Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
דמעות של אהבה
תגית:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2018
מס' עמודים: 375
אוקטביו ריביירו אוהב אמת, יופי, ספרות ומעל לכול את אשתו סלומה. כשהיה סטודנט חיזר אחריה באמצעות מילותיהם של משוררים גדולים, והיא התאהבה באינטליגנציה החריפה שלו ובתשוקתו הבלתי מתפשרת. אולם כשהפיכה פתאומית בצ'ילה מביאה לשלטון דיקטטורי אכזר, וסלומה מתחננת בפני אוקטביו להעמיד את ביטחון המשפחה בראש מעייניו ולא להתבטא כנגד המשטר החדש, הוא מסרב. מי שנאלצת לשלם את המחיר על חוסר פשרנותו של אוקטביו היא אשתו, אך כשהוא מבחין בסכנה הנשקפת למשפחתו מוצא עבורם אוקטביו מקלט פוליטי בשוודיה. שם סלומה פוגשת את סמואל, פסיכיאטר יהודי, בן לניצולי שואה מצרפת, המסייע לטפל בצלקות שהותירו בנפשה החוויות בצ'ילה. יחד עמו היא תגלה שהדרך חזרה לאהבה שזורה בסודות כאובים. כתיבתה הרגישה ודמויותיה רבות-העוצמה הפכו את אליסון ריצ'מן לסופרת בעלת שם בארצות הברית. הרומנים ההיסטוריים פרי עטה תורגמו עד כה לעשרים שפות ונהפכו לרבי-מכר בארצה ובעולם. ספריה שתורגמו לעברית, "גן המכתבים", "אהבה אבודה" ו"שעות הקטיפה" היו לרבי-מכר גם בארץ.

אוקטביו, סטודנט לספרות, היה עובר בכל יום ליד המנזר ורואה נערה יפה קוטפת תפוזים. הוא מתאהב בה ממבט ראשון. חולפים הימים והוא מחליט לנסות את מזלו, להגיע לליבה של סלומה ולהטמין לה שירים בתוך התפוזים. כך נרקם לו סיפור אהבה בסתר.. אוקטביו וסלומה תופסים רגעים גנובים. עד שסלומה נכנסת להריון.
אוקטביו בא לבקש את ידה מהוריה האמידים, שמזלזלים בסטודנט העני ומנסים למנוע את השידוך.. כמובן שהאהבה מנצחת והם מתחתנים. אוקטביו מבטיח לחמיו כי ימצא עבודה טובה ויפרנס את ביתו כך שלא יחסר לה כלום.
החודשים חולפים ועבודה אין, יום אחד פונה אליו בבית קפה אלמוני המתלהב מיופיו ומציע לו להיות שחקן קולנוע, אוקטביו מסכים ולאט לאט הופך לשחקן הכי נערץ בצ'ילה.
בהיותו שחקן, אחד המועמדים לראשות הממשלה פונה אליו לאימון בדיבור למצלמה ולקהל. הוא אכן נבחר לראש הממשלה, ואוקטביו הופך לאוהד שלו.
רצה הגורל ומתרחשת הפיכה, השלטון הופך דיקטטורי וקיצוני ומפיל את הממשלה. אוקטביו ממשיך להאמין בדעותיו הפוליטיות שאינן קבילות באותם ימים. ועל אף תחנוניה של אשתו סלומה שידאג בראשונה לילדיו ומשפחתו, הוא ממאן לשתוק..
עד שיום אחד הם פוגעים ביקר לו מכל  – סיפורי השבי מכילים תיאורים מצמררים, שאינם לבעלי לב חלש…
במקביל מסופר על סמואל, פסיכיאטר יהודי שבוחר לעזור לפליטים בשבדיה ולטפל בהם, אולי כי גורל הוריו הפליטים,ניצולי השואה, מהדהד בזיכרונו… ברקע מסופר גם סיפורו האישי.
משפחת ריביירו בורחת לשבדיה, ושם סלומה מגיעה לסמואל לטיפול שמוציא ממנה סודות כאובים, כעס וגם אהבה.

הפוטנציאל של הספר טוב, העלילה מרתקת, וכמובן הז'אנר – רומן היסטורי, שהוא מהחביבים עלי, תרם להנאה, כמו כן התוודעתי לתקופה שלא הכרתי בהיסטוריה. מה שבכל זאת הפריע לי זה העלילה המקבילה של סמואל ומשפחתו שפחות רלוונטית להתפתחות העלילה ובמידה מסוימת לא ממש קשורה לסיפור (אע"פ שסיפורו מרתק בפני עצמו), וזה שהעלילה די צפויה, חולפת בקלילות ובלי הרבה עומק.

סה"כ ספר קליל שאלמלא הקטעים הקשים לקריאה היה יכול לשמש כספר טוב להעביר איתו טיסה או שבת..

חוי הראל

נשואה ואם לארבעה, תולעת ספרים מלידה ואופטימית נצחית.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן