Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
האישה בתא 10
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2018
מס' עמודים: 347
לו‭ ‬בלקלוק‭, ‬כתבת‭ ‬במגזין‭ ‬טיולים‭, ‬מקבלת‭ ‬את‭ ‬משימת‭ ‬חייה‭: ‬שבוע‭ ‬על‭ ‬ה’אורורה‭ ‬בוראליס’‭, ‬ספינת‭ ‬טיולים‭ ‬מהודרת‭: ‬התאים‭ ‬מפוארים‭, ‬ארוחות‭ ‬הערב‭ ‬נוצצות‭ ‬והאורחים‭ ‬אלגנטיים‭ ‬עד‭ ‬מאוד‭. ‬זמן‭ ‬קצר‭ ‬לפני‭ ‬היציאה‭ ‬לשיט‭ ‬מישהו‭ ‬פורץ‭ ‬לביתה‭, ‬והדבר‭ ‬טורד‭ ‬את‭ ‬מנוחתה‭ ‬במהלך‭ ‬ההפלגה‭, ‬דבר‭ ‬שבא‭ ‬לידי‭ ‬ביטוי‭ ‬בהתנהגותה‭. ‬ כשהספינה‭ ‬מתחילה‭ ‬את‭ ‬המסע‭ ‬בנוף‭ ‬הציורי‭ ‬של‭ ‬הים‭ ‬הצפוני‭ ‬השמיים‭ ‬בהירים‭, ‬המים‭ ‬שקטים‭ ‬והאורחים‭ ‬כולם‭ ‬שמחים‭ ‬ועליזים‭ ‬ונראה‭ ‬שההפלגה‭ ‬עומדת‭ ‬להיות‭ ‬תענוג‭ ‬צרוף‭.‬ אבל‭ ‬כל‭ ‬זה‭ ‬לא‭ ‬נמשך‭ ‬זמן‭ ‬רב‭. ‬לילה‭ ‬אחד‭, ‬כאשר‭ ‬רוחות‭ ‬מקפיאות‭ ‬מצליפות‭ ‬בסיפון‭, ‬השמיים‭ ‬מאפירים‭, ‬הים‭ ‬סוער‭, ‬ואחרי‭ ‬שלו‭ ‬שותה‭ ‬לא‭ ‬מעט‭ ‬אלכוהול‭, ‬היא‭ ‬שומעת‭ ‬קול‭ ‬חבטה‭ ‬במים‭. ‬חבטה‭ ‬שנשמעת‭ ‬כאילו‭ ‬מישהו‭ ‬נופל‭ ‬למים‭. ‬לרגע‭ ‬נדמה‭ ‬לה‭ ‬שהיא‭ ‬רואה‭ ‬משהו‭ ‬בין‭ ‬הגלים‭: ‬צורה‭ ‬לבנה‭ ‬מסתחררת‭, ‬כמו‭ ‬יד‭ ‬של‭ ‬אישה‭, ‬שנגררת‭ ‬אל‭ ‬מתחת‭ ‬לפני‭ ‬המים‭ ‬ושוקעת‭. ‬היא‭ ‬מבחינה‭ ‬גם‭ ‬בכתם‭ ‬שדומה‭ ‬לדם‭ ‬על‭ ‬שמשת‭ ‬הזכוכית‭ ‬של‭ ‬מעקה‭ ‬הבטיחות. לו‭ ‬בטוחה‭ ‬שהאישה‭ ‬מתא‭ ‬מספר‭ ‬10‭ ‬היא‭ ‬שהושלכה‭ ‬לים‭, ‬אלא‭ ‬שאנשי‭ ‬הצוות‭ ‬טוענים‭ ‬שבמשך‭ ‬כל‭ ‬ההפלגה‭ ‬היה‭ ‬התא‭ ‬ריק‭ ‬ואיש‭ ‬מבין‭ ‬האורחים‭ ‬אינו‭ ‬נעדר‭, ‬וגם‭ ‬אין‭ ‬שום‭ ‬כתם‭ ‬על‭ ‬שמשת‭ ‬הזכוכית‭, ‬ועל‭ ‬כן‭ ‬איש‭ ‬אינו‭ ‬מאמין‭ ‬לדבריה‭. ‬אבל‭ ‬לו‭ ‬נחושה‭ ‬בדעתה‭ ‬לגלות‭ ‬מה‭ ‬פשר‭ ‬העניין‭, ‬ואט‭ ‬אט‭ ‬מתבררים‭ ‬לה‭ ‬דברים‭ ‬הקשורים‭ ‬אליה‭ ‬בקשר‭ ‬הדוק‭, ‬ומעמידים‭ ‬אותה‭ ‬בסכנת‭ ‬חיים‭.‬ ספרה‭ ‬של‭ ‬רות‭ ‬וייר‭ ‬סוחף‭ ‬את‭ ‬הקורא‭ ‬לתחושת‭ ‬המחנק‭, ‬האימה‭ ‬וחוסר‭ ‬הוודאות‭ ‬שאופפת‭ ‬את‭ ‬לו‭ ‬ולנחישות‭ ‬שלה‭ ‬למצוא‭ ‬את‭ ‬האמת‭ ‬בכל‭ ‬מחיר‭.‬

לורה (לו) היא עיתונאית שעובדת במגזין תיירות וחיה בלונדון.
ערב אחד פורץ לדירתה גבר זר ולו המזועזעת לא מצליחה להרגע ולהימנע מהתחושה שהדירה שלה היא לא מקום בטוח יותר.
כמה ימים לאחר הפריצה לו נאלצת להתאפס על עצמה ולהפליג לשייט בים הבלטי מטעם עבודתה וליצור קשרים עם כל האנשים החשובים שעומדים להפליג בספינת התענוגות בה היא תשהה.
לו יודעת שמשרתה נמצאת על בלימה ועכשיו זאת שעת הכושר שלה להוכיח את עצמה.
היא מגיעה לספינה ברגשות מעורבים עקב הפריצה ולאחר משבר קשה שהיא חווה עם בן זוגה ג'ודה, אשר לוחץ עליה לעבור לגור איתו והיא לא שלמה עם ההצעה שלו.
בספינה לו מנסה להתחבר לשאר האורחים החשובים אבל היא שותה יותר מידי וחרדתית יותר מידי כך שראשה לא ממש נמצא במקום הנכון.

"לא יכולתי להשתמש באלכוהול כתרופה בכל לילה בטיול הזה, לפחות לא בלי לחבל בקריירה שלי ולזרוק לפח את הסיכוי לקידום" (עמ' 94)

בערב הראשון, לאחר שהיא חוזרת לחדרה שיכורה ועייפה שומעת לו חבטה חזקה שנשמעת כמו מישהו שנפל למים וכשהיא ממהרת לבדוק מה קרה, היא מבינה שכנראה שכנתה בחדר הסמוך, בחורה צעירה ש-לו נתקלה בה כמה שעות לפני כן, הושלכה למים או אם נהיה יותר דרמתיים – נרצחה.
כאשר לו מזעיקה עזרה, היא מגלה לחרדתה שהחדר הסמוך מעולם לא אוכלס באורחים ויתכן שהיא פשוט דמיינה שפגשה שם מישהיא.
אחראי האבטחה מצליח לערער את לו ורומז על נטייתה לשתות יותר מידי ויתכן שזה פגם בצלילות דעתה ובמה שהיא חשבה שראתה.
לו כבר לא יודעת אם היא בהכרה או סתם משתגעת ובנוסף היא כמעט בטוחה שמישהו זר נכנס לחדרה וחיטט לה בחפצים, הבעיה שאף אחד לא מאמין לה בגלל מצבה הנפשי שהיה רעוע עוד קודם.
לו חושדת בכל אחד מהאורחים שנמצא בספינה, הגבר היחיד שמאמין לה זהו בן הווארד שבמקרה הוא גם האקס שלה אבל גם בו לו לא בוטחת לגמרי והיא חייבת לחקור לעומק את הפרשה ולעשות זאת לבד.

מי היא האישה מתא 10 שנעלמה ואולי נרצחה ובמי לו יכולה לבטוח?

הספר "האישה בתא מספר 10" הזכיר לי מאד את סרטיה הישנים של אגתה כריסטי שהייתי צופה בהם באדיקות בילדותי.
לו הפכה בעלילה לסוג של הרקול פוארו שמנסה לפתור תעלומה שגדולה עליה בכמה מידות ותוך כדי כך לסכן את חייה שלה, אהבתי את דמותה, העלילה היתה מרתקת, מותחת ומפתיעה במסורת ספרי רות וייר הנפלאים.
אוהבי ספרי המתח יתענגו על הספר הזה.

קריאה מהנה.

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

לפוסט הזה יש 2 תגובות

  1. תמי

    הספר אכן מעורר סקרנות בהתחלה ומושך להמשיך בקריאה. אך חלקו השני צפוי למדי ומשעמם. ספר טוב לטיסה.

  2. חגית בן-חור

    זהו שהחלק הראשון היה בעיני מאד מונוטוני ודווקא לקראת הסוף התחיל לקבל תאוצה והסוף היה ממש לא צפוי, כמו בשאר ספריה של רות וייר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן