Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
האחות האבודה
תגיות: ,
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2020
מס' עמודים: 328
אחות חטופה. בת שנחושה לחשוף את האמת. מסע מסעיר שפורט על מיתרי הלב אל בורמה האקזוטית של שנות ה־30. בל האטון יצאה לחיים עצמאיים ומלהיבים הרחק מהבית: עבודה זוהרת כזמרת מועדונים בבורמה בשנות ה־ 30 של המאה הקודמת, עם שפע של מעריצים ומחזרים מתוחכמים. אבל בל רדופה בידי תעלומה לא פתורה מן העבר: גזיר עיתון בן 25 שנה שמצאה בין החפצים של הוריה לאחר מותם ובו כתוב שהם עזבו את ראנגון לאחר שבתם התינוקת אֶלוַויירה נעלמה. בל נואשת לגלות מה קרה לאחות שלא הכירה מעולם, אבל כשהיא מתחילה לשאול שאלות היא מוצאת את עצמה נאלצת להתמודד עם שמועות מטרידות, רכילויות מרושעות ואיומים מפורשים. אוליבר, עיתונאי אמריקאי מושך וטוב מזג, מבטיח לעזור לה, אבל פתק אנונימי מזהיר את בל שלא לבטוח גם בקרובים לה ביותר. בל שורדת מהומות וניסיונות התנקשות — אבל דבר לא יעמוד בדרכה במשימתה לחשוף את האמת. האם עליה להחניק את רגשותיה הגוברים לאוליבר? האם אחותה באמת מתה? והאם יש סיכוי שתמצא אותה? דיינה ג'פריס, מחברת רבי־המכר הבינלאומיים "אשתו של מגדל התה", "בתו של סוחר המשי" ו"סודה של אלמנת הספירים" שוזרת עלילה מותחת ורומנטית כאחד ברומן היסטורי מרהיב ואקזוטי על רקע נופיה המשכרים של בורמה בשלהי תקופת הקולוניאליזם הבריטי.

בל מגיעה לבורמה של לפני מלחמת העולם ה-2 משתי סיבות עיקריות. הראשונה היא על מנת לפתח את קריירת השירה שלה, והסיבה השנייה היא כדי לגלות מה עלה בגורלה של אחותה הבכורה.

ב-1911 הוריה של בל, דיאנה ודאגלס, חיו בבית יפה עם גן רחב ידיים בבורמה. יום אחד בעודה יושבת בגן עם בתה בת ה-3 שבועות בעגלה, נעלמה התינוקת. בהתחלה הרשויות בטוחות כי דיאנה רצחה אותה, אבל לא ניתן להוכיח זאת מכיוון שדיאנה לא בריאה בנפשה. מה גם שמעמדה הגבוה מסייע לה לקבל יחס מיוחד ורחום יותר מהמשטר. לאחר זמן מסוים חוזר הזוג לאנגליה מולדתם אך שם דיאנה עדיין לא מצליחה לשוב לעצמה ולהבריא.

שנים לאחר מכן מגיעה בל לבורמה בלי לדעת דבר מלבד הכתובת הישנה של הוריה. היא נעזרת בזוג אחים עשיר ומפוקפק ובעיתונאי אמריקאי חלקלק על מנת לנסות ולעלות על עקבותיה של אחותה. האם היא בכלל חיה או שמא מתה? ואם חיה, כיצד תמצא אותה? ואם אכן מתה, מי פגע בה? בל מעוררת שדים ישנים במדינה שגם ככה נמצאת בקשיים ובמעין מלחמת אזרחים בין הבורמזים להודים החיים בה.

דעתי על הספר

יש לי מערכת יחסים מורכבת עם ספריה של דיינה ג'פריס. חלקם אהבתי מאוד ואת חלקם ממש לא עד כדי כך שלא הצלחתי לסיים אותם. "אחות אבודה" שונה משאר ספריה כי הוא מספר על בחורה רווקה ועצמאית שיוצאת למסע גילוי משפחתי ולא על אשת איש, ולכן אהבתי אותו.

בל היא דמות טובה בעיניי. שונה משאר הנשים שסביבה. שכן היא דעתנית ונחושה בדעתה, בעלת מחשבה חופשית ולא כבולה למנהגים שנראים בעינייה ישנים וארכאיים. אהבתי את האופטימיות שלה ואת הכח שלה להמשיך גם כשהמצב נהיה קשה. במהלך הרומן היא מגלה אינסטינקטים טובים ולומדת על בשרה על מי לסמוך ועל מי לא.

למרות זאת, הספר היה קצת איטי בהתחלה ותפס תאוצה רק באמצע. ג'פריס כותבת היטב ויודעת לתאר את הסביבה עליה היא כותבת כל כך טוב עד שהרגשתי שהחלפתי את החום והלחות של תל אביב בחום ובלחות של בורמה.

הספר נקרא באתר עברית וניתן לרכוש אותו משם בלינק הזה.

ביו רחל

תולעת ספרים ואמא לשתי בנות שמעבירה להן את אהבתה לקריאה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן