Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
האישה שנותרה מאחור
תגית:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2019
מס' עמודים: 368
ג'ינה מודל, אשת מחשבים, עובדת בוושינגטון בתחום התקשורת עבור ארגון צבאי למחצה. כשג'ינה מפגינה כישרון יוצא דופן במשחקי מחשב מתוחכמים וריאליסטיים להפליא, היא מוצבת בתפקיד חדש, בשטח, כמפעילת מל"ט משוכלל של אחד מצוותי הפעולה – יחידת עילית צבאית למחצה. מפקד הצוות לוי, המכונה אייס, רחוק מלהתלהב מההנחתה של ג'ינה בצוות שלו, ומביא זאת לידי ביטוי בקשיחות יתר כלפיה במהלך הכשרתה. בינתיים, חברת קונגרס בעלת השפעה פועלת מאחורי הקלעים במטרה לחסל את האדם שאחראי על צוותי הפעולה. היא בונה מלכודת ובכך מתמרנת את לוי ואת צוותו למארב בארץ אויב. האם יצליחו כל חברי הצוות להגיע לנקודת החילוץ בשלום?

ג'ינה היא אשת מחשבים שהצטיינה בעבודתה, היא עבדה בחברה שהיה לה קשר לתחום הצבאי וזה מה ששינה את חייה. מאחר והיתה טובה במה שעשתה היא הוצבה ביחידה סודית ומיוחדת, בשטח כמפעילת מל"ט. נשמע פשוט, נכון? אז זהו שלא. היחידה החדשה היא יחידה צבאית לכל דבר וכדי לשרת בה, היא צריכה לעבור כמה חודשים טובים של אימונים גופניים קשים. היא צוותה לצוות שכמובן שכולם היו בו גברים והיתה צריכה להוכיח לכולם ובעיקר לעצמה שהיא ראויה ויכולה.

הצוות ובעיקר מפקד הצוות לוי לא "עשו לה הנחות" או "חיים קלים" ואף התייחסו אליה בחומרה. כל זה רק העלה לג'ינה את המוטיבציה להצליח.

היא התאמנה קשה, אפילו קשה מאוד. לא פעם גם עד זוב דם. היא היתה דבקה במטרה ונחושה להצליח ולסיים את ההכשרה. היא צוותה לצוות משימה חשאי שפעל מעבר לקווי האוייב בעיקר לאסוף מודיעין. תפקידה היה להפעיל את "טוויטי" שהוא מל"ט כדי שיאסוף מידע ויתרום לצוות ולבטחון המדינה. גם היא הוטסה יחד איתם אל מעבר לקווי האוייב. מהר מאוד היא הפכה חלק בלתי נפרד מהצוות ואהבה את התפקיד שלה.

המפקד שלה, המכונה "אייס", שמר עליה מכל משמר ודאג לה גם בגלל שהיא חברת הצוות היחידה וגם בגלל שהוא פיתח רגשות אליה. הוא קרא לה בשם הכינוי "בייב" וניסה להסתיר את רגשותיו. גם היא מבחינתה פיתחה רגשות ומשיכה אליו אך שניהם ידעו שזה אסור.

האם יצליחו שניהם להמנע האחד מהשניה בשם המקצועיות?

יש סיפור מסגרת קטן שמתחיל בתחילת הסיפור, לדעתי הוא היה קצר מידי, מפוספס ולא ברור.

הספר מסופר הן בקולה של ג'ינה והן בקולו של לוי. הוא מצליח להעביר יפה את התחושות שלהם, הרגשות והדילמות שהם חווים.

הוא מספר בעיקר את התחושות והמחשבות של ג'ינה בתקופת ההכשרה הארוכה שעברה וממחיש לנו את הקושי של הנשים להשתלב בצבא לדוגמא ביחידות קרביות ומבצעיות. אני מורידה את הכובע (שאין לי) בפני אותן בנות שמציבות לעצמן מטרה, דבקות בה ומשיגות. האתגרים רבים כל כך ובניהם גם האתגר של השונות המגדרית. אני חושבת שאנחנו הנשים עשויות מחומרים אחרים. אומנם קשה לנו יותר פיסית, אבל יש לנו יכולות שאין לגברים מה שמחזק את האמרה שאם אנחנו רוצות משהו, נשיג אותו.

היום יותר מתמיד, יותר ויותר תפקידים קרביים נפתחים גם לנשים והן משרתות הן כטייסות בחיל האויר והן כלוחמות ביחידות השונות.

הספר סיקרן אותי, משך אותי לקרוא בו וגרם לי הנאה. תקראו!

אהבתי את דמותה של ג'ינה שידעה לאתגר את עצמה ויצאה מאיזור הנוחות שלה. היא העזה ובחרה בתפקיד שטח קרבי והפעילה טכנולוגיה חשובה. היא עבדה קשה, קשה מאוד בהכשרה והתגברה על פחדים וקשיים אמיתיים שהיו לה. רק ככה מצליחים בחיים, מעזים.

שרון בצלאל

אמא לשלושה, אין לי דקה לנשום אבל בולעת ספרים כאילו אין מחר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן