Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
האריות מסיציליה
תגית:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2020
מס' עמודים: 456
סאגה סוחפת של סודות אפלים, סיפורי אהבה, בגידות ומעשי נקם אכזריים רומן היסטורי מרתק המבוסס על חייהם האמיתיים של ג'וזפינה פלוריו וגיסה המאוהב בה בסתר איגנציו, וינצ'נצו השאפתן והיצירתי, ג'וליה פורטלופי הסוערת והנבונה ושאר בני משפחת פלוריו, המלכים הלא־מוכתרים של סיציליה, אנשים ערמומיים ושאפתנים, הנחושים להיות עשירים ורבי־עוצמה יותר מכל אדם אחר. לאחר רעידת אדמה שהחריבה את ביתה מגיעה משפחת פלוריו לסיציליה בחוסר כול. כנגד כל הסיכויים, ולמרות המלחמות הנפוליאוניות והמגיפות המשחרות לפתח, הם מצליחים לפתוח דף חדש. כאשר איזבלה האריסטוקרטית דוחה את וינצ'נצו שמחזר אחריה בלהט, הוא נשבע לנקום את חילול כבודו ולהיהפך לאיש העשיר ביותר באיטליה. כשהוא מעלה על המזבח גם את האהבה וגם את בני משפחתו, וינצ'נצו שואף לרכוש בכסף את אשר לא זכה לו מלידה. גם נשות המשפחה נלחמות על מעמדן ומנסות להיחלץ מהכבלים שמרתקים אותן למקומן: ג'וליה הפיקחית, שלמרות היותה רק פילגש מנהלת את האימפריה מאחורי הקלעים ביד רמה, או אנג'לינה, שנולדה ממזרה, אך מתווה לעצמה עתיד שונה לחלוטין מזה שייעד לה אביה.  

הסיפור מתחיל ברעידת אדמה שהתרחשה בסיצליה של שנת 1799 שגורמת לג'וזיפינה ופאולו לעזוב את העיירה שבה הם גרו, את בניארה לטובת פלרמו. ג'וזפינה התקשתה לעזוב את הבית שלהם שהיה ביתה עוד לפני הנושאים ואילו פאולו הטיל וטו. עוזבים וזהו!

ג'וזפינה ופאולו עברו לפלרמו בירת סיציליה יחד עם האחיינת היתומה שלהם ויטוריה ויחד עם אחיו של פאולו איגנציו, כולם גרים בבית אחד. הבית החדש בפלרמו לא כפי שג'וזפינה ציפתה. הוא היה חשוך וצפוף, בטח לא מזמין ונעים כמו ביתם הקודם. בעיר החדשה שני האחים יחד עם שותף נוסף רכשו חנות תבלינים ועשבים ולאט לאט נכנסו לתעשיה הלא פשוטה הזו שרוויה בלא מעט תחרות ותכחים.

הסיפור מספר את סיפורה של ג'וזפינה שעבדה קשה בתחזוקת הבית, בגידול התינוק שלהם והאחיינית . היא עבדה קשה כל כך והיתה בודדה כך שבעלה שהיה מרוכז בעצמה ובחנות לא שם לב אפילו, היא מצאה נחמה אחרת…

הסיפור מספר את סיפורו של איגנציו, אחיו של פאולו שהיה נאמן לעסק המשפחתי ושמר על הגחלת שלו עוד הרבה שני אחר כך. הוא טיפח חנות תבלינים ומוצרים נוספים ובעיקר מסחר מפותח של לא מעט דברים עם מדינות אחרות.

הסיפור מספר את סיפורו של בנם של ג'וזפינה ופאולו, וינצ'נצ'ו שגדל לתוך העסק המשפחתי, עבד בו, פיתח אותו ובעיקר חלם על הרחבתו. הוא מתאהב אהבה אסורה בבת אצולה שהתקשה אפילו להתקרב אליה מאחר ודחתה אותו על רקע הייחוס שלו, הוא נשבע להצליח ולהוכיח לכולם "מאיזה עץ עושים גיטרה". כמה פסגות הוא יכבוש וכמה רחוק יגיע?

דמות נוספת שמצטרפת לעלילה באמצע הספר היא ג'וליה, אחותו של אחד משותפיו למסחר של וינצ'נצ'ו. וינצ'נצ'ו היה רווק הולל שהתקרב לגיל ארבעים ולא התמסד. הוא לא שכח את בת האצולה שדחתה אותו כשלא היה מספיק מיוחד ורצה להנשא לאישה מיוחסת בעצמו, עכשיו כשהפך להיות איש חשוב ועשיר. אבל ג'וליה לא נתנה לו מנוחה ולא יצאה לו מהראש. הבעיה היתה שג'וליה לא היתה ממשפחה מיוחסת כפי שרצה לכן, הוא לא יכל להתחתן איתה ורק לקח אותה כפילגש. האם זה סיפק את ג'וליה?

לא אאריך בקורותיהם בכוונה כדי לא לחטוא בספויילר. כן אספר שהספר מספר את קורותיה של משפחת פלוריו לאורך שנים. הדמויות מתפתחות לאורך הסאגה המשפחתית שמתוארת על רקע סיציליה מלפני מאתיים שנה. הסיפור טוב שלפעמים הרגשתי שם איתם בסיציליה. הרגשתי את ריח התבלינים בחנות, הרחתי את הים בנמל, הרגשתי חלק מהם. אך לצערי הרגשתי חלק מהם רק בחלק מהסיפור. היו המון קטעי היסטורי והמון קטעים על המסחר והתהפוכות החברתיות והשלטוניות באותה תקופה שפחות עניינו אותי והרגשתי שהם האטו את הסיפור.
אני אמליץ על הספר על מי שאוהב את החפירות ההיסטוריות או למי שיש לו עצבים מברזל. אני אהבתי מאוד את הסיפור על הסאגה המשפחתית מצד אחד והתאכזבתי מההרחבות המיותרות מהצד השני. הקריאה כמובן, לשיקולכם.

הספר נקרא דרך אתר עברית וניתן לרכישה בלינק הזה.

שרון בצלאל

אמא לשלושה, אין לי דקה לנשום אבל בולעת ספרים כאילו אין מחר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן