Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
הבחורה על הרכבת
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2015
מס' עמודים: 311
כל יום רייצ'ל נוסעת ברכבת ללונדון. כל יום באותו מסלול. את שגרת חייה האפורה מפר רק זוג אחד, שעל פני ביתו היא חולפת מדי בוקר. ג'ס וג'ייסון, כך היא קוראת להם, ומפנטזת על החיים המושלמים שהם ודאי מנהלים. ג'ס וג'ייסון המאוהבים, הצעירים והיפים מסמלים את כל מה שרייצ'ל איבדה ואת כל מה שהיא מנסה לשכוח. עד שיום אחד רייצ'ל רואה את ג'ס מנשקת גבר זר. ולמחרת ג'ס נעלמת. בניגוד לכל היגיון ובעיקשות הגובלת באובססיה, רייצ'ל מחליטה לחקור את היעלמותה של ג'ס ולהתחקות אחר עקבותיה של אישה שהיא אפילו לא מכירה. אבל יש דברים שאנחנו לא יודעים על רייצ'ל. יש לה עבר שהיא מנסה להדחיק, ובזיכרון שלה יש הרבה יותר מדי חורים. הבחורה על הרכבת הוא ספר מתח משובח ובנוי לעילא, המצליח לתעתע בקוראיו ממש עד הרגע האחרון. פולה הוקינס חוקרת את חולשת הזיכרון האנושי ומראה עד כמה קל, בעִתות ייאוש, לבלבל בין דמיון ומציאות.

רייצ'ל ווטסון היא אישה צעירה בתחילת שנות השלושים לחייה. היא שתיינית כרונית שמאבדת את נישואיה ומפוטרת מעבודתה, חיה בדירתה של חברתה הטובה קאטי וכל כך מתביישת לספר לה שפיטרו אותה מהעבודה – עד כדי כך שהיא נוסעת כל יום ברכבת ללונדון, רק כדי להעמיד פנים שהיא עדיין עובדת.
למרות שבעלה לשעבר טום כבר נשוי באושר לאישה אחרת, רייצ'ל עדיין לא השלימה עם גירושיה. היא מתקשרת אליו בלי סוף ומתנהגת כלפיו באובססיות, עד שהוא נאלץ להוציא נגדה צו הרחקה.

אני לא הבחורה שהייתי. אני כבר לא נחשקת, אני דוחה באיזשהו אופן. לא רק מפני ששמנתי, או מפני שפני נפוחים משתייה ומחוסר שינה; נדמה שאנשים מסוגלים לראות את הנזק בכל איבר ואיבר בגופי, הם יכולים לראות אותו על פני, ביציבה שלי, בתנועה שלי.

מידי בוקר, בדרכה לעבודה, ריצ'ייל מביטה מחלון הרכבת ומסתכלת על בתיהם של אנשים אחרים.
זוג אחד מושך את תשומת ליבה במיוחד והיא מדמיינת שהיא חיה את חייהם הנפלאים ואת זוגיותם הפורחת – היא קוראת להם ג'ס וג'ייסון ואפילו קצת מקנאה בחיים המושלמים שלהם.

אני יודעת שבערבי קיץ חמימים, דיירי הבית, ג'ייסון וג'ס, יוצאים לפעמים דרך חלון ההרמה הגדול בקומה השנייה כדי לשבת במעין מרפסת שנמצאת מעל לגג המטבח שהוסף לבית. הם זוג מושלם ובר מזל. הוא שחור שיער ובנוי היטב, חזק, מגונן, טוב לב. יש לו צחוק נהדר. היא אחת מאותן נשים זעירות כציפור, יפהפייה, עם עור חיוור ושיער בלונדיני קצר. יש לה מבנה עצמות שמתאים לתסרוקת כזאת, עצמות לחיים בולטות, בזוּקות נמשים, קו לסת יפה.

יום אחד, רייצ'ל מבחינה בג'ס מתנשקת עם גבר אחר שאינו בעלה. ולמחרת מגלה בעיתונים שבמציאות שמה של ג'ס הוא מייגן ושהיא נעדרת.
רייצ'ל מקבלת החלטה לעשות הכל כדי לגלות מה עלה בגורלה של מייגן, ופוצחת במסע מטלטל ומסכן חיים אל עבר גילוי האמת.
ככל שחלקי הפאזל מתחברים, ריצ'ייל מבינה שהיא מעורבת בסיפור הרבה יותר גדול ממה שחשבה והיא ממשיכה וחוקרת את התעלומה עד לסופה המפתיע.
אהבתי כל כך את הספר הזה. ההתחלה היתה קצת לא ברורה ולא מובנת, אבל ברגע שנכנסתי לעלילה כבר אי אפשר היה להפסיק לקרוא.

בתחילת הספר רייצ'ל מוצגת כעלובת נפש, לא אמינה ולא ברור מדבריה מה באמת קרה. גם לרייצ'ל גיבורת הסיפור, וגם לקוראים, לא ברור עד הרגע האחרון מה התרחש באמת ומה היה פרי דמיונה הפורה.
דמותה הולכת ומתחזקת מאוד בהמשך הסיפור, עד שאפילו נתפסה בעיניי כסוג של גיבורה ספרותית.

אני ממליצה על הספר 'הבחורה על הרכבת' בחום, במיוחד לכל אוהבי ספרי המתח שמשתוקקים לספר שישאיר אותם חסרי נשימה עד לעמוד האחרון.

קריאה מהנה,

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן