Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
גנב הנשיקה
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2021
מס' עמודים: 336
אומרים שנשיקה ראשונה היא משהו שצריך להרוויח. שלי נגנבה בידי נבל במסכה, תחת שמי שיקגו שחורים. אומרים שהשְבועות שאומרים זה לזו ביום החתונה מקודשות. שלי הופרו עוד לפני שיצאנו מהכנסייה. אומרים שהלב שלך אמור לפעום למען גבר אחד בלבד. שלי נחצה ודימם למען שני יריבים שלחמו עליו עד לסוף המר. הובטחתי לאנג'לו בנדיני, היורש של אחת המשפחות החזקות ביותר בארגון המאפיה של שיקגו. אלא שאז נחטפתי בידי סנטור ולף קיטון, שאיים לחשוף את חטאי אבי כדי שיכריח אותי להינשא לו. אומרים שלכל סיפורי האהבה הגדולים יש סוף שמח. אני, פרנצ'סקה רוסי, מצאתי את עצמי מוחקת וכותבת מחדש את סיפורי עד לפרק האחרון. נשיקה אחת. שני גברים. שלושה מעגלי חיים. שלובים זה בזה. ובמקום כלשהו בין שני הגברים האלה, היה עליי למצוא את ה"לנצח שלי". ל'. ג'יי. שן היא סופרת רבי המכר של ה- Wall Street Journal, Washington Post, USA Today. ספריה הגיעו למקום 1# בטבלאות רבי המכר של אמזון, בקטגוריות שונות. ספריה תורגמו בעשרים מדינות וזכו להצלחה ברחבי העולם. היא חיה בקליפורניה עם בעלה ובנה, חתול ובחירות אופנתיות יוצאות דופן.

"גנב הנשיקה" הוא רומן מהז'אנר הרומנטי מאת ליהי שן, אחת הסופרות המוכרות והאהובות בסוגה זו.

פרנצ'סקה רוסי היא נערה יפיפייה בת 19 שאביה הוא ראש המאפיה האיטלקית הכי גדולה בלוס-אנג'לס. לכן, היא חיה את כל חייה כאסירה בכלוב של זהב. היא תמיד צייתה להוריה ונהגה על פי חוקי הארגון הנוקשים. חייה מתוכננים מראש והיא מעולם לא התנגדה לכך – היא צפויה להתחתן עם אנג'לו בנדיני, שמשפחתו חברה גם היא בארגון המאפיה ושאותו היא למדה לאהוב מרחוק. כל תפקידה בחיים הוא להינשא, להעמיד צאצאים ולשמור על ביתה ומשפחתה. היא לא הורשתה ללמוד באוניברסיטה או אפילו ללמוד נהיגה. ציפור בכלוב של זהב.

ערב אחד מתקיים נשף מסכות שבו פרנצ'סקה המחופשת לנמסיס, אלת הנקמה, מקווה שאנג'לו סוף סוף יציע לה נישואין. אך לגורל תוכניות משלו והיא פוגשת בגבר מתוחכם, ציני וחד בשם סנטור וולף קיטון. הם מתקרבים קצת, בעיקר משחיזים מילים. בסוף הערב מקבלת פרנצ'סקה את הנשיקה שהיא כה חלמה עליה מאנג'לו – או לפחות זה מה שהיא חושבת עד שהיא מבינה שמי שנישק אותה היה הסנטור בכבודו ובעצמו.

למחרת היא תגלה שתוך חודש עליהם להתחתן ותדהמה גדולה נופלת עליה. מילא להינשא בעוד חודש אבל לגבר שהיא לא מכירה, ועוד כזה שרק מעצבן אותה ושנראה שהוא ההפך הגמור ממנה? קיטון הוא מסוג הגברים חסרי הרגש שמחפשים אישה להציג לראווה. הוא לא מחפש אהבה, זוגיות ומשפחה כמוה ומבחינתו שפרנצ'סקה תעבור מהכלא שבבית הוריה לכלא שבאחוזתו.

אך האם פרנצ'סקה תגלה שהפכים נמשכים?

דעתי על הספר:

הפרקים בספר נעים בין פרנצ'סקה לוולף ובקלות ניתן להבחין ביניהם ובהבדלי השפה והניואנסים.

הדמויות מאוד קוטביות ועוברות תהליך מהיר יחסית שבסופו הם מתקרבות. פרנצ'סקה מתוארת בתחילת הספר כנערה תמימה, כנועה וצייתנית ובהמשך היא תגדל עמוד שדרה ותתחיל למרוד. וולף, לעומתה, הוא קשוח, יהיר ואף אכזרי אך לאט לאט הוא מתרכך ומראה צדדים שלא חשבתי שיכולים להתקיים בתוכו.

"גנב הנשיקה" הוא ספר שמלא בקלישאות המתאימות לסוגה, שן לא פוסחת על אף אחת מהן. הכתיבה שלה טובה, סוחפת וזורמת. היא כותבת טוב את הדמויות שלה. למרות זאת, חלקים מהספר היו לי אלימים, גסים ובוטים מדי לקריאה והסוף צפוי וקלישאתי.

בעיניי מדובר בספר חמוד שחובבות הז'אנר יעופו עליו.

ביו רחל

תולעת ספרים ואמא לשתי בנות שמעבירה להן את אהבתה לקריאה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן