Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
הבן האובד
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2021
מס' עמודים: 512
ספר שישי בסדרת פרויקט X בהיותו ילד אוואן סמוק נבחר ונלקח מבית היתומים שבו התגורר. הוא גודל ואומן במסגרת פרויקט X – תוכנית ממשלתית סודית, שבמסגרתה הוא נשלח למקומות המסוכנים ביותר בעולם כדי לבצע משימות, שהממשלה מכחישה כל קשר אליהן. ואז הוא נמלט מהפרויקט, ירד למחתרת והפך להיות האיש משומקום, דמות לוטה בערפל המגישה את עזרתה רק לנואשים ביותר. אוואן נאלץ לצאת לפרישה מוקדמת, אבל אז מגיעה שיחת טלפון חדשה: "אוואן, זאת אמא שלך, שמעתי שאתה עוזר לאנשים..." היא מבקשת ממנו להגן על אנדרו דוראן, אדם זר לחלוטין שנקלע למקום הלא נכון בזמן הלא נכון. אך האם זאת באמת אימו? האם הוא יכול לבטוח בה? דוראן עלה על הכוונת של אדם מסוכן במיוחד שאינו יודע גבולות, והוא משלח בעקבותיו צמד רוצחים צמא דם – אח ואחות קטלניים. ככל שהטבעת סביב דוראן מתהדקת, אוואן מגלה שהפעם המשימה שלו הופכת להיות אישית ביותר, והדם העומד להישפך עלול להיות דמו שלו... התכוננו להישאר ערים כל הלילה!

אוואן סמוק הוא האיש משום מקום, ילד שגדל בבית אומנה ואומן על ידי איש מסתורי ורשת שלמה של אנשים להיות איש ברזל שמצוי בשפות רבות ובאומנויות לחימה מגוונות.

היה לו קו טלפון מוצפן שאנשים שהיו זקוקים לעזרה היו פונים אליו ומבקשים את ההגנה שלו. אחרי שעזר ללא מעט אנשים, הוא קיבל חנינה מנשיא ארצות הברית בתנאי שלא יפעל יותר וירד למחתרת.
היה קשה לו לוותר על הכל, הרי זה היה החיים שלו. לאט לאט הוא למד להנות מהשקט השווה והחיים הטובים עד שהגיעה שיחת טלפון לקו החם.
הפעם המטלפנת לא ביקשה ממנו עזרה, היא טענה שהיא אמא שלו שנטשה אותו אצל זוג חשוך ילדים כשהיה תינוק. היא מנסה לשכנע אותו בצדקתה ומוסרת לו פרטים פרטיים שרק היא כביכול יכולה לדעת.
האם זאת היא באמת? האם זאת מלכודת? מה יעשה אוואן, הרי הוא חייב להשאר במחתרת תמורת החנינה.
הסקרנות היתה חזקה ממנו והוא קנה כרטיס לארגנטינה, מקור השיחה.
הפגישה עם האישה שטוענת שהיא אמא שלו מביאה אותו למשימה החדשה שלו. היא מבקשת ממנו למצוא את בנה של החברה שלה שזקוק לעזרה, אדם בשם אנדרו דוראן. הוא חוקר עליו ומגלה שהוא גרוש עם חובות ושעבד במגרש הגרוטאות המקומי למחייתו. התברר שהוא היה נוכח בעת רצח בלילה במקום עבודתו ומאז נעלמו עקבותיו.

בשלב זה רב הנסתר על הגלוי. היו לאוואן יותר מידי שאלות בלי תשובות או כיוון.
מיהו דוראן באמת?
האם היה מעורב ברצח?
האם היה עד לרצח שברח?
מה הקשר האמיתי שלו לאישה שטוענת שהיא אימו?

מה עשה אוואן כדי לגלות את האמת (אם בכלל) ואיך זה התיישב עם ההבטחה שלו לנשיא תמורת החנינה?
הכל בספר 'הבן האובד'.

הבאתי לפניכם חלק קטן מהעלילה כדי לא להרוס לכם את המתח כמובן. מבטיחה לכם שיש המון תהפוכות ופיתולים בעלילה, ים של גאדג'טים מגניבים והרבה אקשן.

הספר התחיל מצויין, לא יכולתי לעצור מלקרוא בו אבל לצערי העלילה פנתה למקום שפחות התחברתי אליו והרגשתי שהלכתי מעט לאיבוד.
היו לי רגשות מעורבים בקריאה שלו מאחר וגרג הורוביץ הוא אחד מהסופרים האהובים שלי אם לא הסופר, ומצד שני לא התחברתי לכיוון שהעלילה הלכה. קראתי את כל ספריו של הורוביץ שתורגמו לעברית, אני אוהדת מושבעת של סדרת יתום איקס ולמרות תחושותיי, לגמרי אמליץ לכם לקרוא את הספר.
אחרי הכל, אין על אוואן סמוק!

 

שרון בצלאל

אמא לשלושה, אין לי דקה לנשום אבל בולעת ספרים כאילו אין מחר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן