Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
האריות מסיציליה
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2020
מס' עמודים: 456
רומן היסטורי מרתק המבוסס על חייהם האמיתיים של ג'וזפינה פלוריו וגיסה המאוהב בה בסתר איגנציו, וינצ'נצו השאפתן והיצירתי, ג'וליה פורטלופי הסוערת והנבונה ושאר בני משפחת פלוריו, המלכים הלא־מוכתרים של סיציליה, אנשים ערמומיים ושאפתנים, הנחושים להיות עשירים ורבי־עוצמה יותר מכל אדם אחר. לאחר רעידת אדמה שהחריבה את ביתה מגיעה משפחת פלוריו לסיציליה בחוסר כול. כנגד כל הסיכויים, ולמרות המלחמות הנפוליאוניות והמגיפות המשחרות לפתח, הם מצליחים לפתוח דף חדש. כאשר איזבלה האריסטוקרטית דוחה את וינצ'נצו שמחזר אחריה בלהט, הוא נשבע לנקום את חילול כבודו ולהיהפך לאיש העשיר ביותר באיטליה. כשהוא מעלה על המזבח גם את האהבה וגם את בני משפחתו, וינצ'נצו שואף לרכוש בכסף את אשר לא זכה לו מלידה. גם נשות המשפחה נלחמות על מעמדן ומנסות להיחלץ מהכבלים שמרתקים אותן למקומן: ג'וליה הפיקחית, שלמרות היותה רק פילגש מנהלת את האימפריה מאחורי הקלעים ביד רמה, או אנג'לינה, שנולדה ממזרה, אך מתווה לעצמה עתיד שונה לחלוטין מזה שייעד לה אביה. "האריות מסיציליה" הוא סאגה היסטורית רחבת יריעה ובד בבד סיפור אינטימי על כוח, תשוקה ונקמה, כשעלייתה ושקיעתה של משפחת פלוריו מהדהדות את השאיפה האוניברסלית המפעמת בלבו של כל אדם באשר הוא אדם — להתעלות על הגורל שאליו נקלעת בלידתך.

"האריות מסיציליה" הינה סאגה משפחתית המתרחשת בסיצליה שבאיטליה ומספרת על בני משפחת פלוריו.

פאולו ואיגנציו הם האחים לבית פלוריו. פאולו נשוי לג'וזפינה ויש להם ילד בשם וינצ'נצ'ו. בנוסף הם אימצו קרובת משפחת יתומה בשם ויטוריה. כולם גרים בבית אחד בעיירה קטנה בשם בניארה. האחים מנהלים חנות תבלינים. עקב רעידת אדמה שמתרחשת בעיירה מחליט פאולו להעביר את כל משפחתו לעיר פלרמו. ג'וזפינה תחילה מתנגדת אך נכנעת לבסוף לרצון בעלה. במשך שנים רבות היא תנטור לו על שעזבו את ביתם לטובת העיר בה היא אינה מצליחה להשתלב.

בפלרמו פותחים האחים חנות תבלינים ובשמים ועם השנים אף הופכים גם לסוחרים מצליחים. אך יחד עם ההצלחה מגיע גם הריחוק הבלתי נמנע בין בני הזוג. פאולו משקיע את מרבית זמנו ומרצו בחנות וכעמט לא מקדיש זמן לאשתו ולבנו היחיד. ג'וזפינה שגם ככה כועסת עליו, מתחילה לחוש קרבה ואמפתיה דווקא לאיגנציו גיסה שבעצמו מאוהב בה בלי שהיא תדע.

כמו כן, ככל שהשנים חולפות וינצ'נצ'ו גדל והופך לנער מלא בקסם אישי וברצון להצליח ולהפוך לאדם מכובד וחשוב. הוא מתאהב בבת אצולה ששוברת את ליבו ומעוררת בו מין צד אפל שיסבך אותו. אך החיים מזמנים לו אישה נוספת, ג'וליה, שתשנה את חייו.

דעתי על הספר

מדובר בסאגה כבדה שמתחילה בשנת 1799 ונמשכת כ-70 שנה.

הדמויות מאופיינות בצורה מיוחדת ומפורטת מאוד. כל אחת עוברת תהליך אישי מורכב ומיוחד משל עצמה.

פלרמו, העיר בה מתרחשת העלילה, היא דמות מרכזית נוספת עם כל ההיסטוריה שלה המתוארת בספר (לעיתים בהרחבה מדי), תיאורי הנופים והאנשים הרכלנים ותאבי הבצע והתחרות שבה.

כקוראת וצופה מן הצד הרגשתי כאילו אני עוברת מסע מטלטל בן עשרות שנים של אהבה, הקרבה, הצלחה, כבוד בין בני המשפחה, עוני, שמחה ועצב. כמו כן, אהבתי שלצד הגברים השוביניסטיים והמשפחות המאוד פטריאכליות ישנן נשים שמנסות להילחם בגורלן.

ביו רחל

תולעת ספרים ואמא לשתי בנות שמעבירה להן את אהבתה לקריאה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן