Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
גנבת הבורבון
תגיות: ,
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2018
מס' עמודים: 350
משפחה שהבורבון זורם בליבה ודם נשפך מידיה. סופרת רבי המכר טיפאני רייס בסיפור על בגידה ונקמה, על סודות שנקברו לפני מאה חמישים שנה. זהו סיפור על אהבה אפית שגבולות הזמן והמקום אינם יכולים לה. כשקופר מקווין מתעורר לאחר לילה עם זרה יפיפיה הוא מגלה שנשדד. הפריט היחיד שנגנב הוא בקבוק בורבון בשווי מיליון דולר. הגנבת, אישה מסתורית בשם פריס טוענת שהבקבוק הוא שלה בזכות, התווית בעצמה מגלה שזהו רכוש משפחת מדוקס, שהחזיקה ותפעלה את מבשלת הבורבון 'חוט השני' מאז ימיה האחרונים של מלחמת האזרחים, ועד שהחברה פשטה את הרגל מסיבה שאינה מובנת לאיש... פרט לפריס. בשעות הבוקר הקטנות של לואיסוויל, פריס פורמת ופורשת את סיפורה המדמם של תמרה מדוקס, יורשת המבשלה שהפכה לאימפריה. אבל שורשיו של העץ המשפחתי נעוצים באדמה מורעלת ופרותיו רקובים. למשפחת מדוקס יש בורבון בדמם ודם בבורבון.  הסיבה בשלה פריס רוצה את ברבון ׳חוט השני׳ נשארת עלומה עד שהאמת על זהותה לבסוף מתגלה. הנקמה העתיקה אותה תמרה נדרה להשלים, יכולה סוף סוף להתממש. טיפאני רייס, סופרת רבי המכר של ה- NYT, מתגוררת בלקסינגטון, קנטאקי עם בעלה, הסופר אנדרו שאפר. יש להם שני חתולים.

היא נכנסה לבר שלו בשמלה אדומה, הוא לא יכל להשאר אדיש לה. מפה לשם נסעו שניהם לאחוזה המפוארת שלהם ללילה מלא יצרים ממנו התעורר בהבנה שהיא שדדה אותו. היא שדדה את בקבוק הבורבון הראשון והמקורי שהיה ברשותו שערכו היה הון. הוא הצליח לעצור אוצה בזכות האבטחה המצויינת שהיתה באחוזה וכששאל אותה לפשר מעשיה, היא טענה שהבקבוק הזה שייך לה. מר מקווין רוצה להזמין את המשטרה כדי שזו תקבל את העונש שמגיע לה ואילו היא מצליחה לשכנע אותו לפחות להקשיב לסיפור שלה, היא תוכיח לו שהבקבוק שייך לה. היא, פריס, בת למשפחת מדוקס שמבשלת הבורבון "חוט השני" היתה בבעלותה. בתחילה הוא לא מאמין לה והיא מצידה מתחילה לספר לו את קורות המשפחה שלו  במטרה להוכיח לו שהיא צודקת. פה מתחיל הסיפור…

היא מספרת לו על טמרה מדוקס, יורשת המבשלה ועל ליווי. היא היתה בת עשירים, נערה בת עשרה ואילו הוא היה הסייס של המשפחה שעבד באורווה, שחור למחצה.  אימה של טמרה מצאה אותה מתנשקת עם הסייס וביקשה מהסב להכניס בה קצת הגיון. מאותו לילה הכל השתנה, הנהר עלה על גדותיו, סבה עבר את הגבול ואילו היא מצאה מכתב ששינה את חייה. בין ליווי לטמרה היתה משיכה עזה ומערכת יחסים מהסרטים שהתחילה מהוססת שהלכה והעמיקה וכמובן שהסתבכה. לאורך הסיפור של השניים, ככול שמערכת היחסים שלהם התקדמה, כך נחשפו סודות כמוסים של המשפחה. כל מה שטמרה חשבה וידעה התברר כשקר, כשהיא מגלה את האמת, היא מתקשה לעכל אותה. זהו סיפור על משפחה רווי תככים, אונס, רצח, איומים, אהבה ניאוף, נקמה ובעיקר על סודות נסתרים.

אעצור פה ולא אוסיף על קורותיהם מה שכן אוסיף ואומר שהקצב של הסיפור מסחרר, אין בו רגע דל, ההתרחשויות פיקנטיות שגרמו לי להרים גבה לא פעם ואני הייתי מרותקת לספר עד שסיימתי אותו. ספר כלבבי בדיוק כמו שאני אוהבת זהו סיפור אהבה עם שילוב של מתח, כזה שאי אפשר להניח מהיד. מבחינתי הכל היה במינונים הנכונים. המתח, הפרקים שלא היו ארוכים מידי, סיפור על מערכת יחסים מרתקת, אפילו קטעי הסקס היו משולבים בטוב טעם, טיפאני רייס רקחה נוסחה מנצחת מבחינתי.

יש לי את הספר הרבה זמן ומשום מה לא הגעתי אליו, ידעתי שהוא טוב, אך אם הייתי יודעת כמה, לא הייתי מחכה! ממליצה בחום למי שנשאר מאחור לקרוא אותו, אל תפספסו.

שרון בצלאל

אמא לשלושה, אין לי דקה לנשום אבל בולעת ספרים כאילו אין מחר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן