Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
דירת שותפים
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2019
מס' עמודים: 427
מה היה קורה אילו שותפכם לדירה היה גם הנפש התאומה שלכם? ״דירת שותפים״ הוא סיפור מהנה על מציאת אהבה בדרכים הכי לא צפויות. אחרי פרידה מכוערת טיפי מור זקוקה למקום לגור בו. מהר. ובזול. אבל הדירות בטווח היכולת שלה עלובות לתפארת. מתוך ייאוש היא עונה על מודעה לדירת שותפים. ליאון שעובד משמרות לילה יהיה בדירה בשעות היום, וטיפי תוכל לשהות בה בלילות ובסופי שבוע. הוא נמצא בדירה רק כשהיא במשרד. למעשה, הם לעולם לא ייפגשו. טיפי וליאון מתחילים לכתוב זה לזה פתקים – תחילה על יום הוצאת האשפה, ותיאומים מנומסים לחלוקת שאריות האוכל, והשאלה הנצחית סביב מושב האסלה – למעלה או למטה. למרות היותם הפכים גמורים, עד מהרה הם מתיידדים. ואולי יותר מזה. אבל התאהבות בשותפ/ה היא רעיון רע מאוד... במיוחד אם מעולם לא נפגשתם. בת' אולירי עבדה בתחום המו"לות של ספרי ילדים לפני שהיתה לסופרת במשרה מלאה. הרעיון לספר עלה בראשה כשבן זוגה הרופא עשה משמרות לילה במסגרת הכשרתו, ולפעמים עברו שבועות בלי שנפגשו; אבל היא יכלה לעקוב אחר חייו לפי מספר כוסות הקפה שנשארו על השיש, כמה הוא אכל, והאם הסימנייה בספר שקרא שינתה את מיקומה. מה אפשר ללמוד אפוא על מישהו שגרים איתו, כשאין שום חפיפה בין חייכם?

החיים בדרך כלל פשוטים, אבל את שמה לב עד כמה הם פשוטים עד שהם נהיים מסובכים נורא פתאום.

טיפני מור היא רווקה שמתגוררת באסקס ועובדת כעוזרת עורכת בחברה שמתמחה בספרי מלאכת יד ועשה זאת בעצמך, טיפני המכונה טיפי, אוהבת את עבודתה מאד אבל המשכורת שלה נמוכה ולא מאפשרת לה לחיות חיי מותרות.
טיפי זה עתה נפרדה מהחבר שלה ג'סטין ונותרה ללא דירה.
התקציב שלה לא מאפשר לה להתגורר בדירה יוקרתית ומחירי הדירות בלונדון מרקיעי שחקים אז הדבר היחיד שנותר לה לעשות הוא לעבור לדירת שותפים במרכז לונדון שפנויה לחצי שנה בלבד.
הבעיה היא שזאת לא רק דירה משותפת אלא שהדירה כוללת גם מיטה משותפת. הדירה מכילה רק שני חדרים ומיטה אחת והדייר שמתגורר בה עובד כאח בהוספיס ועושה משמרות לילה ולכן בלילות המיטה פנויה וטיפי תוכל לישון בה.
הדירה תהיה של טיפי בכל יום משעה שש בערב עד שמונה בבוקר במהלך השבוע וכל סופשבוע ולכן היא לעולם לא אמורה לפגוש את הדייר שמתגורר בה.
כשטיפי מגיעה לדירה כדי לפגוש את השותף ששמו ליאון טומי, היא פוגשת במקומו את החברה שלו קיי.

קיי לא אוהבת בלשון המעטה את הסידור הזה של השותפות וממש לא מעוניינת שאישה זרה תישן במיטה של החבר שלה אבל היא יודעת שליאון זקוק לכסף ולכן עוברת על הכל בשתיקה רועמת.
טיפי מתמקמת בדירה וליאון מרגיש שמישהו זר השתלט לו על החדר והדירה, ליאון לא רגיל לחיות בשותפות ואם היה מסוגל לחיות עם אדם נוסף אז הוא היה עובר להתגורר עם קיי אבל בשביל הכסף שהוא עומד לקבל כל חודש הוא מוכן לספוג הכל.
טיפי וליאון לא מצליחים להיפגש אבל מתחילים לתקשר דרך פתקים שהם משאירים זה לזו בדירה.
בהתחלה הפתקים מאד ענייניים אבל במהרה הופכים להיות אישיים ומשעשעים.
טיפי וליאון לומדים להכיר אחד את השנייה דרך הפתקים, טיפי עדיין מאוהבת באקס שלה ולא חסרות לה דרמות בעבודה ואילו ליאון חווה דרמות משפחתיות והתמודדויות יום יומיות עם המטופלים שלו בהוסטל.
טיפי וליאון לעולם לא נפגשים אבל כשזה כבר קורה באופן בלתי צפוי, כל החומות נופלות ולא ניתן להכחיש את המשיכה ביניהם. מאותו רגע ברור לשניהם שהחיים שכל אחד מהם הכיר קודם, לא יוכלו לחזור לעולם לאותה נקודה.

העלילה נעה בין חייה של טיפי לחייו של ליאון ובכל פרק נחשף צד של כל אחד מהם.
הספר הזה הזכיר לי את עצמי לפני הרבה שנים כשגרתי עם שני שותפים בדירה מעופשת בתל אביב, אחד השותפים היה חבר קרוב ואת השותף הנוסף כמעט ולא פגשתי בכלל, זה הרגיש כמו לגור עם באטמן שיוצא מהחדר שלו רק בלילות כשכולם ישנים כדי להציל את העולם ולחזור שוב למעורה שלו וכמובן לא היו חסרים קטעים מביכים שיכולים לקרות רק בדירת שותפים.
אהבתי את דמותה של טיפי, היא הייתה מקסימה, אימפולסיבית, ססגונית, טובת לב ותמיד חיפשה איך לשמח אחרים וגם הייתה לה נפש יצירתית שגרמה לה לצאת מחוץ לקופסה.
במובן מסוים היא הייתה ההיפך הגמור מליאון שהיה טיפולי וסיעודי כלפי אחרים כל חייו.
טיפי הייתה כמו משב רוח רענן שנכנס בסערה לתוך חייו המשמימים והקודרים של ליאון.
הספר כלל את כל הדברים שאני אוהבת: הומור בריטי משובח, העיר לונדון, סריגת קרושה וסיפור רומנטי מרגש, הוא היה סוג של קומדיה רומנטית שאנחנו אוהבים לצפות בה בקולנוע ולהתמוגג מנחת, אני בכל אופן קראתי אותו בהנאה צרופה וחייכתי לעצמי הרבה, הספר הזה מוכיח שאהבה יכולה להגיע מהמקומות הכי לא צפויים.

קריאה מהנה.

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן