Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
הבן האובד
קטגוריה:
תגית:
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2021
מס' עמודים: 512
האיש משומקום חוזר! ספר שישי בסדרת פרויקט X בהיותו ילד אוואן סמוק נבחר ונלקח מבית היתומים שבו התגורר. הוא גודל ואומן במסגרת פרויקט X – תוכנית ממשלתית סודית, שבמסגרתה הוא נשלח למקומות המסוכנים ביותר בעולם כדי לבצע משימות, שהממשלה מכחישה כל קשר אליהן. ואז הוא נמלט מהפרויקט, ירד למחתרת והפך להיות האיש משומקום, דמות לוטה בערפל המגישה את עזרתה רק לנואשים ביותר. אוואן נאלץ לצאת לפרישה מוקדמת, אבל אז מגיעה שיחת טלפון חדשה: "אוואן, זאת אמא שלך, שמעתי שאתה עוזר לאנשים..." היא מבקשת ממנו להגן על אנדרו דוראן, אדם זר לחלוטין שנקלע למקום הלא נכון בזמן הלא נכון. אך האם זאת באמת אימו? האם הוא יכול לבטוח בה? דוראן עלה על הכוונת של אדם מסוכן במיוחד שאינו יודע גבולות, והוא משלח בעקבותיו צמד רוצחים צמא דם – אח ואחות קטלניים. ככל שהטבעת סביב דוראן מתהדקת, אוואן מגלה שהפעם המשימה שלו הופכת להיות אישית ביותר, והדם העומד להישפך עלול להיות דמו שלו... התכוננו להישאר ערים כל הלילה!

סדרת יתום X ידועה כאחת סדרות הספרים האהובה עליי, את עלילותיו של אוואן סמוק אני מכירה עוד מהספר הראשון בסדרה שבה התוועדנו לפרויקט היתומים.

אוואן סמוק מנסה לחיות חיי פרישה שקטים, הוא יושב בברים, מתחיל עם בחורות ומדיי פעם הוא גם זוכה לחלוק איתן את יצוען. אך חיי הפרישה השקטים אותם הוא קיווה שיעביר לא נמשכים זמן רב. לטלפון המוצפן שלו נכנסת שיחה ממישהי שמזוהה כאימו, ומשם הכול מדרדר.

בספר זה אנחנו זוכים להצצה בחייו הקודמים של אוואן בבית היתומים, בו הוא היה אחד הילדים החלשים שמקווים לא לקבל את נחת זרועו של ואן סייבר. אנחנו זוכים להכיר גם את שאר הילדים בבית היתומים שהיוו חלק בהיררכיה המוכרת כל כך לבתי יתומים.

כאמור, לאחר שאוואן עונה לאימו ומחליט לברר על מה מדובר, הוא מבין שחיי פרישה לא יהיו כאן, גם אם זה יעלה לו במחיר החנינה שקיבל. הוא מקבל משימה אחת "אחרונה" לאחר בקשת אימו. בעקבות משימה זו הוא פוגש באנדרה, אחד הילדים שהיו איתו בבית היתומים. אותו אנדרה נתון לסכנה גדולה לאחר שהיה עד לרצח בנשק שלא נראה כמותו, נשק בדמות שפירית, הרוצחת בהינף כנף. מלבד הנשק הלא קונבנציונלי, אנחנו נתקלים במדען פסיכופת בשירות מדינת ארה"ב, בזוג תאומים רוצחים סדרתיים יקרים להחריד, וטובים עוד יותר בעבודתם, ובעוד מכשולים רבים שיעמדו מול האיש משומקום. האם זה הוא ישרוד?

העלילה בספר מלאה בהתפתחויות והסתעפויות, אנחנו מגלים באיש משומקום צד שלא הכרנו עד כה, צד שהוא יותר רגיש ואף אבהי. אחת ההסתעפויות בעלילה מגלות לנו מידע נוסף על משפחתו, אם חשבתי שהעובדה שאימו חזרה לתמונה זה  מדהים, אז זהו, שלא.

העלילה של גרג הורביץ, טובה כתמיד, הורביץ הוא בין הסופרים האהובים העלי, ויש לציין שלא הייתה סדרת ספרים שכל כך אהבתי מאז סדרת הספרים "הארי פוטר" ובעיני זה אומר המון.

לדעתי לפי איך שקו העלילה נמשך, ובעיקר לפי הסוף הדרמטי של הספר, זה יהיה בין הספרים האחרונים בסדרה, ולמען האמת, אני אשמח שהסדרה תסתיים בשיא, כי אני באמת לא יודעת לאן הורביץ עוד יכול לקדם את עלילותיו של האיש משומקום.

תהל רוזיליו

כל ספר טוב יתקבל אצלי בברכה. אוהבת לטייל בארץ ובעולם. "הדבר המדהים בספרים הוא שהם נותנים לך לטייל מבלי להזיז את הרגליים שלך."

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן