Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
דיאנה - הסיפור האמיתי
תגית:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2022
מס' עמודים: 395
ביוגרפיה הסנסציונית של הנסיכה דיאנה, שנכתבה בשיתוף פעולה סודי עימה, רואה כעת אור לראשונה בעברית, לציון עשרים וחמש שנה למותה. כשהספר דיאנה – סיפורה האמיתי יצא לאור לראשונה ב-1992, הוא זכה להשמצה ולגינוי מצד הממסד הבריטי והתקשורת, ושינה את דעת הקהל לגבי בית המלוכה הבריטי. בפעם הראשונה מישהו ממשפחת המלוכה דיבר בגלוי וללא מעצורים. דיאנה נסיכת ויילס הייתה אייקון בחייה ואגדה במותה, ודמותה ממשיכה לרתק את העולם גם בימינו. מהדורה זו כוללת קטעים נבחרים מההקלטות המקוריות, שבהן דיאנה מגוללת בקולה ובמילותיה את הסיפור שהסובבים אותה ניסו להסתיר מעין כול. דיאנה – סיפורה האמיתי מכר עשרות מיליוני עותקים ברחבי העולם, כיכב במשך 58 שבועות רצופים ברשימות רבי¬המכר, תורגם ל-35 שפות ושימש השראה לסרטי קולנוע ותעודה, לספרים ולמאמרי פרשנות על בית המלוכה הבריטי. אנדרו מורטון הוא אחד הביוגרפים המובילים בעולם בנושא בית המלוכה וידוענים עכשוויים. הוא מתגורר בלונדון ובלוס אנג'לס. "אם דיאנה הייתה חיה בימי הביניים, ראשה היה נערף בגלל הספר הזה" דיקי ארביטר, לשעבר קצין העיתונות של המלכה "הספר הטוב ביותר שנכתב אי־פעם על בית המלוכה." דיילי טלגרף  "תחקיר מוקפד ומהימן שהוליד ספר מכונן על משפחת המלוכה." הסאנדיי טיימס "ספר מרתק וגדוש תובנות על חייה של דיאנה. " דיילי מייל  "קריאה ממכרת." סאנדיי אקספרס

הורי לימדו אותי לא להאמין לכל מה שאני רואה. "לא כל הנוצץ זהב" הם אמרו וככול שאני מתבגרת אני מבינה כמה שהם צדקו.

 

הספר שלפנינו נכתב על ידי כתב מלכותי שעשה עבודת תחקיר מעמיקה לפני שהביא לפנינו את סיפורה של הנסיכה דיאנה.

הספר מחולק לשלושה חלקים. הראשון הוא תמלול הראיונות שהיווה הבסיס לספר שפורסם אז, השני היא הביוגרפיה שלה והשלישי הוא התיאור של מה שקרה לאחר מותה בתאונה הטראגית בשנת 1997.

 

הקורא מתחיל את הספר כסופו ידוע מראש. אבל אני לא בטוחה שרוב הקוראים יודעים איך הוא התחיל ומה באמת קרה בדרך.

דיאנה היא בת למשפחת ספנסר, אצולה בפני עצמה. הילדות שלה לא היתה טריוואלית ורגילה, הקשר בין הוריה היה רעוע, הם נפרדו ואין ספק שזה השפיע על ילדי המשפחה.

היא הכירה את הנסיך צ'ארלס כשהיתה רק בת 19 ואילו הוא סביב גיל השלושים. גילו המתקדם יחסית של הנסיך דחף אותו למצוא פרטנרית מתאימה לנישואין ודיאנה לגמרי ענתה על הדרישות כשהיה לה אילן יוחסין מרשים.

הם נישאו בשנת 1981 ודיאנה הפכה להיות לנסיכה אמיתית אך כבר לפני הנישואים היא הבינה שהחיים שלה לא הופכים להיות פשוטים יותר.

היא היתה לבדה, הנסיך הלך אחרי אישה אחרת כשכולם, אבל כולם עוזרים לו להסתיר את אשר רצה. היא היתה בודדה במערכה ומסכנה "היא הבינה שאם לא תנקוט פעילות קיצונית, מחכה לה מאסר עולם של אומללות וצביעות". היא היתה במלכוד שכן הצטרפו יחדים אל תוך הסיפור וחייה כולל האישיים פתוחים לעיני כל.

היא רצתה שהאמת תצא אל האור רק שלא ממש ידעה באיזו דרך לבחור. היא ידעה שאם תוציא את סיפורה האמיתי יש מי שידאג להוציא אותה כלא שפויה בתוך הסיפור, יש מי שישפוט אותה ויש מי שיהרוס את חייה. אבל איך בכל זאת תעביר את המסר לעולם שבחוץ?

היא בחרה לספר את סיפורה לעיתונאי המלכותי אך זה נעשה בהחבא. העיתונאי שלח שליח עם שאלות וציוד הקלטה וזה הסתגר עם דיאנה בחדר והיא שפכה את אשר על ליבה.

הספר יצא לאור והוחרם על ידי חנויות ספרים, סופר מרקטים והתקשורת. היא היתה נחושה בצידקתה ורצתה לעזור לנשים במצב דומה.

את מה שבאמת עבר על דיאנה תוכלו לקרוא בספר המרתק שלפנינו שמשלב את העדויות שלה, תמונות, ביוגרפיה ובעיקר מספר את סיפורה הטראגי.

הדמות של דיאנה היא יוצאת דופן גם בגלל מי שהיתה ובעיקר בגלל מה שעברה. חייה הצעירים היו לא פשוטים ושכבר התחתנה והפכה לנסיכה, כשחשבה שהדברים מסתדרים ושמצאה אהבה ומשפחה, הגורל רצה אחרת.

הביוגרפיה מספרת על היחסים הלא פשוטים שלה עם התקשורות ומוסד המלוכה, גם כשרצתה לסיים וגם כשוויתרה.

דיאנה רצתה בסך הכל שבעלה יאהב אותה, היא לא ביקשה הרבה. היא היתה דמות יוצאת דופן ושונה בנוף המשפחה. היא עסקה הרבה בגיוס כספים ותרומות, היתה אמפאתית לסביב ומבלי שאפילו התכוונה השאירה את חותמה .

המשפט שאמרה דיאנה שמסכם בצורה הטובה ביותר את שחוותה היה "רגע אחד הייתי אלמונית, כעבור רגע הייתי נסיכת ויילס, אם, צעצוע תקשורתי, בת למשפחה הזאת וזה היה מעבר לכוחותיו של אדם אחד".

הביוגרפיה מרתקת, כתובה מזוויות שונות, מעבירה לקורא סיפורים אישיים. מודה שניתן היה לקצר במידע ובסיפורים אישיים שהעמיסו על הקריאה אבל בסך הכל הספר היה מרתק וקולח, קראתי אותו בשלוק. אין ספק שהיא אישה אמיצה שרק ביקשה חיים נורמליים עד כמה שאפשר כנסיכה. עם כל הקושי והבעיות היא ניסתה לחיות, רצתה להיות נאהבת, היא אהבה את ילדיה והיתה להם לאם מסורה ועשתה הרבה מאוד למען אחרים.

מותה הטראגי היה לסיום עצוב של הסיפור, יהיה זיכרה ברוך.

כמה עובדות שאולי לא ידעתם על הנסיכה:

  • עבדה בתור אומנת ובגני ילדים בצעירותה
  • היא התארסה בת 19 בלבד.
  • כשהיתה בת 9 נפרדו הוריה
  • היתה לה ילדות לא פשוטה
  • בתור ילדה הצטיינה בשחיה ובריקוד
  • שאיפותיה להיות מורה למחול נגדעו בתאונת סקי באלפים
  • בבית המלוכה החליפה 4 מלתחות בגדים בכל יום

את שאר העובדות (המעניינות באמת), תקראו בעצמכם 😊

 

קראתי בעברית:

https://did.li/6h5YH

שרון בצלאל

אמא לשלושה, אין לי דקה לנשום אבל בולעת ספרים כאילו אין מחר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן