Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
האח
תגיות: ,
סוגות: ,
מוציא לאור:
ספר:
שנת הוצאה: 2020
מס' עמודים: 401
פאדי ויסמין, אח ואחות מוסלמים שגדלים בשכונת עוני בשוודיה, חלמו תמיד לצאת מהשכונה. אבל יום אחד פאדי פורץ לאולפן ההקלטות שיסמין עובדת בו; כולם חושדים שיש לה חלק בפריצה, והיא נאלצת לעזוב בלעדי פאדי. יסמין עוברת לניו־יורק, שם היא עוסקת באיתור טרנדים ברחבי העולם. באותו הזמן פאדי מתקרב לדת, מתחבר לארגון ‘דאעש’, ומחליט לנסוע לסוריה כדי להשתתף שם בקרבות. כאשר מגיעה אל יסמין שמועה שהוא נהרג בסוריה, היא מתמלאת רגשות אשמה על שעזבה אותו לבדו. אבל כשנשלח אליה צילום עכשווי שלו ליד גרפיטי מסתורי, יסמין מבינה שאולי הוא עדיין בחיים. יסמין מצליחה לשכנע את המעסיקים שלה לשלוח אותה לשוודיה כדי לברר מהו הסמל המסתורי. היא חוזרת לשכונה שבה גדלה ופוגשת חברים מהעבר – ואויבים בהווה, מסתבכת בתוך רשת של שקרים והונאות, ומגלה שחייה וחייו של פאדי בסכנה. בינתיים בלונדון קלרה ואלדין, עוזרת פרלמנטרית לשעבר שהסתבכה במזימות בינלאומיות, מצאה עבודה חדשה ומנסה לשקם את חייה. אבל אז היא נקלעת למרכזה של קונספירציה שנועדה לקדם חברה רוסית מסתורית, ולא יודעת מה לעשות ועל מי היא יכולה לסמוך. כשהיא נתקלת במקרה ביסמין, היא מבינה שהתשובה הייתה כל הזמן בידיה.

יסמין עג'אם ואחיה פאדי גדלו בשכונת עוני שוודית אפרורית שנקראת ברגורט. יסמין שנאה את ברגורט, היא הרגישה כאילו המקום הזה מושך אותה עמוק למטה למקומות אפלים,
ואילו חיי העוני והדלות הובילו את פאדי לחיי פשע וגנבות. יום אחד, פאדי וכמה מחבריו פרצו לסטודיו בו עבדה יסמין וגנבו משם חפצים יקרי ערך.
יסמין שידעה שהאצבע המאשימה תהיה מכוונת עליה מכיוון שפאדי השתמש בקוד שלה כדי להיכנס לסטודיו, החליטה לברוח כדי להציל את עורו של אחיה וזה גם היה כרטיס היציאה שלה מהמקום שסגר עליה והיא עלתה על טיסה עם החבר שלה דיויד ועברה להתגורר איתו בברוקלין, ניו יורק.
מרגע שיסמין עזבה, מצבו של פאדי הדרדר והוא הרגיש בדידות איומה, הוא קיווה בכל יום שיסמין תחזור הביתה אבל זה לא קרה והוא מצא את עצמו נמשך לחייהם של המורדים בסוריה והסבל שהתושבים שם עוברים נגע ללבו.

בניו יורק יסמין עבדה במשרד פרסום בתור ציידת של כשרונות צעירים בתחום אמנות הרחוב ונהנתה מטיולים ברחבי העולם אך ככל שהיא הרוויחה יותר, דיוויד ביזבז הכל על סמים, שתייה וחיי הוללות וחייה לצידו היו אומללים וקשים.
פאדי נותר בשוודיה והתחיל להתפלל כל יום במסגד, המצב הנפשי בו הוא היה שרוי משך את עינם של ארגון הג'יהאד האיסלמי, הם הרי יודעים למשוך אליהם צעירים כשהם במצב של חולשה וכך פאדי מצא את עצמו בסוריה כחייל שתומך בארגון טרור.
בהתחלה הוא התלהב והרגיש גאוות יחידה אבל במהרה הוא הבין שהוא בעצם נמצא בסביבת אנשים בוגדניים ולא אמינים והוא חייב לחזור הביתה לשוודיה.
יום אחד יסמין קיבלה ידיעה שפאדי מת בפעילות בסוריה אבל בעוד היא מתאבלת עליו, הגיעו לידיה תמונות שגרמו לה לחשוד שהוא בעצם חי.
במקביל לסיפורם של שני האחים, מתווספת לעלילה דמותה של קלרה, אקדמאית עצמאית שכותבת מחקר עבור חברת אבטחה רוסית שמיועד לכנס של האיחוד האירופי בסטוקהולם ועלול להוות חומר נפץ לכוחות המשטרה אבל איך שלושת הסיפורים של פאדי, יסמין וקלרה יתאחדו לסיפור אחד?

העלילה נעה בין עבר להווה ובין חייו של פאדי, חייה של יסמין והדרמות שעוברת קלרה.
ההתחלה של הספר היתה לי קצת לא ברורה והתקשתי עם הקפיצות בזמן בין עבר להווה אבל בהמשך הספר קיבל תאוצה.
הספר הזה הוא מותחן פוליטי מורכב, מלא בקונספירציות ודרמות ונע בין סוריה, ניו יורק, שוודיה ולונדון.
כשקראתי את הספר דמיינתי אותו יוצא בהמשך כסרט פעולה בנטפליקס, אני חושבת שזה מסוג הסרטים שהיו מרתקים אותי למסך.
הקשר בין יסמין לפאדי היה מרגש. יסמין היתה עמוד התמך של פאדי וכאשר היא החליטה לנטוש אותו, הכל סביבו קרס, שניהם גדלו כילדים מוכים ועזובים וכל מה שהיה להם בחיים היה זה את זו, הם היו צריכים לעבור הרבה טלטלות כדי להבין את זה.
הספר הזה הוא חלק מטרילוגיה שקשורה לחייה של קלרה ואני מקווה שגם הספר השלישי יתורגם לעברית.

קריאה מהנה

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

לפוסט הזה יש 2 תגובות

 1. dina

  נראה מעניין.מה שם הספר הראשון בטרילוגיה?

  1. חגית בן-חור

   זה נקרא בשבדית orten אבל הספר הראשון תורגם לעברית ונקרא השחיין.
   תנסי למצוא את הטרילוגיה לפי שם הסופר באנגלית: joakim zander

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן