Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
דרך ארוכה
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2020
מס' עמודים: 434
אדם המציג את עצמו כבנג'מין פריסט מצטרף לקבוצת תיירים המטיילת בגרנד קניון באריזונה, ונעלם. בחיפושים אחריו מתגלה רק גופתה של הפִּרדה שעליה רכב, שנשחטה באכזריות. אטלי פַּיין, חוקרת האף־בי־איי הממונה על המרחב, נקראת לחקור את העניין ומגלה שמדובר באיש משרד ההגנה, ושפרטי החקירה מדווחים לאגף לביטחון לאומי. אבל דווקא כשמתגלה רמז העשוי לשפוך אור על הסיפור, היא מקבלת הוראה מגבוה להפסיק את עבודתה על המקרה. בחושיה המחודדים היא מבינה שמדובר בסיפור גדול בהרבה מהיעלמות של תייר וממשיכה את החקירה.   אחותה התאומה של פיין נעלמה כשהשתיים היו בנות שש, ומאז לא נודעו עקבותיה. פיין יודעת כמה מייסרים הם החיים בצילה של אי־ ודאות, והיא נחושה לגלות מהו הסוד שנאסר עליה לחשוף. הדרישה להפסיק את מעורבותה הופכת לסדרת איומים שמשמעותם אחת - רדי מהתיק, או שתיפגעי. פיין מבינה שהדרגים הבכירים ביותר במדינה מעורבים בפרשה, ושייתכן שהעקבות מובילים אל מחוץ לגבולות ארצות הברית. היא מחליטה לסכן את שמה הטוב, את הקריירה המבטיחה שלה ואולי אף את חייה, כי היא מבינה שאם תתכחש לשליחותה היא מסכנת הרבה יותר מכך.   "דרך ארוכה" הוא מותחן מתוחכם שבמרכזו גיבורה מפתיעה, חזקה ושנונה. הספר מצטרף לסדרה ארוכה של רבי־מכר מבית היוצר של באלדאצ'י שיצאו לאור בעברית בהוצאת מודן: 'המשפחה הראשונה', 'איש הזיכרון', 'החיסול', 'הנופלים', ועוד.   "דיוויד באלדאצ'י במיטבו, מציג גיבורה חדשה ומרתקת ברומן מצמרר, חריף ומותח ללא הפסקה." סקוט טורו, מחבר רבי־המכר 'מעבר לספק סביר' ו'עדות'.

 

אטלי פיין היתה סוכנת FBI הרבה שנים, היא היתה מוערכת מאוד וניתן לה חופש פעולה מלא. הסיפור מתחיל כשהיא מחליטה שהיא רוצה לדעת לאן נעלמה אחותה כשבריון בשם דניאל ג'יימס טור חטף אותה מחדרן כשהן היו בנות שש בלבד. היא מגיעה לבית הכלא ומבקשת לדעת לאן הוא לקח אותה והוא מסרב לענות לה והסיפור מתחיל.

אבל אל תטעו, הסיפור של דניאל ג'יימס טור הופך למשני כשאטלי מוזעקת לחקור פרשה חדשה שהתחילה אי שם במעמקי הגרנד קניון. אחד מהמטיילים נעלם כאילו האדמה בלעה אותו ממש באמצע טיול באמצע הלילה כשפרדה משוספת נמצאה לא הרחק מהמקום שבו הם ישנו כשאותיות חרוטות על ראשה. אותו מטייל היה עובד במשרד ההגנה ומחקירה קצרה של אטלי עולה שהוא ככול הנראה השתמש בנוסף בזהות בדויה. אין סיכוי שיכל להעלם מהאיזור כאילו בלעה אותו האדמה.
לאטלי בתחילה החקירה עלו יותר מידי שאלות, ראשה היה מבולגן. מה הקשר בין פרדה עם אותיות חרוטות על גופה, שאולי קשורות לאגדה ישנה, לקבלן של משרד ההגנה שנעלם, לצידו של האיש שמתחזה אליו?

הרבה עבודה לאטלי, הרבה שאלות לענות עליהן. היא מתחילה בעבודתה הקשה כשאין לה קצה חוט אפילו ואז המזכירה שלה מוצאת מחקר שמסביר את משמעות ראשי התיבות ואטלי יוצרת קשר עם אחיו של הבחור שנעלם ומגלה שיש בעלי אינטרסים היו רוצים להעלים אותו. מיהם? כיצד היא תוכיח זאת?

מפה ואילך אין דרך חזרה. אטלי ממשיכה לחקור, המזכירה שלה הופכת להיות השותפה שלה ומהר מאוד הן חושפות סודות שמשהו לא היה רוצה שיתגלו. הקושי היה שאטלי לא ידעה מול מי היא נלחמת? מול מי היא עומדת? היא רק הבינה שלא מדובר באדם אחד אלא בארגון ששייך למדינה. אפילו הבוס שלה הוריד אותה מהחקירה. משהו לא רוצה שהיא תגלה את האמת. אטלי לא אומרת נואש, לא נכנעת וממשיכה את החקירה בעצמה כשהיא נעלמת מביתה ומעבודתה.

הספר הופך למסחרר באירועים שלו, באקשן שלו, באנשים שמתברר שמעורבים ובעיקר בקצב. אין רגע דל. יופי של ספר של בלאדצ'י, יופי של כתיבה, בול כמו שאני אוהבת. קראתי אותו בשלוק, הפרקים עפו להם ואני רק רציתי לדעת מה קרה בסוף…
אהבתי במיוחד את דמותה של הגיבורה, כנראה משום כך גם התחברתי לספר. לא משנה מה קרה לה, היא האמינה בעצמה וביכולותיה ודבקה במשימה שלה, אהבתי את הרעיון שהמזכירה שלה חברה אליה ויחד הן היו צמד חמד כמו תלמה ולואיז, כל הכבוד לבלאדצ'י שנתן קרדיט לייצוג נשי הולם.

שרון בצלאל

אמא לשלושה, אין לי דקה לנשום אבל בולעת ספרים כאילו אין מחר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן