Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
האור מעל לונדון
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2019
מס' עמודים: 312
הגיבורות של האור מעל לונדון הן נשים מרשימות ועוצמתיות המשחרות אחר אהבה, חופש והאמת. 2017 – קארה הרגריווס מגלה יומן מתקופת מלחמת העולם השנייה אשר תוכנו עתיד לשנות את חייה לנצח. 1941 – לואיז קין רק בת תשע־עשרה, אבל מסלול חייה כבר נקבע עבורה. היא מתבקשת לחכות בבית הוריה בכפר בקורנוול עד שהמחזר האמיד שלה ישוב מהמלחמה ויבקש את ידה. אבל פגישה מקרית בין לואיז לטייס חיל האוויר המלכותי לויטננט פול בוסטון המקסים, המוצב בבסיס בקרבת מקום, טורפת את הקלפים. הקלפים נטרפים בשנית כאשר הטייסת של פול מועברת בפתאומיות לבסיס אחר. לואיז, המבקשת לצקת משמעות גדולה יותר לחייה, מתגייסת לזרוע הנשית של הצבא הבריטי ונהפכת לתותחנית ביחידת הנ"מ. בעודה מתצפתת על השמים האפלים של לונדון בחיפוש אחר מפציצים, היא מוצאת נחמה בכתיבת חלומותיה ביומן. עשרות שנים אחר כך, כשקארה קוראת את מילותיה של התותחנית הבריטית, היא לומדת שגם ברגעים הקשים ביותר ניתן למצוא שביב של תקווה ומבינה שכמו לואיז, גם עליה לאזור אומץ ולהסתכן. ברומן קסום ושובר לב לוקחת אותנו ג'וליה קלי ללונדון של מלחמת העולם השנייה וטווה קשרים בין הווה לעבר באמצעות אוצרות עתיקים שנשכחו, ניצחונות שנחרתו בזיכרון וקשרי משפחה איתנים.    

השנה היא 2017, קארה שעובדת ב"וילסון עתיקות וחפצים נדירים" מגלה יומן ישן בבית שאותו ביקשו מהם לפנות. "יותר מכל אהבה קארה את הגילוי :לחפור במה שנשכח, מה שהונצח, מה שהושלך הצידה, מה שנערץ. לוודא שלאוצרות לקישוטים שנותרו מאחור תהיה הזדמנות לספר את סיפוריהם".

לואיז שכתבה את היומן ב 1941, היא בחורה צעירה שעובדת במעדנייה מקומית וגרה בבית הוריה. ללואיז חלומות גדולים על עתידה. חשבה שלעולם לא תצא מהעיירה הקטנה שבה הם גרים. יחד עם בת דודתה, הן יצאו למסיבה ששינתה את חייה.

במסיבה היא מכירה טייס בשם פול. הם מתאהבים ונפגשים בסתר.למה בסתר? מאחר ואימה של לואיז מייעדת אותה לחייל בשם גארי שכותב לה מידי פעם מכתבים. שניהם שומרים על קשר מאולץ של מכתבים מאחר והאימהות שלהם לוחצות עליהם לשמר את הקשר כדי שיהיו יחד כשתסתיים המלחמה. כשפול מופיע אצלה בבית, הוא נפרד ממנה מאחר והיחידה שלו עוברת לשרת באיזור אחר. הפרידה היתה קשה לשניהם, הם מבטיחים לכתוב ולשוב להפגש ברגע שיוכלו. אמה של לואיז כועסת עליה ומטיחה בה דברים קשים. לואיז מחליטה לברוח מהבית.

היא לא סתם בורחת, היא מחליטה להתנדב לצבא – לזרוע הנשית של הצבא הבריטי. היא עוברת מיונים ומבחינים ומגיעה ליחידת הנ"מ של חיל האויר. כל אותה העת היא ממשיכה להתכתב עם פול ולחלום על הרגע שבו הם יתאחדו.

לואיז פורחת בצבא. היא מרגישה שהיא סוף סוף עושה משהו משמעותי בחייה. הקשר עם פול מתהדק והיא חיה ממכתב למכתב. איך יתקדם הקשר בניהם? האם יהיה סוף טוב לסיפור?

סיפור המסגרת, גם הוא מסופר בעניין רב. קארה גרושה טריה שמוצאת את היומנים של לואיז, חוברת לשכן הפנוי שלה שבמקרה הוא פרופסור להיסטוריה . יחד הם קוראים את היומנים ומנסים להתחקות אחרי הימצאה של לואיז. תוך כדי החקירה אודות העבר, הם נפגשים לארוחת ערב, אצלו במשרד ונפתחים האחד לשניה. גם סבתה האהובה של קארה מעורבת בחקירה, גם היא שרתה בזרוע הנשית. היא עוזרת להם להגיע לאמת על זהותה של לואיז, כותבת היומן וכן האמת על משפחתה שלה .

היומנים משולבים הן בסיפור של לואיז והן בסיפור של קארה. לואיז גם העתיקה ליומנה את מכתביו של פול . השילוב של היומנים מבוצע בזרימה מצויינת ומוסיף את המידע הנדרש לסיפור בהתאם להקשר .

הספר מעניין, זורם ונעים . אהבתי לקרוא יחד את שני הסיפורים ואת החיבור המצויין בניהם. ממליצה בחום למי שאוהב את הז'אנר וגם למי שלא.

שרון בצלאל

אמא לשלושה, אין לי דקה לנשום אבל בולעת ספרים כאילו אין מחר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן