Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
הבעל תמיד אשם
תגית:
סופר/ת:
סוגות: ,
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2019
מס' עמודים: 381
קייט איסטמן, נערת המסיבות היפהפייה, הנהנתנית והעשירה, הייתה סם מסוכן מהסוג הגרוע ביותר: מרגשת, מטלטלת, ממכרת - ובעלת פוטנציאל להרוס את החיים לכל מי שיתקרב. בשנתה הראשונה בקולג' כרתה ברית של נאמנות נצחית עם שתי שותפותיה לחדר - אוברי, שבאה ממשפחה מעוטת אמצעים וסחבה עמה דימוי עצמי נמוך, וג'ני, המציאותית, החכמה והשאפתנית. מכאן ואילך הן נקלעות לסחרחרת אפלה וקטלנית. 20 שנים אחרי שסוד אפל קושר ביניהן - קייט, אוברי וג'ני נפגשות שוב ומערך הכוחות ביניהן משתנה. אוברי נחושה בדעתה לא לתת לקייט לשלוט בהן בסיבוב הזה, ולג'ני - שבינתיים הפכה לראש העיירה - יש הרבה יותר מה להפסיד. וכשהמחיר שוב יהיה אובדן של חיים - מי עומד לשלם? האם יהיה להן הכוח לעצור את קייט הפעם? האם כאשר אחת מהן מתה בנסיבות מסתוריות, יניחו הכול, כפי שקורה לעיתים קרובות, שהבעל תמיד אשם? "הבעל תמיד אשם" מלא פיתולים, הפתעות ורגעים מצמררים, לצד תיאורי רגש עשירים ומעוררי הזדהות, שמאלצים את הקורא להתאהב גם בדמויות הכי לא־מושלמות שבו.

אומרים שהשותפות לחדר בשנה הראשונה נעשות לחברות הכי טובות לכל החיים.

השבוע ישבתי לחפש עם הבת הגדולה שלי מכללות ללימוד לתואר ראשון בתוספת מעונות ואמרנו ביחד שזה כמו ללכת ללמוד בקולג', מיד לאחר מכן התחלתי לקרוא את הספר הזה והעיתוי לא יכול היה להיות יותר מושלם.

אוברי מילר, ג'ני וגה וקייט איסטמן הן שלוש שותפות לחדר באוניברסיטת קרלייל.
אוברי הביישנית, ג'ני העניינית והפקחית וקייט המקושרת והעשירה, נקשרות זו לזו מהרגע הראשון או כמו שאוברי הגדירה זאת באופן מדויק: מצאתי את השילוב המושלם של שותפות לחדר – קייט שתכניס אותי לצרות
וג'ני שתחלץ אותי מהן!
היחסים בין הבנות עוברים טלטלה והרבה עליות ומורדות, אוברי מעריצה את קייט בצורה עיוורת אבל ג'ני רואה אותה במלוא מערומיה, היא שיפוטית כלפיה והיחסים בין שתיהן נעים בין אהבה לשנאה.
קייט לא דופקת חשבון לאף אחד, במקום ללמוד היא מעדיפה להתמכר לסמים ואלכוהול ולהתהולל כל היום וגם מושכת אחריה את אוברי ואילו ג'ני צריכה לתפקד בתור המבוגר האחראי ותמיד לכבות שריפות שנוצרות סביבה.

ג'ני לא אוהבת את התנהגותה המתנשאת וחסרת הרגישות של קייט אבל השיא מבחינתה קורה כאשר היא תופסת את קייט במיטה עם לוקאס, אהוב נעוריה מהתיכון והבחור היחיד שהיא אי פעם אהבה.
קייט מפתחת אובססיה כלפי לוקאס, היא אוהבת ללכת על הקצה ונוטה להרס עצמי ואין לה בעיה להרוס את כל מי שעומד בדרכה להגשמת המטרות שלה.
מקרה טראגי שקורה ערב אחד משנה את חייהן של הבנות לנצח ומאותו רגע כל אחת מהן פונה לדרכה.
22 שנים לאחר מכן, שלושת הנערות הופכות לנשים בוגרות שמתחתנות ומקימות משפחה וכל אחת מהן בחרה במסלול שונה בחייה האישיים והמקצועיים אבל הן עדיין בקשר למרות שמשקעי העבר ממשיכים לנגוס בחברות ביניהן.
כאשר מגדל הקלפים שהן בנו בקפידה מתחיל לקרוס בעקבות שקרים ובגידות, והסודות שנשמרו במשך שנים מאיימים להחשף, החברות שלהן עומדת במבחן קשה שעלול להפוך את חייהם של אנשים רבים לנצח.

עלילת הספר התחילה כסיפור דרמת קולג' פשוטה אבל בחצי השני שלו הוא הפך להיות דרמת מתח פסיכולוגית מרתקת (אהבתי יותר את החצי השני למרות שכל הספר היה מרתק וזורם לקריאה).
נהנתי מהתפתחות הדמויות בעלילה, הקטע של המתח היה מסועף ומתעתע, בדיוק כמו שאני אוהבת.
אז האם הבעל תמיד אשם? וכמה רחוק אפשר ללכת למען חברות אמת? תצטרכו לקרוא את הספר המרתק הזה כדי לדעת!

קריאה מהנה.

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן