Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
דירה בפריז
תגית:
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2018
מס' עמודים: 304
מדלן, שוטרת לונדונית צעירה, שוכרת סטודיו בסמטה פריזיאית קסומה כדי להתבודד ולנוח. אבל באותו יום ממש מגיע לסטודיו גספר, סופר מניו יורק, כדי לכתוב בבידוד. בגלל טעות של מתווך דירות, נגזר עכשיו על שני המתבודדים הללו להיות ביחד. הסטודיו השתייך לצייר המפורסם שון לורנץ, שמת לפני שנה והשאיר שלושה ציורים שנעלמו. מדלן וגספר - המוקסמים מגאונותו ומסוקרנים מגורלו המר - מחליטים לשלב כוחות כדי לאתר את הציורים רבי הערך האלה. אין להם דרך לדעת, שכדי לחדור לסודו האמיתי של שון לורנץ יהיה עליהם להתעמת עם השדים שלהם עצמם, בחקירה שתשנה את חייהם לנצח. גיום מוסו נולד בצרפת ב־1974, והוא הסופר המצליח ביותר בצרפת. בנה של ספרנית, שכבר בגיל עשר חלם להפוך לסופר. ספריו תורגמו ל־40 שפות ונמכרו עד כה ב־28 מיליון עותקים. ספריו קולו של המלאך, מחר, סנטרל פארק והנערה מברוקלין ראו אור בהוצאת כנרת זמורה ביתן והיו לרבי מכר. "מותחן עם טוויסט מטורף! מוסו שוב מבלבל את הקורא לאורך כל הדרך." - לה פריזיאן "תעלומה, רומנטיקה, תשוקה, צלילה לעולם היצירה המסתורי עם גיבורים אנושיים להפליא." - קוסמופוליטן "מותחן שיגרום לכם לשכוח את חיי היומיום השגרתיים ולהתחיל לחלום ולדמיין." - Elle ספריו של גיום מוסו מצטיינים בחדשנות הייטקיסטית הן בתוכנם והן בדרך העברת העלילה: יותר מקול דובר אחד בכל ספר, מיילים והודעות טקסט בין הגיבורים ועוד. כמו כן ספריו חוצי ז'אנרים. הגיבורים שלו מתנהלים בעולם המודרני והכאוטי שלנו, שהטכנולוגיה הופכת אותו לכפר (גלובלי) קטן, גם כשהם עוסקים עבודות low-tech מסורתיות ובערכים שהאנושות עסוקה בהם משחר היותה.

שוטרת לונדונית בדימוס ומחזאי וסופר ממורמר משכירים כל אחד בנפרד דירה של אמן מפורסם שנפטר בפריז, הם מגיעים לדירה והופ, מגלים שבעקבות טעות שנפלה במערכת הם נתקעו אחד עם השני.
נשמע כמו התחלה של בדיחה די גרועה נכון? אז זהו, שזה בדיוק מה שקרה למדלן וגספר, ומזל שכך, אחרת האמת לא הייתה יוצאת לאור.

אז כאמור, מדלן וגספר משכירים שניהם בטעות את הדירה של האמן הנודע שון לורנץ אשר מת מהתקף לב. נפעמים מהאומנות המצמררת והטרגית שלו, מגלים מדלן וגספר כי חייו של האמן היו רוויים בסבל, כאשר השיא היה מותו הטראגי של בנו היחיד, מותו הטראגי "לכאורה".

שון לורנץ לא האמין שבנו מת והמשיך לחפש אותו עד רגעיו האחרונים.

מדלן וגספר נכנסים לסחרור אחר הסיפור של לורנץ תוך התמודדות עם השדים האישיים שלהם. הממצאים שהם מגלים שואבים אותם פנימה אל תוך עולמו המטורלל של לורנץ ואל רוצח סדרתי שזכה לכינוי "שד היער".

האם הם יגלו מה עלה בגורלו של בנו של שון לורנץ? ובכך תצטרכו לקרוא לגלות בעצמכם.

גילוי נאות, זה הספר הראשון של גיום מוסו שקראתי. אנשים שמכירים אותי יופתעו מהווידוי כי הז'אנר האהוב עליי הוא מתח, וגיום נחשב כמתמחה בסוג ז'אנר זה.

אין ספק שאחרי הספר הזה אני אמשיך לקרוא ספרים של גיום מוסו, הוא סופר בחסד עליון. בעיניי לקח לספר קצת זמן להתניע, לא אשקר שבשליש הראשון שלו קיוויתי שהמתח יגיע כבר, וכשהוא הגיע בשני שלישים האחרים של הספר נהניתי מאוד וחיכיתי לראות מה יעלה בגורלם של הגיבורים. אני מודה שהסתקרנתי ואישית, אני מקווה שבשאר הספרים העלילה מתניעה יותר מהר.

הספר מומלץ בחום לכל מי שחובב את הז'אנר, אך לא הייתי ממליצה למי שרוצה להתנסות לראשונה בז'אנר לקרוא אותו, כי כאמור, לטעמי לקח זמן לעלילה להתניע.

תהל רוזיליו

כל ספר טוב יתקבל אצלי בברכה. אוהבת לטייל בארץ ובעולם. "הדבר המדהים בספרים הוא שהם נותנים לך לטייל מבלי להזיז את הרגליים שלך."

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן