Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
האיש על החוף
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2020
מס' עמודים: 400
כשגבר נמצא על חוף הים באנגליה, חסר שם או זהות ואינו מסוגל לדבר, סיפורו מצית מיד את הדמיון. כולם מחפשים תשובות – מאנשי הצוות בבית החולים המוצאים עצמם נמשכים אליו, דרך מומחי הרפואה המבולבלים ממצבו ועד העיתונות הארצית המנסה לגלות כל פרט על עברו. מיהו האיש הזה? ומה קרה לו? הנוירו-פסיכיאטרית ד"ר אמה לואיס נקראת להעריך את מצבו של האיש בעיירה קטנה בלב האזור הכפרי של אנגליה. היא המתינה להזדמנות הזאת כל חייה. אבל המקרה מתגלה כמסובך ומסוכן יותר משהיא שיערה, ויש דברים שלא כדאי להיזכר בהם. אמה עזבה את אותה עיירה לפני ארבע עשרה שנים, החליפה את שמה וניסתה בכל כוחה לכסות את עקבות העבר. אבל כעת משהו – או מישהו – קורא לה לחזור, וככל שהיא מגלה יותר על האיש המסתורי, כך היא מבינה שהקשר שלו אל עברה עלול להוביל לתוצאות מחרידות. קתרין סטדמן היא שחקנית וסופרת בריטית, הידועה בעיקר בזכות תפקידה כמייבל ליין פוקס ב"אחוזת דאונטון". ספרה הראשון, "משהו במים", שיצא לאור אף הוא ב"דני ספרים", הוא רב מכר בינלאומי מצליח מאוד. היא חיה בצפון לונדון עם כלב קטן ואיש בגודל ממוצע.

שעת בוקר מוקדמת בינואר, חוף בריטי באמצע החורף, צלילים של הים. גלים נשברים ונסוגים, קול פצפוץ ואז ששש…

גוף של גבר שרוע על החוף, מתעורר מבולבל ולא יודע מיהו. אין לו שום פרט מזהה והזכרון שלו מחוק מלבד העובדה שהוא זוכר שמשהו ביקש ממנו משהו… אבל מי? מה הוא ביקש? הזכרון מתעתע בו והוא אבוד. עובר אורח מוצא אותו ומזעיק את המשטרה שמוצאת אותו במצב של היפותרמיה ומזעיקה את כוחות ההצלה.
הוא נלקח לבית החולים לבדיקות. הוא אינו מדבר, בתחילה התנגד לטיפול, הצוות הרפואי חסר אונים. מיהו האיש המיסתורי ומה קרה לו?

דר' אמה לואיס היא נוירו פסיכיאטרית שעובדת בבית חולים ממשלתי, היא רואה בעבודתה כשליחות. כשפרופסור רב מעלה מארצות הברית מתקשר אליה ומציע לה לעבוד על מקרה בפרברים של לונדון ומבקש את עזרתה, כמובן שהיא מסכימה. דר' אמה ואיש מטעמו של הפרופסור מבינים שאיש החוף סובל מטראומה נפשית שגרמה לו לאובדן הזכרון. מיהו איש החוף ומה קרה לו? תעלומה!

אותו אדם שנשלח לגייס את אמה למשימה מסביר לה שיתכן שיש הרבה פרטים רגישים בפרשה, כנראה בגלל זהותו של איש בחוף ומסביר לה שתצטרך לחתום על הסכמי סודיות. אמה מסכימה ורוצה לקבל עליה את המשימה רק שפרט נוסף שמספר לה השליח מרתיע אותה. מקום הימצאו של איש החוף היה ליד היכן שגדלה ואילו היא מדחיקה מקרה מהעבר שחוותה והיא מתקשה לחזור אחורה. מה קרה לאמה שהיא כל כך רוצה לשכוח?

כפי שבטח ניחשתם, למרות כל הקושי, אמה לקחה עליה את המשימה המאתגרת של עזרה לאיש החוף. מסתבר שהיא לא דמיינה לעצמה למה היא נכנסת…

הסיפורים הנפרדים של אמה ואיש החוף הופכים לסיפור אחד מותח ולעיתים אף מורט עצבים. ממליצה לכם לקרוא את הספר ולגלות בעצמכם מה יהיה סופו של הסיפור. מיהו איש החוף? מה יהיה חלקה של אמה בגילוי? תקראו!

נהנתי מאוד מקריאתו של הספר. ההתחלה היתה מצויינת. היה מתח, מסתורין, סיקרן אותי לגלות מיהו איש החוף ואיך תגלה זאת אמה אם בכלל. אכזב אותי מעט שבאמצע הספר היתה נפילה במתח והרגשתי שהספר מעט מדשדש, אך אל דאגה, הסיפור המריא מחדש.
אהבתי מאוד את ספרה הקודם של הסופרת משהו במים והסיפור שלפנינו לא אכזב, אין ספק שקתרין סטדמן יודעת היטב את העבודה ואני מחכה שיתרגמו לנו ספרים נוספים שלה.

שרון בצלאל

אמא לשלושה, אין לי דקה לנשום אבל בולעת ספרים כאילו אין מחר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן