Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
The Good Son
סוגות: ,
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2019
מס' עמודים: 272
זוהי שעת בוקר מוקדמת. באוויר עומד ריח מתכתי משונה. המיטה והבגדים של יו-ג'ין ספוגים בדם. הטלפון מצלצל. יו-ג'ין עונה. על הקו נמצא אחיו. "הכול בסדר בבית?" הוא שואל. "אני לא מצליח להשיג את אמא." האח צודק. משהו נורא אכן קרה בלילה. ביציאה מחדרו מגלה יו-ג'ין את גופתה של אמו, מוטלת בשלולית דם סמיכה. יו ג'ין מרגיש שהוא עומד להשתגע. הוא זוכר במעומעם שאמו צעקה את שמו בלילה, אבל מה בדיוק היא צעקה? האם היא ביקשה שיעזור לה, או שאולי – חלילה – התחננה בפניו על חייה? הבן הטוב הוא מותחן פסיכולוגי מצמרר, שבלבו פצצת זמן. לגיבור הספר יש 72 שעות בלבד לנסות ולהבין מה קרה באותו לילה נורא, אך ככל שמעגלי החקירה מתרחבים – הולכת ומתבררת אמת נוראה. אבל האם היא האמת כולה? הבן הטוב מאת צ'ונג יו-ג'ונג ראה אור בקוריאה והיה לאחד המותחנים המצליחים בעולם ב-2018, הוא תורגם במדינות רבות, ונמכר עד כה ביותר ממיליון עותקים ברחבי העולם.

על מי תסמוך אם אתה לא יכול לסמוך על עצמך?

הבן הטוב הוא ההתנסות הראשונה שלי בקריאת ספר קוריאני. קראתי בעבר כמה ספרים יפנים, אבל לא מקוריאה, ולכן הספר הזה עורר מיד את סקרנותי והייתי חייבת לקרוא בו. במיוחד לאור העובדה שהוא מותחן, הז'אנר האהוב עלי. כבר בתחילת הספר מורגש ההקשר התרבותי שלו. לספר קצב איטי יחסית למרות שהינו ספר מתח, והוא מתבשל לאט יותר ממותחנים אחרים, אבל זה לא הפך אותו לפחות מותח ומצמרר. לאט לאט בלי ששמתי לב הוא טיפס לתוך ראשי והתנחל שם, ואת ההשפעה שלו אני עדיין מרגישה כמה ימים לאחר הקריאה.

הבן הטוב מתאר שלושה ימים בחייו של יו-ג'ין בן ה-25, שמתגורר בקוריאה עם אמו קים צ'י-וון ואחיו הא-ג'ין. כשהיה בן 9 בלבד אסון גדול ערער את חייו ומשפחתו. בזמן חופשה משפחתית נהרגו אביו ואחיו יו-מין, כאשר האח נפל לים ממגדל פעמונים, נלכד בגלים וטבע. האב שניסה להציל אותו – טבע אף הוא. ממשפחה של ארבע נפשות נותרו רק שניים, ולאחר כמה שנים מצטרף הא-ג'ין למשפחה כשאמו של יו-ג'ין מאמצת אותו.

הסיפור מתחיל כשיו-ג'ין מתעורר בוקר אחד בחודש דצמבר קר ומוצא את עצמו ואת מיטתו מלאים ומוכתמים בדם. יו-ג'ין סובל ממחלת האפילפסיה, מה שגורם לו לקחת תרופות באופן קבוע. אחת מתופעות הלוואי של התרופות היא אובדן זיכרון. יו-ג'ין אינו זוכר מה קרה בלילה ומדוע הוא מכוסה בדם. הוא מבין שמשהו נורא קרה אך אינו מצליח להיזכר בו. הוא מחפש את מקור הדם ומסתובב ברחבי הדירה בעקבות סימני הדם. כשהוא מגיע למטבח הוא מגלה את גופתה של אמו קים צ'י-וון, שגרונה משוסף ונראה כי היא נרצחה באכזריות.

יחד עם יו-ג'ין אנחנו מנסים לגלות מה קרה לאמו ולחשוף את האמת במלואה. הגילויים נחשפים בעיקר באמצעות יומן שכתבה אימו של יו-ג'ין ושהוא מוצא בחדרה, וגם באמצעות פלאשבקים מעברו, דרך הילדות שלו ויחסיו עם אחיו הביולוגי שנהרג, אחיו המאומץ, דודתו הפסיכולוגית ובמיוחד היחסים שלו עם אמו. אנחנו מקבלים הצצה לנפשו של יו-ג'ין, ודמותו היא עוצמתית ושקטה, ההתגלמות של מים שקטים חודרים עמוק. ככל שאנחנו מתקרבים לאמת ולחשיפה של הסיפור המלא, הגילויים הופכים למזעזעים ומטרידים יותר, עד לסוף המפתיע.

פסק הדין:
יותר מ-24 שעות חלפו מאז סיימתי את הבן הטוב. מאז כבר התחלתי ספר אחר, אבל יו-ג'ין נשאר במחשבותיי. זה מותחן פסיכולוגי מטריד ואכזרי, שלקראת סופו, שהתחלתי לראות את כל החלקים מתחברים אחד לשני עדיין קיוויתי שאני טועה. הספר מבוסס על דמות אחת ויחידה ויש לו קצב משלו, לעתים הוא היה איטי יותר ולעתים הקצב התגבר. זה לא ספר שמתאים לכולם, אבל אם הוא סיקרן אתכם אז אני ממליצה פשוט להתמסר אליו – כי התגמול והסיפוק ממנו הם גבוהים מאד. אהבתי מאד את הכתיבה האפלה והמפותלת של צ'ונג יו ג'ונג והייתי שמחה מאד לקרוא ספרים נוספים שלו. מקווה שיתורגמו.

נועה הולצר

אמא עסוקה לזואי הפעוטה, שמצליחה לגנוב קצת זמן קריאה בין 'הופ' ו'לולי'.

לפוסט הזה יש תגובה אחת

  1. ראובן

    אני יכול לומר דבר אחד על הספר-שבר שיא.שיא השעמום.
    יומרני וחסר תוכן,מתחיל בצעיר המוצא את גופת אמו כשצווארה משוסף.
    טקסט רצוף,אין בכלל פסקאות,רצף משעמם ופלאשבקים לעבר שלעתים בלבלו.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן