Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
דיאנה ודויד
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2021
מס' עמודים: 216
"ערב אחד התחלתי לחשוד שלדויד יש מאהבת." כך נפתח סיפורה של דיאנה, מתווכת דירות בת ארבעים ושלוש מצפון תל אביב, שחיה ברווחה ובנוחות כלכלית לצד בעלה הפסיכולוג ובנם המתבגר. ההתרחשות מתחילה בצלצול טלפון שבוקע מהנייד של דויד באמצע ארוחת הערב המשפחתית. הוא ממהר לקום מהשולחן ולענות מחוץ לטווח שמיעתה של דיאנה, ובלבה מתעורר החשד שבעלה המוצלח, המתחשב והכובש בוגד בה עם אישה אחרת. וכך, כשהיא נשלטת בידי דחף לגלות אם זו רק פרנויה שלה או שדויד באמת בוגד בה, דיאנה מחליטה לעקוב אחריו. היא יוצאת למרדף חסר מעצורים אחר האמת, ומוצאת את עצמה בזירה מציצנית שבה רדיפה גוררת רדיפה, פיתויים בלתי צפויים צצים, יצרים מתגברים, והגורל משחק תפקיד חשוב. ובתוך הטירוף שמשתלט עליה – הארוטיקה הולכת וגואה. "דיאנה ודויד", רומן מאת שירה כרמי ("האהבה הכי גדולה בעולם", אחוזת בית), הוא סיפור מפתיע, רב-שכבות וחכם, שצולל אל חיי נישואים תקינים-לכאורה ומתעמק בנבכי נפשה של אישה המבקשת להשתחרר מהכבלים שהיא עצמה הצמיחה. האם דויד אכן בוגד בדיאנה? ובעצם, מי בוגד במי? הרומן המתעתע והסוחף של כרמי בוחן בכישרון סיפור יוצא דופן את המתח שבין החזות הבורגנית ליצרים המבעבעים בנו, ואת המפגש הטעון שבין ראייה סובייקטיבית לַמציאות עצמה.
‏לכל אישה יש אינטואיציה נשית מאוד חזקה ויש משפט שמלווה אותי כל חיי: ״אם יש ספק, אין ספק!״
‏דיאנה היא מתווכת דירות ודויד הוא פסיכולוג. יש להם בן אחד (מבחירה), מתבגר, פלוס כלב. הם גרים בצפון תל אביב בנוחות ורווחה כלכלית. על פניו נראה באידיליה מטורפת עד לרגע שבו :
״ערב אחד התחלתי לחשוד שלדויד יש מאהבת.״ (עמוד 9)
‏כמו כל אישה דיאנה מצויידת באינטואיציה מצוינת. כמו רובנו דיאנה יודעת בדיוק מה קורה, בכל רגע נתון התחושות הפנימיות שלה לעולם לא משקרות. או שכן או שלא?!
‏דיאנה מבינה שעליה לעשות הכל בכדי לגלות מה עומד מאחורי הרגשות שלה והאם זאת פרנויה או שדויד באמת בוגד בה. ‏כולנו חיים עם החשד בבגידה, ‏חלקנו מתעוררים מאוחר מדי, וחלקנו לא מתעוררים לעולם.
זה קורה במשפחות הכי טובות!
‏דיאנה, לא מוכנה ״לישון בעמידה״ ויוצאת למרדף אחר האמת שלה ושמה את כל זמנה ומשאביה אחר רמזים לבגידה שמובילה אותה להסתבכות ויצרים בלתי נשלטות ברדיפה אחרי האמת.

‏איזה אמת ושל מי האמת?!

‏וכאן הקונפליקט האמיתי של גיבורת הספר דיאנה. למה היא מחפשת את האמת? כלומר, ה״אני״ שלה, הוא מחוץ לאמת שהיא מתכחשת אליו. הניגוד בין להשקיע ב״אני״ שלה, בשאיפות שלה, בחלומות שלה בתור בן אדם, לבין האמת, מה שקורה אצלה בחיים, שבמקום להתפתח היא הולכת למקום שבו היא מבטלת את עצמה על מנת להתעסק באחרים.

בלבלתי אתכם?! ‏זהו לא עוד ספר רומן בגידה סתמי ופשוט, כי מתחת לפני הדברים יש פה ״צניחה חופשית״ לתוך מערכת יחסים שמתחילה כחשד לבגידה ומתגלה שדיאנה עצמה מבקשת שלא במודע להשתחרר מנבכי נשמתה.
זה לא מפתיע שבעידן שבו אנחנו מקדשים את האינדיבידואליות והמימוש העצמי של כל אחד מאיתנו, אנחנו לא רוצים לוותר על שום דבר ואנחנו מתעקשים לאחוז בחלום שזה אפשרי גם בזוגיות. ‏אבל בדיוק פה מתחיל החלק המסובך כי יש ויתורים ויש ביטול עצמי. אז מתי צריך לוותר ומתי אסור להתפשר?
‏הסופרת שירה כרמי, הגדילה לעשות ודייקה בכתיבה חכמה עמוקה ומרתקת.
סיקרנתי אתכם? רוצו לקנות!

סוזן צדוק

סוזן צדוק, חיה ונושמת ספרים, מלאה בשמחת חיים ומכורה לסושי.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן