Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
דובידודי
תגית:
סוגה:
שנת הוצאה: 2021
מס' עמודים: 40
ספר ילדים מקסים ומהנה, שמגלה את הכוחות הטמונים בנו וכיצד אפשר להפוך את כל מה שיש סביבנו לעולם קסום ומלא הרפתקאות. דרך האיורים המרהיבים נראה איך כל מה שאנו צריכים נמצא בעצם לידינו. עומר גיבורת הספר נאלצת להישאר בבית בגלל סיבה מסתורית. בידוד? מזג אוויר? אזעקות? היא עצובה ובודדה ומבקשת משאלות  - מה היא הייתה יכולה לעשות לו רק הייתה יכולה לצאת. היא לא יכולה ללכת לחנות הצעצועים, לגן המשחקים או לחוף הים. לפתע מגיח יצור מסתורי, דובידודי -דב קואלה בעל ציפורני קסם שעוזר לה לראות שהיא יכולה להגשים את כל המשאלות האלה אם רק תסתכל סביב ובעזרת דמיון ויצירתיות תהפוך את החלל למרחב מלא קסם והרפתקאות. הקריאה בספר תספק לקוראים הצעירים זמן איכות ייחודי ויזכיר להם שעם קצת אופטימיות ויצירתיות אפשר להתמודד עם אתגרים ולהתגבר על כל קושי. מקריאת הספר ילמדו הילדים  על הכוחות שיש בהם לשם התמודדות עם קשיים, על רגשות ועל דחיית סיפוקים. הם ילמדו לעצור, להתבונן ולראות את כל השפע שסביבם ובתוכם. בסוף הספר הצעות לפעילויות בחיק המשפחה. לאורך כל הספר איורים מקוריים, נפלאים וססגוניים של סקהרם אומריקר, שמאיר בשלל צבעים את הסיפור ומוסיף לייחודיות שלו. "דובידודי" הוא ספר הביכורים של צאלה פינטו, הייטקיסטית, אימא ל-5 ילדים מעוטף עזה ורחלי סילברן – עו"ד, אחות בדימוס, סבתא ל-13 נכסים – אם ובת אשר מציגות בספר זה נקודת מבט מרעננת על העצירה הפתאומית בחיים של כולנו ועל כל מה שבכל זאת טוב בתקופה מורכבת זאת.

דובידודי

חומד של ספר. פשוטו כמשמעו. בפעם הראשונה הקראתי אותו לנכדיי שהיו מבודדים יחד איתי. שכבנו כולנו במיטה אחת גדולה. והקראתי עם קולות ותנועות. ושני המתוקים שלי חיקו את המילים והתנועות . היה לנו כייף גדול. זוהי הצלחתו של ספר. החזרתיות , הצבעוניות והעלילה המתקדמת מובילים להצלחתו.

עוד ספר מבית תקופת הקורונה והבידודים. עומר הקטנה צריכה להישאר בבית . "מתי כבר אוכל לעשות את מה שאני הכי אוהבת? כל כך משעמם לי. משעמם לי כל כך". (יצביעו כל אלה שלא שמעו את המשפט הזה בבידודים החוזרים והנשנים במיוחד של הילדים). היא רוצה לקנות בקניון בבה חדשה , להשתולל בטירה , להתגלש במגלשה, לרקוד במסיבה בלבוש חגיגי ולשחות בים עם כל הדגים ואולי גם לבקש מאמא מתנה….לפתע שומעת רשרוש וקול חרישי . מתחת למיטתה מתגלה לה דב קואלה מתוק , דובידודי, אפרפר וצעיר עם פנים מחייכות. הוא מספר לה שהגיע מאוסטרליה הרחוקה להגשים לה את כל חלומותיה . וחלומותיה מגשמים אחד לאחד מכוח הדמיון העשיר. גלילי נייר הופכים לצריחי טירה מפוארת, מבוכים ומגלשות נוצרים מכריות ומזרנים. שמיכה כחולה מתכרבלת לגלים, סדין צהב הופך לחול למים ורך….כיד הדמיון הפורה.

כל אלה רק הזכירו לי את ילדיי שכל שבת היו בונים "חדר חושך" עם כל הכריות ושמיכות שבבית. לא היינו מרגישים בהם לפחות שעתיים והם נהנו עד השמיים. המסר- לא חייבים דובידודי מתוק מאוסטרליה שיאיר את היום ליום שמח אלא רק דמיון מפותח ועשיר שיכול להפוך  כל דבר למשהו משמח וכייפי בקלי קלות.

ספר ביכורים של אם ובתה מלא במתיקות. מאויר  להפליא ע"י סקהרם אומריקר. נכדיי המליצו בחום אז למה אתם מחכים?

רחל רוזיליו

אמא לשבעה וסבתא לעשרה (בנתיים..) ספרים זה נשמה - אהבה שאינה תלויה בדבר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן