Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
האישה התמימה
תגיות: ,
סופר/ת:
סוגות: ,
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2020
מס' עמודים: 305
גופתה ‬של ‬תלמידת ‬התיכון ‬הולי ‬מייקלס ‬נמצאת ‬מושלכת ‬באדמת ‬הביצות ‬של ‬מחוז ‬רד ‬ריבר ‬בפלורידה ‬לאחר ‬שעברה ‬התעללות ‬קשה. ‬המשטרה ‬ממהרת ‬להפנות ‬אצבע ‬מאשימה ‬אל ‬הנער ‬יפה ‬התואר ‬דניס ‬דנסון, מי ‬שמתויג ‬מזה ‬זמן ‬רב ‬בתור ‬אחד ‬הילדים ‬הרעים ‬של ‬המחוז. ‬מסכת ‬הראיות ‬קלושה ‬למדי, ‬אבל ‬בגיל ‬18 ‬דניס ‬דנסון ‬הוא ‬כבר ‬בחזקת ‬גבר ‬מת ‬מהלך, ‬וממתין ‬להוצאתו ‬להורג. עשרים ‬שנה ‬מאוחר ‬יותר, ‬בצידו ‬השני ‬של ‬האוקיינוס, ‬חייה ‬האפרוריים ‬של ‬סמנתה, ‬מורה ‬אנגלייה ‬בת 31, ‬מתהפכים ‬בבת ‬אחת. ‬מרגע ‬שהיא ‬צופה  ‬בסרט ‬התיעודי ‬על ‬פרשת ‬"‬הילד ‬מרד ‬ריבר"‬, ‬היא ‬אוזרת ‬עוז ‬ומתחילה ‬להתכתב ‬עם ‬דניס. ‬היא ‬מחליטה ‬לעזוב ‬הכול ‬מאחוריה ‬ולחצות ‬את ‬האוקיינוס ‬אל ‬מושא ‬אהבתה, ‬ונישאת ‬לו.‬ לבסוף, ‬הודאה ‬של ‬הרוצח ‬האמיתי ‬מביאה ‬לזיכויו ‬של ‬דניס, ‬והוא ‬יוצא ‬לחופשי. ‬אלא ‬שלא ‬כולם ‬במחוז ‬רד ‬ריבר ‬אכן ‬משוכנעים ‬שדניס ‬חף ‬מפשע. ‬מסתבר ‬שהולי ‬מייקלס ‬אינה ‬הקורבן ‬היחיד: ‬נערות ‬רבות ‬נוספות ‬מאותו ‬מחוז ‬נעלמו ‬באותו ‬פרק ‬זמן ‬כאילו ‬בלעה ‬אותן ‬האדמה, ‬ולאיש ‬אין ‬אפילו ‬בדל ‬של ‬רמז ‬היכן ‬להתחיל ‬לחפש

לפני 18 שנה נרצחה בפלורידה באופן מחריד ילדה בת 11 בשם הולי מייקלס וגופתה שהושחתה הושלכה לתוך הביצות של מחוז רד ריבר.
נער בעייתי בן 18 שגדל בבית אלים, בשם דניס דנסון הורשע ברצח המזעזע ונלקח לאגף של הנידונים למוות.
מאז המקרה, סמנתה שהייתה מורה רווקה בת 31 והתגוררה באנגליה, הפכה להיות אובססיבית לכל מה שקשור לדניס ועקבה באדיקות אחר הראיות והתיאוריות שהקיפו את הרצח של הולי.
היא הצטרפה לקבוצות ברשת שתמכו בחפותו של דניס ובחנו בדקדקנות כל תמונה, עדות ראייה, פרוטוקול בית משפט ואליבי הקשורים לתיק.
סמנתה האמינה שמישהו אחר רצח את הולי וקיוותה שיום אחד הצדק יעשה את שלו והאמת תצא לאור.
יום אחד סמנתה החליטה לכתוב לדניס מכתב ולהביע בו את התמיכה שלה בו ובחפותו, היא סיפרה לו על חייה הבודדים ודניס שהתרגש ממכתבה ענה לה בחזרה וזאת הייתה תחילתה של ידידות מופלאה, הקשר המתפתח הפיח תקווה בדניס והיה כמו קרן אור בתוך האפילה של חייו.
סמנתה סיפרה לדניס שהיא רוצה לטוס לארה"ב ולבקר אותו בכלא ודניס המאושר הצמיד לביקור שלה את קארי, חברה ותיקה שהכינה סרט תיעודי על המקרה והציעה לסמנתה לסייע לה בחיפוש אחר קצוות חוט שיעזרו לדניס להוכיח את חפותו.

לאחר מספר שבועות, סמנתה נחתה בפלורידה והגיעה לבקר את דניס בכלא, ההתחלה ביניהם היתה קצת מביכה אבל בהמשך סמנתה חברה לקארי והשתיים יצאו יחד לרד ריבר כדי להמשיך את הסרט התיעודי על חייו של דניס לפני המעצר שחשף ילדות קשה בצל אב אלים שהפכה את דניס להיות נער מסובך וחסר הכוונה הורית וכמו כן חסר ערכים ומשמעת.
במהלך אותה תקופה היו עוד נערות שנעלמו אבל אף אחד לא ממש דיבר על זה עד שנמצאה גופתה של הולי מייקלס.
הסרט התיעודי אודות דניס חשף צדדים אפלים אודותיו ומסתבר שרוב התושבים נרתעו ממנו והדעה שלהם עליו לא הייתה חיובית.
סמנתה התחילה להרגיש מעורערת והיא לא היתה בטוחה שעשתה את הדבר הנכון שהגיעה עד לפלורידה כדי לפגוש מישהו שלא בטוח שהיא בכלל מכירה אבל את השתלשלות העניינים כבר אי אפשר היה לעצור כאשר מישהו אחר הודיע שרצח את הולי וגרם לדניס לצאת לחופשי, להתחתן עם סמנתה ולטלטל את עולמה השקט והבטוח.

הדמות של סמנתה היתה מעוררת רחמים בעיני, אני לא יודעת אם הייתי קוראת לה תמימה אלא יותר חסרת ביטחון עצמי שחיפשה אהבה והכרה במקומות הלא נכונים.
היא היתה מכונסת בתוך הבועה של עצמה וחיה בהכחשה ובאשליה שהכל טוב והכל יסתדר מעצמו וההתנהלות שלה הזכירה לי משפט שקראתי פעם באיזה ספר שנשמע ככה: האנשים החולמים מאושרים הם, אם לא רואים כל דרך יש להקפיד שלא להעיר אותם משנתם.
דניס גם היה עוף מוזר, והיה בו משהו אפל ומרתיע, החיים שלו נעצרו בגיל 18 כאשר הוא נכנס לכלא וגם אחרי שהוא כבר היה אדם חופשי, בתוך תוכו הוא עדיין היה בכלא, הגוף אולי יצא לחופשי אבל הנפש נותרה כלואה.
הוא היה בעיני שילוב של ד"ר ג'ייקל ומיסטר הייד, רגע אחד מקסים ורגע שני מפלצת קרה וחסרת רגשות. הילדות הקשה שעבר גרמה לו לנכות רגשית וחוסר רגישות כלפי הסביבה.
דניס וסמנתה היו שתי נשמות בודדות ומוזרות שלא מצליחות למצוא את מקומן בעולם והשילוב ביניהם היה כמו שמן ומים. הספר התחיל עם תקווה בלב והפך להיות מצמרר, אפל וקריפי ואני בכל אופן נהנתי ממנו מאד.

קריאה מהנה

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן