Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
It's Always the Husband
תגית:
סופר/ת:
סוגות: ,
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2019
מס' עמודים: 381
קייט איסטמן, נערת המסיבות היפהפייה, הנהנתנית והעשירה, הייתה סם מסוכן מהסוג הגרוע ביותר: מרגשת, מטלטלת, ממכרת - ובעלת פוטנציאל להרוס את החיים לכל מי שיתקרב. בשנתה הראשונה בקולג' כרתה ברית של נאמנות נצחית עם שתי שותפותיה לחדר - אוברי, שבאה ממשפחה מעוטת אמצעים וסחבה עמה דימוי עצמי נמוך, וג'ני, המציאותית, החכמה והשאפתנית. מכאן ואילך הן נקלעות לסחרחרת אפלה וקטלנית. 20  שנים אחרי שסוד אפל קושר ביניהן - קייט, אוברי וג'ני נפגשות שוב ומערך הכוחות ביניהן משתנה. אוברי נחושה בדעתה לא לתת לקייט לשלוט בהן בסיבוב הזה, ולג'ני - שבינתיים הפכה לראש העיירה - יש הרבה יותר מה להפסיד. וכשהמחיר שוב יהיה אובדן של חיים - מי עומד לשלם? האם יהיה להן הכוח לעצור את קייט הפעם? האם כאשר אחת מהן מתה בנסיבות מסתוריות, יניחו הכול, כפי שקורה לעיתים קרובות, שהבעל תמיד אשם? "הבעל תמיד אשם" מלא פיתולים, הפתעות ורגעים מצמררים, לצד תיאורי רגש עשירים ומעוררי הזדהות, שמאלצים את הקורא להתאהב גם בדמויות הכי לא־מושלמות שבו.

"שמור אותי מאוהבי ומשונאי אשמר בעצמי"
הבעל תמיד אשם הוא סיפור על חברות, נאמנות, אהבה, אובססיה ושחיתות – שנארזו היטב בדרמת מתח מעניינת עם דמויות שסוחפות את הקורא עד לסיום המפתיע. בכריכתו של הספר שלושה ורדים, כל אחד מהם מסמל אחת משלוש גיבורות הסיפור. מי שמסתכל היטב רואה ששניים מהוורדים סגורים ואילו ורד אחד נפתח – בחירה נהדרת ומתאימה מאד לספר.
באוניברסיטה היוקרתית "קרלייל" ששוכנת בעיירה בל ריבר שבארה"ב נפגשות לראשונה שלוש בנות. הן לא יכולות להיות יותר שונות זו מזו, אך רצה הגורל והן מוצאות את עצמן שותפות לחדר, והופכות מאוחר יותר גם לשלישיית חברות טובות ובלתי נפרדות.

קייט איסטמן היא נערה יפיפייה, פראית, אימפולסיבית וכריזמטית באופן יוצא דופן, שכובשת מיד את כל מי שהיא פוגשת. היא מגיעה ממשפחה ניו יורקית עשירה, ואביה הוא איש חשוב ובעל השפעה באוניברסיטה ובעיירה בל ריבר. אמה נפטרה כשהייתה בת 10, ויחסיה עם אביה מורכבים. היא מעולם לא הסתדרה עם האימהות החורגות שלה, שהגיעו לאחר מכן.
אוברי מילר היא בדיוק ההיפך מקייט, היא חסרת ביטחון וחסרת כישורים חברתיים. היא גדלה עם אם יחידנית ואחות גדולה, עמה אין לה קשר, בלאס ווגאס שבנבדה. היא ענייה וחסרת אמצעים ועבדה כל חייה כדי לעזור לאימה להתפרנס. כשהיא מקבלת מלגה ללימודים בקרלייל בקצה השני של המדינה אין שמחה ממנה. זו ההזדמנות שהיא חיכתה לה בכדי לפתוח דף חדש ונקי הרחק מביתה.
ג'ני וגה היא נערה מקומית שגרה בבל ריבר כל חייה עם משפחה ממוצעת, והוריה הם בעלי חנות לחומרי בניין. היא חכמה, אחראית ושואפת לשלמות, ומה שמעניין אותה זה לצאת מהעיירה ולהתקדם מקצועית וכלכלית. קייט מכנה אותה: משביתת שמחות. לכל אחת מהנערות רצונות וחלומות משלה, פחדים משלה וגם צרות משלה.

הספר נחלק לשני חלקים. חלקו הראשון הוא דרמת קולג' על היחסים בין השותפות, חיי האהבה שלהן וחיי החברה שלהן. מסיבות, סמים, אלכוהול, מבחנים – וגם קנאה, שקרים וסודות, ומי שמשחק באש בסופו של דבר נשרף. לילה אחד הן מצליחות להסתבך יותר מדי, מה שמוביל לטרגדיה. שלושתן שהיו עדות למעשה מחליטות לשמור אותו בסוד. כל אחת מהסיבות והאינטרסים שלה. חלקו השני של הספר מתרחש בהווה, לאחר 22 שנה. שלושתן בנות 40: קייט לכודה בנישואין חסרי אהבה ואינה עובדת, אוברי נשואה עם 3 ילדים והיא בעלת סטודיו מצליח ליוגה, וג'ני נשואה עם 2 בנים, וכעת היא ראש העיירה בל ריבר ובעלת כוח והשפעה בעצמה. אך הסוד אותו שמרו בקנאות למעלה מ-20 שנה ממשיך לרדוף אותן גם בבגרותן, ואחת מהן מוצאת את מותה. האם המוות שלה היה מקרי? האם היא נרצחה? האם יש קשר בין המוות שלה לבין הסוד הגדול?

פסק הדין:
הספר מוגדר כמותחן אך למעשה הוא דרמת מתח. בחלקו הראשון, אנו קוראים על מה שהתרחש בעבר, בשנתן הראשונה בקולג', והוא מסתיים כשהסוד עליו שמרו נחשף לקורא. החלק השני היה מותח יותר והתחיל במותה של אחת משלושת הבנות. הוא עסק בחייהן הלא כל כך מושלמים ובמערכות היחסים שלהן עם בעליהן. אהבתי מאד את כתיבתה של הסופרת, והעניין שלי נשמר לכל אורך הספר מתחילתו ועד סופו. אני חייבת להודות שסוף הספר הפתיע אותי לחלוטין. לא הפסקתי לנחש את גורם המוות וכל הזמן האשמתי דמות אחרת, ובדיעבד הסתבר שהסופרת הצליחה להתל בי. הפתרון לתעלומה מגיע ממש בסיום הספר, ומאד אהבתי את הטוויסט הסופי והקטן הזה.

נועה הולצר

אמא עסוקה לזואי הפעוטה, שמצליחה לגנוב קצת זמן קריאה בין 'הופ' ו'לולי'.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן