Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
האור מעל לונדון
תגית:
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2019
מס' עמודים: 312
הגיבורות של האור מעל לונדון הן נשים מרשימות ועוצמתיות המשחרות אחר אהבה, חופש והאמת. 2017 – קארה הרגריווס מגלה יומן מתקופת מלחמת העולם השנייה אשר תוכנו עתיד לשנות את חייה לנצח. 1941 – לואיז קין רק בת תשע־עשרה, אבל מסלול חייה כבר נקבע עבורה. היא מתבקשת לחכות בבית הוריה בכפר בקורנוול עד שהמחזר האמיד שלה ישוב מהמלחמה ויבקש את ידה. אבל פגישה מקרית בין לואיז לטייס חיל האוויר המלכותי לויטננט פול בוסטון המקסים, המוצב בבסיס בקרבת מקום, טורפת את הקלפים. הקלפים נטרפים בשנית כאשר הטייסת של פול מועברת בפתאומיות לבסיס אחר. לואיז, המבקשת לצקת משמעות גדולה יותר לחייה, מתגייסת לזרוע הנשית של הצבא הבריטי ונהפכת לתותחנית ביחידת הנ"מ. בעודה מתצפתת על השמים האפלים של לונדון בחיפוש אחר מפציצים, היא מוצאת נחמה בכתיבת חלומותיה ביומן. עשרות שנים אחר כך, כשקארה קוראת את מילותיה של התותחנית הבריטית, היא לומדת שגם ברגעים הקשים ביותר ניתן למצוא שביב של תקווה ומבינה שכמו לואיז, גם עליה לאזור אומץ ולהסתכן. ברומן קסום ושובר לב לוקחת אותנו ג'וליה קלי ללונדון של מלחמת העולם השנייה וטווה קשרים בין הווה לעבר באמצעות אוצרות עתיקים שנשכחו, ניצחונות שנחרתו בזיכרון וקשרי משפחה איתנים.

הספר מספר את סיפורן של שתי נשים חזקות. האחת, קארה, והשנייה לואיז.

קארה היא בחורה צעירה שהתגרשה זה עתה. היא חיה חיים שנראו מלאים כלפי חוץ, אבל הייתה אומללה בקשר הזוגי שלה. היא בוחרת לשקם את חייה לאט לאט, חוזרת לעבודה הישנה שלה ומנסה לרקום את החיים שלה מההתחלה. בעבודתה היא מתעסקת בפריטים ישנים, בעיקר פרטי ריהוט, אך יום אחד נתקלת במקרה ביומן אישי של בחורה – לואיז קין.

ביומן מספרת לואיז על חייה בעיירה קטנה. היא בחורה צנועה ושקטה, ממושמעת מאוד ולא מעזה לפצות את פיה נגד הוריה. לעומתה, בת דודתה קייט, היא נערה ססגונית שרק מחפשת ליהנות ולרקוד עם בחורים. באחד הערבים קייט משכנעת את לואיז לצאת איתה למועדון, ושם היא מכירה את פול. פול הוא טייס במלחמה שנמצא תמיד באזור מסוכן, בין השניים מתעורר לו סיפור אהבה מסקרן ומעניין. לואיז המסכנה גם כאן תלויה בהוריה שמצאו לה שידוך והיא מתקשה להתנגד להם ולהביע את רצונה להתחתן עם פול. בסופו של דבר היא בורחת מהבית, מחליטה לצאת למלחמה בעצמה ומתגייסת כתותחנית. היא סוף סוף מרגישה שחייה משמעותיים, היא מרגישה שהיא מצליחה לתרום מעצמה ושאינה עומדת מנגד למלחמה ורק צופה בה. לואיז מספרת על הכול ביומנה, עד שיום אחד סיפור האהבה נקטע והיא כותבת משפט אחד קטן ואחרון ביומנה – "חשבתי שהוא אוהב אותי, הכול נגמר."

קארה מחליטה לצאת למסע בעקבות היומן, ונעזרת בשכנה החדש כדי לעקוב אחר צעדיה של לואיז. היא רוצה לדעת מה עלה בגורל האוהבים, מה קרה ללואיז במלחמה ולמה סיפור האהבה נגמר במפתיע. כחלק ממסע החיפוש של לואיז, קארה גם מוצאת את עצמה. שני הסיפורים הללו עטופים בסיפור של קארה וסבתה, ששירתה גם היא בתותחנים. סבתה מסתירה ממנה סוד כבר במשך שנים ולא מוכנה לדבר עליו, ואילו קארה מבינה שסבתה היא המשפחה היחידה שנותרה לה, ואם תמות, סודה ימות יחד איתה.

מדובר בספר יפהפה, אני קוראת לספרים כאלו הרבה פעמים "ספרי טיסה", מאחר והוא ספר מהיר וקליל, למרות הנושא שבו הוא עוסק. הספר כתוב יפה ובהחלט תפס מקום רב בליבי, גם אם לא היה עמוק מאוד ורציני מאוד. נהניתי לעבור את המסע יחד עם הדמויות ולגלות מה יהיה, וללא ספק גם אתם תהנו.

נוי פישמן

חייבת לתקן כל שגיאה לשונית בקול רם או בלב, כיאה לעורכת לשון. מאוהבת בבני הקטן ובקריאת ספרים

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן