Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
דלת חדשה נפתחת
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2017
מס' עמודים: 187
"דלת חדשה נפתחת – סיפורים מחדר האימון" מאת דני בן-יעקב, כולל קובץ של 13 סיפורים אמיתיים המוצגים בגוף ראשון שמאפשרים לראשונה הצצה נדירה אל תוככי האימון והתבוננות מיוחדת על דרך עבודתו של המאמן (COACHER) עם מאומניו. תקראו איך מלכדים משפחה מסוכסכת בתוך עסק משפחתי, איך הצליח שי להזדקף בחייו האישיים כמו עץ הברוש, מדוע זקוק כל אחד מאיתנו למראה שתשקף את עצמנו, מה מרוויחים כשמפתחים סבלנות וסובלנות ואיך ברכת "'בוקר טוב" משפרת את איכות חיינו. בדרכו הישירה ובשפתו המיוחדת מתאר המחבר חוויות שעבר בשני עשורים של תהליכי אימון והוא מאפשר גם לכם, לראשונה, "להיכנס לראשו" ולהבין מה הוא רואה ועל מה הוא חושב בעת האימון. הסיפורים כתובים בשפה קלילה וקולחת וסוחפים אתכם אל תוך אירועים ומצבים המוכרים לכולנו בחיי היומיום, אם כי מזוויות מעט שונות ומאתגרות. במהלך הקריאה תחשׂפו לתובנות מעוררות מחשבה ולשינויים מופלאים שאירעו לאנשים בתהליך האימון. כל פרק בספר ירתק אתכם וישנה את תפיסתכם. תקבלו תובנות רבות ומחכימות שיניעו אתכם לפעולה ולהצלחה.

כותב הספר דני בן-יעקב החל את דרכו המקצועית כמדריך, איש שווק וסוכן ביטוח אבל מפגש מקרי עם המאמן האישי אלון גל, בשנות התשעים גרם לשניים להתאחד, היום הם עובדים יחד ודני הפך למאמן אישי ועסקי של חברת "תות תקשורת ותוצאות".
מבחינתו של דני, ההצלחה בתהליך תלויה במאמן ובמאומן ובשיתוף הפעולה ביניהם.
בספרו "דלת חדשה נפתחת", דני מתאר מספר סיטואציות בהן הוא נתקל בזמן האימון העסקי, בין לקוחותיו הרבים נתוודע למשפחה שמנהלת עסק משותף ובה אב המשפחה שמכור לעבודתו ולא מוכן להאציל סמכויות מחשש שבלעדיו כל העסק יקרוס (זה מוכר לי באופן אישי מהעסק המשפחתי של אבא שלי).
בדרכו המקצועית והמתוחכמת, מוצא דני את הדרך לגרום לאב לפנות גם זמן למשפחה ולעיסוקים אישיים שאינם קשורים לעבודה ולהתחיל לחיות כמו בן אדם נורמלי.

זה לא משנה כמה הן שנות חייך, אלא איזה חיים יש בשנותיך. (עמ' 29)

דני מדבר בספרו על יחס אנושי במקום העבודה וגם על התמודדות של יחסים אישיים בין בני משפחה.
הוא מלמד איך ניתן להתמודד מול משחקי אגו בין בני משפחה שעובדים יחד ונותן כיוון וליווי צמוד כיצד ניתן לנהל את התקציב המשפחתי.
רוב הבעיות במפגשים שלו עם לקוחות מתמקדים על קצרים בתקשורת, כאשר צד אחד מבין דבר אחד בזמן שהצד השני ניסה להעביר לו מסר אחר, חוסר תקשורת מביאה לבעיות ביחסים האישיים וגם גורמת לתפקוד לקוי בעבודה וחוסר מוטיבציה לבצע את המשימות והיעדים שהוצבו בפני העובד.
דני ניחן באינטליגנציה רגשית גבוהה ואינטואיציות חזקות, הוא יודע לקרוא הבעות פנים של אנשים כשהם שמחים, עצובים, עצבניים או סתם לא מסופקים ואלה כלים שמאפשרים לו לתת שירות יעיל ומעמיק יותר כלפי הלקוחות שלו, הוא בונה בסיס של אמון הדדי מהרגע הראשון בינו לבין האנשים שהוא עובד מולם.

כאשר האדם מלא טענות ותסכול – הוא לא יכול להכיל דברים נוספים.  חייבים ליצור ונטילציה ולשחרר. חייבים ליצור מקום להכלת תובנות חדשות, ובמיוחד תובנות השונות מאלה הקיימות בתודעתו. (עמ' 101)

נהנתי מאד לקרוא את הספר "דלת חדשה נפתחת", היו הרבה קטעים שצחקתי לעצמי וגם התרגשתי עד דמעות וקטעים אחרים שהזדהתי איתם והם הזכירו לי את העסק האישי של המשפחה שלי שמנוהל על ידי אבי ואין בו מקום לדיעות של אנשים אחרים מלבדו.
לקחתי מהספר הרבה טיפים לחיים ותובנות שחלקן ידעתי וחלקן היו חדשות לי, בסופו של דבר, בשורה התחתונה, בכל דבר בחיים הדבר החשוב ביותר הוא לנהל תקשורת טובה.

דני בן-יעקב מעביר הרצאות ותהליכי אימון בחברות מסחריות ואף מקדיש מזמנו לפעילות חברתית והתנדבותית.

קריאה מהנה

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן