Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
האחות האבודה
תגית:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2020
מס' עמודים: 328
אחות חטופה. בת שנחושה לחשוף את האמת. מסע מסעיר שפורט על מיתרי הלב אל בורמה האקזוטית של שנות ה־30. בל האטון יצאה לחיים עצמאיים ומלהיבים הרחק מהבית: עבודה זוהרת כזמרת מועדונים בבורמה בשנות ה־ 30 של המאה הקודמת, עם שפע של מעריצים ומחזרים מתוחכמים. אבל בל רדופה בידי תעלומה לא פתורה מן העבר: גזיר עיתון בן 25 שנה שמצאה בין החפצים של הוריה לאחר מותם ובו כתוב שהם עזבו את ראנגון לאחר שבתם התינוקת אֶלוַויירה נעלמה. בל נואשת לגלות מה קרה לאחות שלא הכירה מעולם, אבל כשהיא מתחילה לשאול שאלות היא מוצאת את עצמה נאלצת להתמודד עם שמועות מטרידות, רכילויות מרושעות ואיומים מפורשים. אוליבר, עיתונאי אמריקאי מושך וטוב מזג, מבטיח לעזור לה, אבל פתק אנונימי מזהיר את בל שלא לבטוח גם בקרובים לה ביותר. בל שורדת מהומות וניסיונות התנקשות — אבל דבר לא יעמוד בדרכה במשימתה לחשוף את האמת. האם עליה להחניק את רגשותיה הגוברים לאוליבר? האם אחותה באמת מתה? והאם יש סיכוי שתמצא אותה? דיינה ג'פריס, מחברת רבי־המכר הבינלאומיים "אשתו של מגדל התה", "בתו של סוחר המשי" ו"סודה של אלמנת הספירים" שוזרת עלילה מותחת ורומנטית כאחד ברומן היסטורי מרהיב ואקזוטי על רקע נופיה המשכרים של בורמה בשלהי תקופת הקולוניאליזם הבריטי.

בל הגיעה לבורמה בהפלגה בשנת 1936, עוד מהאוניה כשהיא צפתה על החוף, היא התאהבה בצבע השמים, בגוון המים, בסירות מסביב, היא היתה להוטה לרדת אל החוף ולהתחיל לטייל.
ממש במקרה, עוד באוניה, היא הכירה את גלוריה, משהי מקומית שנראה היה כי יש לה מעמד גבוה בעיר. בל התחברה אליה עוד בזמן ההפלגה וממש כשירדו מהאוניה התברר להן שהיעד שלהם זהה, הן אמורות להגיע לאותו המלון.
עוד באנגליה ראתה בל מודעה בעיתון מקומי שמלונות יוקרה מחפשים שחקנים וזמרים והיא קפצה על המציאה. אבא שלה מת זה לא מכבר, לא היתה לה משפחה, והיא לא רצתה להתחתן עם בן הזוג שלה, כל החיים היו לפניה. היא נבחנה לתפקיד והתקבלה להיות זמרת בבמלון גדול בראגון, גלוריה מסתבר היתה אחד מהמנהלים של השחקנים, הזמרים והרקדנים שהרכיבו את הקאסט.

קבלת הפנים של בל, איך לומר, לא היתה חמה במיוחד. זה התחיל ביחס הקר והמנוכר של שותפתה לחדר והמשיך לדיבורים מאחורי הגב של שאר הבנות.
בל מוצאת אוזן קשבת אצל גלוריה ומספרת לה שבתחילת דרכם של הוריה הם היו תושבי המקום והיא היתה רוצה ללמוד יותר על עברם, טרגדיה משפחתית שהתרחשה בבורמה פגעה במשפחה והם התקשו להתאושש ממנה. אחותה הקטנה נחטפה מגינת ביתם של המשפחה ללא שום עקיבות, האם הואשמה ברשלנות ומאז קרו רק אסונות במשפחה. בל היתה סקרנית ללמוד על העבר של משפחתה, של הוריה וכשאוליבר, עיתונאי אמריקאי נכנס לתמונה, הדרך למידע שחיפשה מתקצרת.

שני גברים מתחרים על תשומת ליבה של בל היפה. היא מנסה לגלות את האמת ולחפש את האחות האבודה שלה ואילו שניהם מנסים להראות שהם עוזרים לה ורוצים בטובתה. מכתבים שהיא קיבלה מעלים בה את החשד שככול הנראה לאחד משניהם יש מניע נסתר ושהיא בסכנה…

מי מנסה למנוע ממנה את האמת ומדוע? האם היא תמצא את האחות האבודה?

לאורך כל הסיפור משולבים פרקים קצרים שמספרים את סיפורה של אמה של בל. אין ספק שהיא עברה חוויות קשות שהשפיעו על הנפש שלה והיא עשתה לאורך השנים כברת דרך לא פשוטה. הקטעים הללו ששולבו בסיפור החיפוש של בל הוסיפו עוד עומק לסיפור והגבירו מעט את המתח בדבר הימצאה של התינוקת שנעלמה.

לא תקראו, לא תדעו! ספר נוסף ואופייני מאוד לסופרת. תיאורים מרהיבים של המקום אי שם בתחילת אמצע המאה הקודמת בבורמה שלקחו אותי הרחק למחוזות רחוקים. נהנתי מהכתיבה וגם מהאופן שבו בחרה הסופרת לסגור את הקצוות. מומלץ לאוהבי ג'פריס!

את הספר ניתן לרכוש דרך אתר עברית.

 

שרון בצלאל

אמא לשלושה, אין לי דקה לנשום אבל בולעת ספרים כאילו אין מחר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן