן? האם תעבור את מבחן המאסטר ביינות?

סאגה משפחתית מרתקת אפופה בריחות של יין משובח שלא נס ליחו. ספר שובה, משובח אף הוא.

רחל רוזיליו

אמא לשבעה וסבתא לעשרה (בנתיים..) ספרים זה נשמה - אהבה שאינה תלויה בדבר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן