Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
האחות האבודה
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2020
מס' עמודים: 323
בל האטון יצאה לחיים עצמאיים ומלהיבים הרחק מהבית: עבודה זוהרת כזמרת מועדונים בבורמה בשנות ה־ 30 של המאה הקודמת, עם שפע של מעריצים ומחזרים מתוחכמים. אבל בל רדופה בידי תעלומה לא פתורה מן העבר: גזיר עיתון בן 25 שנה שמצאה בין החפצים של הוריה לאחר מותם ובו כתוב שהם עזבו את ראנגון לאחר שבתם התינוקת אֶלוַויירה נעלמה. בל נואשת לגלות מה קרה לאחות שלא הכירה מעולם, אבל כשהיא מתחילה לשאול שאלות היא מוצאת את עצמה נאלצת להתמודד עם שמועות מטרידות, רכילויות מרושעות ואיומים מפורשים. אוליבר, עיתונאי אמריקאי מושך וטוב מזג, מבטיח לעזור לה, אבל פתק אנונימי מזהיר את בל שלא לבטוח גם בקרובים לה ביותר... בל שורדת מהומות וניסיונות התנקשות — אבל דבר לא יעמוד בדרכה במשימתה לחשוף את האמת. האם עליה להחניק את רגשותיה הגוברים לאוליבר? האם אחותה באמת מתה? והאם יש סיכוי שתמצא אותה?  

בורמה שנת 1936.
אנאבל (בל) האטון היא זמרת בת 23 שמגיעה לראנגון שבבורמה מצ'לטנהאם – אנגליה כדי לפתח את הקריירה המתפתחת שלה אבל הסיבה העיקרית להגעתה לארץ זרה זו היתה כאשר לאחר מותו של אביה היא מגלה במקרה גיזרי עיתונים שמתארים את העלמותה של אחותה התינוקת שבל מעולם לא ידעה על קיומה.
לפני 25 שנה התגוררו הוריה של בל – דאגלס ודיאנה, בראנגון ויום אחד במהלך שנת 1911, נעלמה בתם בת השלושה שבועות מהעגלה שלה ולא היה ברור אם נחטפה או שדיאנה עשתה לה משהו נורא.
לאחר המקרה, דאגלס ודיאנה עזבו את ראנגון אבל דיאנה מעולם לא חזרה לעצמה והיא נטשה את בל שגדלה כל חייה עם אביה והיא חונכה על ידו להיות בוגרת בעלת מחשבה עצמאית.
באוניה בדרך לראנגון, בל פוגשת את גלוריה, אישה אמידה שלוקחת אותה תחת חסותה ודואגת לשכן אותה בבית מלון, שם בל חולקת חדר עם רקדנית בשם רבקה.

גלוריה מוצאת לבל עבודה כזמרת בבר וגם מבטיחה לעזור לה למצוא את אחותה ומערבת בסיפור את אחיה המקושר פוליטית, אדוארד שעוזר לבל למצוא אנשים שאולי הכירו את הוריה בתקופה שהם גרו באזור.
בל מתחילה ללמוד את המנהגים של הבורמזים והיא נחשפת לריחות, לצבעים, למאכלים ולתרבות המקומית אבל גם לצדדים פחות יפים של אלימות ואכזריות בין הבורמזים להודים.
באחד הארועים החברתיים, בל מכירה כתב אמריקאי של ה'וושינגטון פוסט' בשם אוליבר דונהיו.
אוליבר הוא לוחם צדק שלא אוהב את השליטה של הבריטים על בורמה וחושב שהיא צריכה לחזור לשליטתם של הבורמזים, הוא לא אוהב את הדיכוי האכזרי והניצול של הבריטים כלפיהם.
גלוריה מזהירה את בל מפני אוליבר אבל בל לא יכולה להמנע מלפתח רגשות כלפי הבחור האמריקאי הצעיר ויפה התואר.
אוליבר עוזר לבל לגלות פרטים על חטיפת אחותה אבל היא לא יודעת האם היא יכולה לבטוח בו וככל שהיא חוקרת יותר לעומק היא מבינה שמישהו בדרגות הגבוהות לא רוצה שהיא תגלה את האמת על אחותה אבל מיהו ומה הוא מנסה להסתיר?

העלילה נעה בין חייה של בל בהווה של שנת 1936 לבין חייה של אמה דיאנה בצ'לטנהאם בשנת 1921.
קראתי את ספריה הקודמים של הסופרת דיינה ג'פריס: "אשתו של מגדל התה", "בתו של סוחר המשי" ו"סודה של אלמנת הספירים" ואהבתי את כולם.
גם כאן, כמו בספריה הקודמים של ג'פריס, גיבורת הספר היא צעירה בריטית שמגיעה לבורמה (בדרך כלל בעקבות גבר) ועוברת דרמות אישיות ומשברים ונאלצת להתמודד עם סודות ושקרים ודילמות מוסריות שמטלטלות את הנפש.
הספר הזה הרגיש לי קצת שונה מהספרים האחרים, כתיבתה של ג'פריס היתה משובחת כתמיד אבל הרגשתי שעל אף המסתורין, העלילה נעה על מי מנוחות והיתה מאד איטית ורק בפרקים האחרונים הסיפור התחיל לקבל תאוצה והפך להיות מסקרן יותר ומעניין והסוף אפילו הצליח לסחוט ממני דמעות. אוהבי הרומנים ההסטוריים בכלל וספריה של דיינה ג'פריס בפרט, יהנו מאד מהספר הזה.

קריאה מהנה.

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן