Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
האור מעל לונדון
תגיות: ,
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2019
מס' עמודים: 309
2017 – קארה הרגריווס מגלה יומן מתקופת מלחמת העולם השנייה אשר תוכנו עתיד לשנות את חייה לנצח. 1941 – לואיז קין רק בת תשע־עשרה, אבל מסלול חייה כבר נקבע עבורה. היא מתבקשת לחכות בבית הוריה בכפר בקורנוול עד שהמחזר האמיד שלה ישוב מהמלחמה ויבקש את ידה. אבל פגישה מקרית בין לואיז לטייס חיל האוויר המלכותי לויטננט פול בוסטון המקסים, המוצב בבסיס בקרבת מקום, טורפת את הקלפים. הקלפים נטרפים בשנית כאשר הטייסת של פול מועברת בפתאומיות לבסיס אחר. לואיז, המבקשת לצקת משמעות גדולה יותר לחייה, מתגייסת לזרוע הנשית של הצבא הבריטי ונהפכת לתותחנית ביחידת הנ"מ. בעודה מתצפתת על השמים האפלים של לונדון בחיפוש אחר מפציצים, היא מוצאת נחמה בכתיבת חלומותיה ביומן. עשרות שנים אחר כך, כשקארה קוראת את מילותיה של התותחנית הבריטית, היא לומדת שגם ברגעים הקשים ביותר ניתן למצוא שביב של תקווה ומבינה שכמו לואיז, גם עליה לאזור אומץ ולהסתכן. ברומן קסום ושובר לב לוקחת אותנו ג'וליה קלי ללונדון של מלחמת העולם השנייה וטווה קשרים בין הווה לעבר באמצעות אוצרות עתיקים שנשכחו, ניצחונות שנחרתו בזיכרון וקשרי משפחה איתנים.

עלילת הספר 'האור מעל לונדון' מתארת שתי תקופות של זמן – ההווה של שנת 2017 והעבר בשנת 1941.

קארה הרגרייבס היא חוקרת עתיקות שעובדת בחנות לעתיקות באנגליה.
באחד הימים, מתגלגל לידיה במקרה יומן שכתבה בחורה צעירה בשנת 1941, במהלך מלחמת העולם השניה.
קארה אף מוצאת תמונה של אישה עם מדים של צבא נשים שסייעו בזמן המלחמה בתקופת הבליץ בלונדון.
התמונה והיומן מעוררים את סקרנותה הרבה והיא מחליטה לחקור מי האישה מאחורי היומן ומה היא עשתה בתקופת המלחמה.

השנה היא שנת 1941, לואיז קין היא נערה אפרורית בת 19 שחיה בקורנוול ועובדת כמנהלת חשבונות בחנות המקומית.
במהלך מסיבת ריקודים בזמן המלחמה, פוגשת לואיז את לוטננט חיל האויר פול בולטון, פול הוא טייס שמטיס את מטוס הספיטפייר.
פול מצליח לסחרר את לואיז וכמעט להפיל אותה מרגליה (תרתי משמע) הם פוצחים יחד בריקודים אל תוך הלילה ואחרי הערב הזה, שניהם יודעים שחייהם השתנו לנצח.

היא הרגישה שחייה חסרי משמעות, וקרוב לוודאי שלוטנט חיל האוויר פול בולטון היה הגבר המסעיר ביותר שהכירה מעודה. (עמ' 53)

לואיז ופול מתאהבים אבל כשהוא צריך לחזור לחזית, לואיז כבר לא יכולה להמשיך לחיות בבית הוריה כי המצב הופך להיות בלתי נסבל והיא מחליטה ברגע של ספונטניות להתנדב לצבא ולתרום את חלקה למאמץ המלחמתי.
לואיז מתגלה כעילוי ומתקבלת לחיל התותחנים המלכותי ועוברת לשרת בסוללת נ"מ עם עוד חמש נשים כמוה.
הזמן עובר, לואיז הופכת להיות לוחמת אמיצה ונכס יקר מאד לצבא, ברקע היא ממשיכה להיות בקשר הדוק עם פול דרך חליפת מכתבי אהבה ביניהם.

קארה של שנת 2017, נסחפת לתוך היומן של לואיז ועוקבת אחר המכתבים שלה אל פול, היא חייבת לדעת מי היא האישה המסתורית הזאת ומה עלה בגורלה, היא נעזרת בפרופסור מצודד שחוקר את ההיסטוריה שמאחורי המכתבים ושניהם נשאבים לתוך מסע מרתק אל העבר.
קארה עוברת דך חייה של לואיז מסע עצמי משלה והיא סוגרת מעגל עם הכשלונות שהיו מנת חלקה ואף חוקרת לעומק דברים אישיים שקשורים למשפחתה ומגלה סודות שהוסתרו מפניה היטב במשך שנים רבות.

האם תצליח קארה לגלות מה עלה בגורל לואיז? האם תצליח לסגור את כל הקצוות הפתוחים של עצמה?

העלילה נעה בין חייה של לואיז בעבר לחייה של קארה בהווה. לואיז היתה מעוררת השראה מבחינתי.
היא היתה אמיצה, עצמאית ונלחמה על מקומה בתקופה בה נשים היו פחות דומיננטיות מגברים ובעיקר בתקופה של מלחמה כה קשה. נהנתי לקרוא על עוד פן של נשים והעשיה החשובה והמבורכת שלהן במהלך מלחמת העולם השניה – ספר מושלם לאוהבי הרומנים ההסטוריים.

קריאה מהנה.

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן