Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
דרך ארוכה
תגית:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2020
מס' עמודים: 431
אדם המציג את עצמו כבנג'מין פריסט מצטרף לקבוצת תיירים המטיילת בגרנד קניון באריזונה, ונעלם. בחיפושים אחריו מתגלה רק גופתה של הפִּרדה שעליה רכב, שנשחטה באכזריות. אטלי פַּיין, חוקרת האף־בי־איי הממונה על המרחב, נקראת לחקור את העניין ומגלה שמדובר באיש משרד ההגנה, ושפרטי החקירה מדווחים לאגף לביטחון לאומי. אבל דווקא כשמתגלה רמז העשוי לשפוך אור על הסיפור, היא מקבלת הוראה מגבוה להפסיק את עבודתה על המקרה. בחושיה המחודדים היא מבינה שמדובר בסיפור גדול בהרבה מהיעלמות של תייר וממשיכה את החקירה. אחותה התאומה של פיין נעלמה כשהשתיים היו בנות שש, ומאז לא נודעו עקבותיה. פיין יודעת כמה מייסרים הם החיים בצילה של אי־ ודאות, והיא נחושה לגלות מהו הסוד שנאסר עליה לחשוף. הדרישה להפסיק את מעורבותה הופכת לסדרת איומים שמשמעותם אחת - רדי מהתיק, או שתיפגעי. פיין מבינה שהדרגים הבכירים ביותר במדינה מעורבים בפרשה, ושייתכן שהעקבות מובילים אל מחוץ לגבולות ארצות הברית. היא מחליטה לסכן את שמה הטוב, את הקריירה המבטיחה שלה ואולי אף את חייה, כי היא מבינה שאם תתכחש לשליחותה היא מסכנת הרבה יותר מכך.

החיים הם לא סרט וגם לא ספר. לפעמים התשובה הפשוטה ביותר היא התשובה הנכונה.

אטלי פיין היא סוכנת מיוחדת של האף-בי-איי שבשתים עשרה השנים האחרונות התמקדה בעיקר באכיפת החוק.
אטלי קשוחה ומלאת בטחון עצמי, היא מיומנת באומנויות הלחימה ומסוגלת להילחם גם באנשים הגדולים ממידותיה והמטרה שלה היא לשרוד בעולם שהיה ברובו עולם של גברים.
אטלי מסופחת לעיירה קטנה בשם שטרד רוק כסוכנת ממונה והיא אחראית מטעם האף-בי-איי על אזור הגרנד קניון אבל מעבר לעבודתה היא גם טרודה בעניין אישי שנוגע לאחותה.
בשנת 1989, פרץ גבר לחדר של אטלי ואחותה התאומה מרסי, השתיים היו אז בנות שש ולאחר שהוא הקריא להן שיר, חטף הפורץ את מרסי ומאז נעלמו עקבותיה. אטלי שנפצעה במהלך האירוע לא הצליחה להיזכר בפניו של החוטף והמקרה רודף אותה במשך 29 שנים.
אטלי חושדת שהיא נחטפה ע"י אסיר שיושב בכלא על רצח של שלושים וארבעה קורבנות אבל אין לה שום הוכחה בנושא וגם האסיר לא מוכן לספק מידע לגבי אחותה שנעלמה.
אטלי נשלחת לטפל במקרה מוזר של פרדה שבטנה שוספה באכזריות וגופתה נמצאה בגראנד קניון ועל גופה נחרטו אותיות לא ברורות.

גבר בשם בנג'מין פריסט שרכב עליה במהלך היום נעלם עם חפציו והחוקרים לא יודעים האם הוא זה שהתעלל בחיה המשוספת או שהוא ראה מישהו אחר עושה זאת ונחטף.
בנג'מין היה חלק מקבוצה של מטיילים שישנו בחוות נופש במהלך הלילה אבל אף אחד לא שמע או ראה מה קרה שם במהלך התקרית.
פקחי האזור מפיצים תיאור של בנג'מין ומנסים לאתר אותו אבל אטלי לא בטוחה שמדובר בזהותו של בנג'מין פריסט האמיתי והיא מגלה שיש במקרה הזה הרבה דברים נסתרים מהעין.
יש לה יותר מידי קצוות פתוחים שאף קצה לא קשור לאחר ודווקא כשהיא סקרנית לגלות מה באמת קורה סביבה, הממונים עליה מנסים להוריד אותה מהתיק אבל לא אחת כמו אטלי תפרוש בשיא כשעומד בפניה אתגר כל כך מסקרן.

אז מיהו בנג'מין פריסט המסתורי, לאין הוא נעלם? מי רצח את הפרדה ומי מנסה להוריד את אטלי מהתיק הזה?

הפרקים מתארים את תיק החקירה שאטלי מטפלת בו וגם מזכירים את ילדותה ומקרה החטיפה של אחותה.
אטלי היא סוג של זאב בודד, היא אוהבת את המרחבים הפתוחים, וסולדת מרכוש ויתכן שזה נובע מתוך הפחד שלה מאובדן לאחר חטיפת אחותה.
טראומת הילדות שלה עיצבה את חייה וכיוונה אותה להיות האישה שהיא הפכה להיות בבגרותה.
חייה סובבים סביב שני דברים בלבד: ספורט ועבודתה באף-בי-איי.
התענגתי על דמותה חדת האבחנה, החריפה, השנונה והמתוחכמת של אטלי, ואהבתי את כוח הרצון שלה לא לוותר גם כששמים לה ברקסים בגלגלים. היא אמנם לא היתה יצור חברתי אבל היא התנהגה כמו פרופיילרית ויכלה לאבחן באופן מדויק אנשים ואת סגנון החיים שלהם.
במהלך העלילה אטלי נעזרת במזכירה הנאמנה שלה קרול בלום והשתיים יוצאות להרפתקה אל עבר הלא נודע כמו דמויותיהן הקולנועיות של תלמה ולואיז ומשאירות אבק לכל הגברים שמנסים לעמוד בדרכן. אהבתי את השנינות ואת הדינמיקה הטובה בין שתיהן.
הספר התחיל כספר מתח איטי עם מקרה מוזר ולא דרמטי מידי אבל בהמשך הפך להיות ספר מרתק, מלא באקשן ובטוויסטים לא צפויים ועד הרגע האחרון לא היה ברור מי הרעים ומי הטובים בעלילה.
נהנתי מאד מכתיבתו המצוינת של באלאדצי, הספר הזה הוא הראשון מתוך סדרה על הסוכנת הפדרלית אטלי פיין וכל כך התאהבתי בדמות שלה שנותר לי רק לקוות שגם הספרים הבאים בסדרה יתורגמו לעברית.

קריאה מהנה.

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן